Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Sprinta čempionam Koulmenam samazina sodu, tomēr Tokija tik un tā ies secen

Agris Suveizda

Sprinta čempionam Koulmenam samazina sodu, tomēr Tokija tik un tā ies secen
Kristians Koulmens. Foto: AFP/Scanpix

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) nākusi klajā ar lēmumu pasaules sprinta čempiona Kristiana Koulmena apelācijas lietā, samazinot viņam piespriesto diskvalifikāciju par sešiem mēnešiem.

Pagājušā gada izskaņā Starptautiskās vieglatlētikas federācijas Integritātes vienība piesprieda pasaules labākajam sprinterim 24 mēnešu diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpumiem – amerikānis 12 mēnešu laikā trīs reizes nebija pieejams dopinga kontrolieriem paša norādītajā vietā un laikā. Sporta arbitrāžas tiesa lēmusi šo diskvalifikāciju samazināt līdz 18 mēnešiem, tādējādi Koulmens būs diskvalificēts no 2020. gada 14. maija līdz 2021. gada 14. novembrim un tik un tā izlaidīs vasarā plānotās Tokijas olimpiskās spēles.

Diskvalifikācijas samazināšanu Sporta arbitrāžās tiesa pamatoja ar vainu mīkstinošiem apstākļiem. Lēmuma skaidrojošajā daļā norādīts, ka Koulmenam vajadzējis būt krietni uzmanīgākam, ņemot vērā jau sakrātos divus brīdinājumus, tomēr atzina, ka arī dopinga kontrolieris varējis ar zvana palīdzību pabrīdināt Koulmenu, kurš tādējādi būtu varējis atgriezties mājās norādītajā 60 minūšu intervālā ārpus sacensību periodā. Dopinga kontrolierim zvans nav jāveic obligāti, tomēr arbitrāžas tiesa uzskata, ka sportists varēja rēķināties, ka šādu zvanu saņems, jo tāda prakse ir ierasta.

2019. gada pasaules čempionātā Dohā Koulmens kļuva par pasaules čempionu gan 100 metru distancē, gan 4x100 metru stafetē. Šajās disciplīnās 2017. gadā Londonā viņš tika pie sudraba godalgām. Savukārt 2018. gadā amerikānis kļuva par pasaules čempionu 60 metru distancēs telpās. Visus titulus Koulmens varēs aizstāvēt – nākamais pasaules čempionāts telpās paredzēts 2022. gada martā Belgradā, bet 2022. gada jūlijā Jūdžina uzņems pasaules čempionātu ārā.

25 gadus vecais Koulmens ir sestais visu laiku ātrākais sprinteris 100 metru distancē, to veicot 9,76 sekundēs. Ātrāk par viņu skrējuši jamaikieši Juseins Bolts (9,58), Johans Bleiks (9,69) un Asafa Pauels (9,72) un amerikāņi Taisons Gejs (9,69) un Džastins Getlins (9,74). 200 metrus Koulmens veicis 19,85 sekundēs (36. vieta vēsturē), bet 60 metros telpās viņš ir pasaules rekordists – 6,34 sekundes.

Izmantotie resursi:
https://www.tas-cas.org/fileadmin/u...

     [+] [-]

, 2021-04-16 18:17, pirms mēneša
Atsauc atmiņā tādu pašu Rastorgujeva pārkāpumu, tas nozīmē, ka iespējams Andrejam var nākamā sezona iet secen?