Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Vaičule: "Ticība saviem spēkiem ir atgriezusies un labi iesakņojusies manās šūnās"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Vaičule: "Ticība saviem spēkiem ir atgriezusies un labi iesakņojusies manās šūnās"
Gunta Vaičule. Foto: instagram.com/guntavaicule

Latvijas līdere 200m sprintā Gunta Vaičule patlaban atrodas Tokijas olimpisko spēļu zonā. Konkurentes nesēž rokas klēpī salikušas, tāpēc savi rezultāti jāturpina uzlabot, kas pēc bērna piedzimšanas ir ļoti sarežģīts uzdevums. Mūsu sprintere aizvadījusi treniņnometni Spānijā un savā sociālajā tīklā atklāj, ka ieguvusi pārliecību par augstvērtīgu rezultātu sasniegšanu pēc ilgās pauzes.

Atgādinām, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ olimpiskās spēles tika pārceltas uz 2021. gadu un sāksies 23. jūlijā. Minētā pārcelšana izrādījās personiski izdevīga vairākiem vieglatlētiem, tostarp sprintere Gunta Vaičule atgriezīsies pēc ģimenes pieauguma.

"Kā man vajadzēja šo treniņnometni!" priecājas vieglatlēte, kura šopavasar nokļuva Malagas provinces pašvaldībā Nerjā pie Vidusjūras. Tur ir silti un labi apstākļi treniņiem. Diezgan liels kontrasts, salīdzinot ar aizvadīto ziemu Latgales laukos.

"Visu laiku, kopš 2020. gada sākuma, kad pieteicās meitiņa un nedaudz vēlāk sākās pandēmija, bija pārāk daudz neskaidrību. Biju pilnībā koncentrējusies uz ģimeni, kas vienmēr ir bijis un būs mans lielākais dārgums. Tad piedzima Rūta un mēs visu laiku bijām kopā, es to patiesi baudīju un pamazām arī atsāku trenēties, lai arī fiziski justos labāk. Ziema bija skaista un gara. Pamazām slodzi audzējām, saskrēju, šķiet, vairāk nekā jebkurā citā ziemā, bet tā, kā nu to ļāva apstākļi - trīs biksēs, pa slidenu ceļu, bez sprinta jaudas un īpašiem spēka vingrojumiem. Vien tik, cik varēju izdarīt ārā un mājās uz paklājiņa."

Pirms pāris gadiem nebija šaubu, ka U23 Eiropas eksčempione savā pamatdisciplīnā 400 metros varētu kvalificēties Tokijas spēlēm, bet tagad situācija ir cita. 200m olimpiskās atlases ranga latviete pirms mēneša ieņēma 44. no 56 pieejamajām vietām, taču šobrīd ir noslīdējusi uz 48. pozīciju. "Pavasarī bija skaidrs - jāsāk skriet ātri, jo mani mērķi joprojām ir visaugstākie! Tad nu lielais šaubu mākonis. Kur lai trenējas? Kā lai aizceļo? Kā organizēt sadzīvi nometnē ar mazuli? Kā to visu galu galā izdarīt droši? Te milzu pateicību parādā esmu trenerim Edvīnam Krūmam par iedvesmu, palīdzību un ticību maniem spēkiem."

"Nometne nudien godam aizvadīta! Mans ķermenis neko nav aizmirsis, darba spējas nekur nav zudušas. Un kas pats galvenais - īstā ticība saviem spēkiem ir atgriezusies un labi iesakņojusies manās šūnās. Tā ir mana lielākā pārliecība! Paldies visiem, kuri sastādīja kompāniju skrejceļā un uzkliedza, lai kustos veicīgāk!" Sportiste saka paldies tuviniekiem, Latvijas Olimpiskajai komitejai, Latvijas Vieglatlētikas savienībai un Rēzeknes pašvaldībai, kā arī pievieno #roadtotokyo, #comeback un #momathlete. "Daudz darbiņa vēl priekšā, bet šaubu nav - iecerēto sasniegt es varu! Jācer uz iespēju skriet sacensībās un viss būs!"

Izmantotie resursi:

  +4 [+] [-]

, 2021-04-20 18:46, pirms 4 nedēļām
Latvijas sporta māmiņu aktuālais tops:
1. Grigorjeva
2. Vaičule

  +3 [+] [-]

, 2021-04-20 18:46, pirms 4 nedēļām
Uz sitiena neatceros vēl kādu.

  +3 [+] [-]

, 2021-04-20 19:43, pirms 4 nedēļām
točka rakstīja: Latvijas sporta māmiņu aktuālais tops:
1. Grigorjeva
2. Vaičule
Pirmajā vietā rekomendēju Guntu, jo Grigorjevas mazais jau sen staigā

  +2 [+] [-]

, 2021-04-20 20:04, pirms 4 nedēļām
točka rakstīja: Uz sitiena neatceros vēl kādu.
Ieva Pulvere.

     [+] [-]

, 2021-04-21 07:40, pirms 4 nedēļām
točka rakstīja: Uz sitiena neatceros vēl kādu.
Visas māmiņas pēc bērna piedzimšanas skriet prot.