Pauels: "Nekad neesmu krāpies un apzināti lietojis dopingu"
Dopinga lietošanā pieķertais bijušais pasaules rekordists 100 metru distancē Asafa Pauels izplatījis paziņojumu, kurā noliedzis, ka būtu apzināti lietojis aizliegtas vielas.
"Apliecinu, ka dopinga analīžu paraugs, kuru nodevu Jamaikas atlases sacensībās jūnijā, izrādījies pozitīvs. Organismā atrastā viela oksilofrīns (metilsinefrīns) ir aizliegta. Vēlos viest skaidrību savai ģimenei, draugiem un līdzjutējiem visā pasaulē, ka es nekad apzināti un tīši būtu lietojis kādas piedevas vai vielas, lai pārkāptu noteikumus. Nekad neesmu bijis un arī tagad neesmu krāpnieks, " uzsvēra Pauels, norādot, ka tagad mēģinās tikt skaidrībā, kā aizliegtā viela nokļuvusi viņa organismā.
"Mana attieksme pret dopinga procedūrām un testēšanu ir labi zināma un es labprāt nodotu analīzes vienmēr, kad tas ir nepieciešams," norādīja jamaikietis. "Ar šo rezultātu es esmu zaudējis cieņu daudzu acīs. Profesionāli šis iznākums liek aizmirst par jebkuru iespēju būt man par daļu no Jamaikas izlases sastāva pasaules čempionātā. Personiski – tā ir pārāk dārga samaksa. Apzinos visas sekas, kas nāk līdz ar pozitīvajām analīzēm. Mana vaina ir nevis krāpšanā, bet tas, ka nebiju pārāk modrs. Vēlos vairākkārt atkārtot, ka visas savas karjeras laikā es neesmu centies uzlabot savus rezultātus ar jebkādām vielām. "
Pauela tautiete savukārt Šerona Simpsone sacīja: "Šis man ir grūts laiks. Kā sportiste esmu atbildīga par jebkuru vielu, kas nonāk manā organismā, taču nekad neesmu apzināti lietojusi aizliegtas vielas jebkādā formā".
Jāpiebilst, ka Simpsones organismā atrasta tā pati viela, kas Pauela, proti, oksilofrīns, kas organismā darbojas līdzīgi kā cits aizliegtais stimulants efedrīns. Oksilofrīns ir vairāku uztura bagātinātāju sastāvā.
Jāatgādina, ka svētdien pamatīgs dopinga skandāls satricināja sporta pasauli – tika paziņots uzreiz par sešu vieglatlētu pieķeršanu dopinga lietošanā. Pagaidām gan zināmi tikai četru sportistu vārdi – tie ir sezonas līderis un ASV rekordists 100 metros Taisons Gejs, kā arī trīs jamaikieši - bijušais pasaules rekordists Asafa Pauels, šosezon otrais ātrākais skrējējs 100 metros Nesta Kārters un Pekinas olimpisko spēļu vicečempione 100 metru sprintā Šerona Simpsone. Pēdējo divu dopinga lietošanā pieķerto vārdi joprojām nav izpausti, zināms vien, ka tie ir Pauela, Kārtera un Simpsones tautieši.
+1 [+] [-]
Vispār jau ļoti gribētos ticēt, ka šis viss tiešām ir noticis neapzināti... bet nu profesionālā sporta imidžs mūsdienās to neļauj darīt.
Vismaz nav stulbu atrunu par mistiskiem ārstiem, zobārstiem vai personīgajiem pavāriem.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Domājiet visi sportisti vienmēr uzprasa, kas kurā dzērienā, kaut kādos uztura bagātinātājos un sazin kādos līdzekļos ir iekšā, ko viņiem ārsts, trenneris iedod? Stipri šaubos - domāju, ka daudzi tiešām dzīvo apmēram tā - es esmu sportists, tad skriešu, lekšu, bet tu esi ārsts, trenneris, tad tavs pienākums ir dot vislabāko trenniņu, uzturu un visu pārējo. Tā kā daudzos sporta veidos ar pliku treniņu vai talantu vien ir par maz, lai sasniegtu maksimālos rezultātus, vajag papildus veidus, lai varētu vairāk izspiest no ķermeņa. Tad nu gan jau tie ārsti balansē uz robežas meklējot kaut kādus līdzekļus, vielas, zāles utt, kas varētu uzlabot rezultātus. Gadās gan jau arī "iebersties".
Dopings jau kā tāds ir slidens jautājums - tās ir kaut kādas aizliegtās vielas, līdz ar to viss pārējais bez augļiem no veikala, svaigi spiestas sulas un šokolādes tāfelītes var būt dopings vai tuvu tam, vai varbūt tiks iekļauts aizliegto vielu sarakstā pēc gadiem.
[+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]