Tone gatavs šķirties no Kalgari bronzas, lai palīdzētu paralimpiešiem
1988. gada Kalgari olimpisko spēļu bronzas godalgas ieguvējs bobslejā četrinieku ekipāžām un Latvijas rekordists tāllēkšanā Juris Tone ir gatavs pārdot savu medaļu, lai palīdzētu Latvijas Paralimpiskajai komitejai samaksāt dalības maksu pasaules čempionātam, kas janvārī norisināsies Jaunzēlandē.
Jau vēstījām, ka pasaules čempions, rekordists un divkārtējs paralimpisko spēļu čempions Aigars Apinis nolēmis izsolīt savu paralimpisko spēļu bronzas godalgu, kas izcīnīta Sidnejā 2000. gadā, lai iegūtu finansējumu piecu Latvijas paralimpiešu dalībai janvārī Jaunzēlandē notiekošajam pasaules čempionātam. Nepiedaloties tajā, Latvijai nākamajās olimpiskajās spēlēs Londonā 2012. gadā var nebūt savas delegācijas. Uzzinājis par šo Apiņa kunga izmisuma soli, ar Sportacentrs.com sazinājās Kalgari olimpisko spēļu bronzas medaļnieks bobslejā un arī bijušais vieglatlēts Juris Tone.
"Teikšu godīgi - ja tas būtu saistīts ar vieglatlētiku vai bobsleju, kas man ir tuvāki sporta veidi, tad man būtu nospļauties, jo tur strādā veseli cilvēki, kuri paši ir spējīgi darboties un pašiem jāpiesaista finansiālā palīdzība," Jura Tones balsī dzirdams rūgtums par valsts attieksmi tieši pret ļaudīm ar īpašām vajadzībām. "Šai sabiedrības daļai mums ir jāpalīdz un jāpievērš lielāka uzmanība tam, kā to paveikt. Esam atbildīgi, jo patiesībā mēs pat nespējam novērtēt to, ko viņiem nozīmē piedalīšanās šajās sacensībās."
Tone ir gatavs pārdot savu Kalgari olimpiskajās spēlēs izcīnīto bronzas godalgu un arī citas piemiņas veltes par savulaik iespēto sportā, lai palīdzētu paralimpiešiem, un aicina uz to arī citus sportistus. "Nav vērts mājās glabāt tādas vēsturiskās relikvijas. Jā, materiālā vērtība tādām ar gadiem varbūt pieaug, bet ne jau morālā," teic Tone. Izcilais sportists nolēmis jau tuvākajā laikā sazināties ar Apiņa kungu, lai risinātu radušos jautājumus, jo laika atlicis gaužām maz - jau 30. novembrī ir pēdējais datums, kad Starptautiskās Paralimpiskās komitejas kontā jāieskaita pasaules čempionāta dalības maksa.
Juris Tone piedalījies 1988., 1992. un 1994. gada olimpiskajās spēlēs kā stūmējs bobsleja četriniekos, 1988. gadā ar Jāņa Ķipura pilotēto četrinieku izcīnīta bronzas medaļa olimpiādē. Tone bijis arī Eiropas vicečempions bobsleja divniekā ar pilotu Zinti Ekmani un divkārtējs PSRS čempions bobslejā. Tāpat Tone ir deviņkārtējais Latvijas čempions vieglatlētikā 100 metru skrējienā, tāllēkšanā un 4x100 metru stafetē. Tonem joprojām pieder Latvijas rekords tāllēkšanā - 8,07 metri, kas uzstādīts 1983. gadā Maskavā.
-3 [+] [-]
+15 [+] [-]
+41 [+] [-]
+6 [+] [-]
+49 [+] [-]
+3 [+] [-]
+5 [+] [-]
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
-4 [+] [-]
+6 [+] [-]
+5 [+] [-]
+31 [+] [-]
+7 [+] [-]
P.S. Un ieteiktu apmeklet vienu ralliju un salīdzināt ar VEF bimbambolistu apmeklējumu. Tici man-būsi pārsteigts!
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
+5 [+] [-]
+5 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
Vienīgie, kuri var kaut ko parādīt olimpiādē ir šķēpmetēji un Ikseri + hokeju skatās lielākā daļa no LV iedzīvotājiem, bet pārējie, kuri tur aizbrauc un nojāj pa 80. vietām, no kurām nav nekādas jēgas, tiaki tērē naudu. Jā zinu, ka viņiem arī ir sava daļa jāapmaksā, bet tas tāpat nav normāli.
Es esmu vienkārši šokā palasot komentārus.
Novēlu jums, lai jūs kādreiz nokļūtu tādā situācijā kā parolimpieši ( ratiņkrēslos ). Pretīgi jūs visi esat nu psc O_o
[+] [-]
Kontakti - Open Source - lpkomite
(tikai norādīt maksājuma uzdevumu - Jaunzēlandes PČ)
-1 [+] [-]
Uz Jaunzeilaindi, gan jau ka tā pat.
Kad Olipiskās spēles notika Pekinā, vai tad uz turieni biļetes 5ls maksā?
Un viglatlēti rakņājās pa 80 vietām, zinot jau no paša sākuma, ka viņi tur būs.
[+] [-]
Ja svētkos nebūtu salūta, tad valdība visai pasaulei parādītu, kādi mēs esam ubagi, bet, ja neiedod naudu invalīdu sportam, tas uztrauc tikai šauru cilvēku loku. Pingvīni izvēlējās nesabojāt reputāciju, jo iedodot naudu sportam, tas negarantē 'salūtu' uzreiz.
Protams, rīkojās amatpersonas cūcīgi, bet ko padarīs?
+1 [+] [-]