Apinis gatavs pārdot medaļu, lai Latvija piedalītos pasaules čempionātā
Pasaules čempions, pasaules rekordists un paralimpisko spēļu divkārtējs čempions Aigars Apinis spēris izmisuma soli, lai iegūtu finansējumu dalībai pasaules čempionātā 2011. gada janvārī - izcilais sportists gatavs pārdot savu bronzas medaļu, kas bija pirmā Latvijas vēsturē izcīnītā medaļa paralimpiskajās spēlēs.
Diska metējs un lodes grūdējs Aigars Apinis izšķīries spert izmisuma soli - izsolīt starptautiskā izsolē savu pirmo paralimpisko spēļu bronzas medaļu, kas izcīnīta Sidnejas paralimpiskajās spēlēs 2000. gadā, lai iegūtu finansējumu Latvijas paralimpiskās vienības piecu sportistu dalībai pasaules čempionātā vieglatlētikā 2011. gada janvārī Kristčērčā, Jaunzēlandē.
No mūsu sportistu dalības čempionātā 2011. gadā ir atkarīga dalība 2012. gada paralimpiskajās spēlēs Londonā. Šogad visam paralimpiskajam sportam valsts piešķirtais gada budžets bija 40 360 latu. Neskatoties uz minimālu valsts finansiālo atbalstu, mūsu paralimpiskie sportisti ir piedalījušies starptautiskās sacensībās vieglatlētikā Nīderlandē un Dānijā, starptautiskos turnīros ratiņbasketbolā - Krievijā, Vācijā, Lietuvā, pasaules čempionātā stājhokejā - Monreālā, paralimpiskajā iejādē Krievijā, Dānijā, loka šaušanā Čehijā, Francijā, džudo – Turcijā, peldēšanā - Vācijā, sēdvolejbolā - Lietuvā, kērlingā - Somijā, riteņbraukšanā - Lielbritānijā, Itālijā.
Dalībai starptautiskajās sacensībās kopsummā tika iztērēti aptuveni 75 000 lati. Protams, tas nebūtu bijis iespējams bez pašvaldību un sponsoru atbalsta, kā arī sportistu privātie līdzekļi. Vēl vēlamies pievērst uzmanību tam, ka sportistu un komandu treneri, fizioterapeiti un ārsti par savu ieguldīto darbu un laiku nesaņem finansiālu atalgojumu, jo gluži vienkārši tam nepietiek naudas.
Ir skaidrs arī tas, ka dbez ikdienas treniņiem sportistu dalība augstāk minētajās sacensībās nebūtu iespējama. Tā kā Latvijā nav vienotas treniņbāzes, kur varētu trenēties gan vieglatlēti, gan basketbolisti un sēdvolejbolisti, katrs sportists, komanda meklē sev tuvāk dzīvesvietai pieejamus sporta centrus un savus treniņus finansē paši no savas kabatas.
Lai pieci mūsu vieglatlēti varētu startēt 2011. gada pasaules vieglatlētikas čempionātā, pēc papildus finansējuma piešķiršanas, kas sastāda 31 tūkstoti latu, ar rakstisku vēstuli vērsāmies Izglītības un zinātnes ministrijā. Izskaidrojām situāciju, kādēļ šāda summa un kam finansējums paredzēts, bet vēl līdz šim brīdim neesam saņēmuši konkrētu atbildi. Ir tikai e-pasta vēstule no Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietnieka –
Sporta politikas nodaļas vadītāja Edgara Severa kunga par to, lai izskatītu mūsu finansējuma piešķiršanas lūgumu koalīcijas sēdē ir nepieciešami - "īpaši uzstādījumi" - domāts konceptuāls atbalsts papildus finanšu līdzekļu piešķiršanai, jo, ja nav šāds atbalsts, tad dokumentu gatavošana ir nelietderīga, un vēstule no IZM par to, ka tiks gatavoti dokumenti iesniegšanai Finanšu ministrijas, finanšu piešķiršanas komisijai.
Laiks iet, ir jāmaksā dalības maksa, ko jau no Starptautiskās Paralimpiskās komitejas puses ir atļauts samaksāt mēnesi vēlāk, jāiegādājas lidojuma biļetes un jāpārskaita avansa maksājums par dzīvošanu un ēdināšanu. Pēdējais datums dalības maksas segšanai ir 30. novembris.
Informāciju sagatavoja
Latvijas Paralimpiskā komiteja
lpkomite
-4 [+] [-]
+21 [+] [-]
+6 [+] [-]
-1 [+] [-]
+8 [+] [-]
+1 [+] [-]
Lūk, cik atšķirīgas vērtības un cilvēki.
+1 [+] [-]
...bet sportisti - vienalga paraolimpiskie vai olimpiskie, lai sitās paši, lai meklē līdzekļus pie sponsoriem...
-2 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-4 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]