Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

NATO ģenerālsekretāra vietniece Baiba Braže dalās atmiņās par šķēpmešanu

Sportacentrs

“Radio SWH” raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” sarunā ar Jāni Šipkēvicu savās atmiņās par jaunības dienu sporta gaitām dalījās NATO ģenerālsekretāra vietniece, vēstniece un diplomāte Baiba Braže. Viņa atklāja, kā nokļuvusi šķēpmešanā un kā satikusi leģendāro treneri Valentīnu Eiduku, kā arī, – ko šķēpmešana viņai devusi. “Sports ir ārkārtīgi grūts un sarežģīts, un ļoti ievainojams, radošs,” par šķēpmešanu saka Braže.

Diplomāte šķēpmešanā darbojusies 80. gados un saka, ka Latvijai ir ar ko lepoties: “Mums ir četri olimpiskie čempioni, visas medaļas, joprojām šķēpmetēju skola, jo tas ir lielā mērā arī atkarīgs no treneriem, no tām paaudžu paaudzēm, kam tiek nodotas šīs zināšanas, kā trenēt šķēpmetējus, jo sports ir ārkārtīgi grūts un sarežģīts, un ļoti ievainojams, radošs.” Savā ziņā veiksme ļāvusi satikt leģendāro treneri. “Valentīna Eiduka atnāca uz 2. vidusskolu tajā laikā un ieaicināja mūs, veselu bariņu bērnu, atnākt uz stadionu pamēģināt, un tā tas sākās,” atklāj Braže.

Tā viņa arī turpinājusi darboties šķēpmešanā līdz aptuveni 22 gadu vecumama, kad studijas Juridiskajā fakultātē ņēma priekšroku. “Tas, ko tev tas iedod, protams, ir arī tas pamatīgums,” viņa stāsta, norādot, ka skaidri jāapzinās, ka tā vienkārši uz dullo nevar mest, “Tie sūrie treniņi un tikai tad tev būs tā iespēja dažus mēnešus arī aizmest. Tajā laikā sezona bija no aprīļa līdz oktobrim ne vairāk, un pārējais gads pagāja treniņos.”

Šķēpmešanā sportistam jāizkopj ne tikai pati mešana, bet arī jātrenē spēks, lokanība, koordinācija, tehnika. “Trenere Eiduka – viņa ir, protams, mūsu viena no fantastiskajām personībām. Mēs vēl pavisam nesen satikāmies ar grupas biedrenēm ar viņu. Nu, viņa jau nav tā pa lielam mainījusies, viņai humoriņš un asumiņš, un tāda pašvērtība, un zināšanas. Lai tik būtu veselība!” atmiņās dalās Braže.

Raidījuma ieraksts: