Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Otrajā dienā Džetere tomēr atvirza Boltu otrajā plānā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Otrajā dienā Džetere tomēr atvirza Boltu otrajā plānā
Uzvarētāja 100m Karmelita Džetere ir pārsteigta par sasniegto rezultātu -10,67s.
AFP foto

Vakar „World Athletics Final” otrajā dienā galvenajā uzmanības centrā bija divas disciplīnas – vīriešu 200m un sieviešu 100m skrējieni. Uzrādot teicamu rezultātu – 10,67 sekundes, amerikāniete Karmelita Džetere nedaudz otrajā plānā „novirzīja” pat pašu „Misteru Boltu”.

Vakar Grieķijas pilsētā Salonikos noslēdzās divu dienu vieglatlētikas sacensības „World Athletics Final”, kas pulcēja gandrīz visus labākos pasaules vieglatlētus, ieskaitot arī četrus mūsējos – vesera metēju Sokolovu un šķēpmetējus Vasiļevski, Kovalu un Ragu. Ja pirmajā dienā par galvenajiem notikumiem varētu uzskatīt vīriešu 100m, kur Taisons Gejs (ASV) sīvā cīņā pēdējos metros noķēra un apdzina Asafu Pauelu (Jamaika), un sieviešu 200m, kur divu ASV skrējēju, pasaules čempiones 200m Alisones Fēliksas un pasaules čempiones 400m Sanjas Ričardsas duelī ar fotofiniša palīdzību par uzvarētāju tomēr noteica Fēliksu, tad otrajā dienā atkal lielākā uzmanība tika veltīta šīm pašām distancēm, tikai šoreiz 100m sievietēm un 200m vīriešiem.

Ja 100m distancē Boltam kaut kādu konkurenci vēl var sastādīt Gejs un Pauels, tad 200m viņam šobrīd konkurentu nav. Neskatoties uz to, Bolta fantastiskie sasniegumi un personība izraisa ļoti lielu skatītāju interesi, kur vien viņš startētu. Slavenais jamaikietis atkal pierādīja savu pārākumu, arī šoreiz tuvāko sekotāju apsteidzot vairāk nekā par pussekundi. Kaut arī uzrādītais rezultāts 19,68 sekundes krietni atpaliek no paša jamaikieša uzliktajiem ievērojamajiem standartiem, proti, Bolta pagājušajā gadā Olimpiskajās spēlēs un šogad pasaules čempionātā uzstādītajiem fantastiskajiem pasaules rekordiem, attiecīgi 19,30s un 19,19s, un ir par vienpadsmit simtdaļām lēnāks nekā pirms nedēļas „Zelta līgā” Briselē sasniegtais, tomēr no garās sezonas (32 starti) sagurušā Bolta nevarēja neko vairāk prasīt. Turklāt 19,68s, kas ir atkārtojums Geja 2006.gadā uzstādītajam šo sacensību (World Athletics Final) rekordam, ir ļoti augstvērtīgs rezultāts. „Esmu ļoti priecīgs, ka sezona ir beigusies. Es negribu iegūt kādu traumu. Es vēlos doties mājās un atpūsties sešas nedēļas,” izteicās Bolts.

Tāpat kā pasaules čempionātā, arī Salonikos 100m ļoti sīva cīņa bija starp jamaikietēm - pasaules čempioni Freizeri un vicečempioni Stjuarti, un atkal par simtdaļu pārāka bija Freizere. Taču šoreiz abas jamaikietes cīnījās tikai par otro vietu, jo, pāris metrus viņām priekšā finišējot un uzrādot ļoti ātru laiku – 10,67 sekundes, pārliecinošu uzvaru izcīnīja pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Karmelita Džetere, kura uzstādīja ne tikai savu personisko rekordu, bet arī sezonas labāko rezultātu pasaulē. Pēdējos 11 gadus neviena nav skrējusi ātrāk, un tikai divām sportistēm (abām amerikānietēm) – pasaules rekordistei Florencai Grifitsai Džoinerei (10,49s) un Marionai Džonsai (10,65s) – ir izdevies noskriet ātrāk. Starp citu, Džeteres personiskais rekords līdz šai sezonai bija par trim desmitdaļām sliktāks – 10,97s. Pasaules čempionātā Berlīnē pusfinālā viņa to laboja uz 10,83s.

„Es biju šokā, redzot rezultātu tablo, jo skrējienā jutu, ka viss ir lēni, un domāju, ka noskrēju ap 10,9s,” pēc finiša izbrīnu neslēpa 29 gadus vecā sprintere. „Es noskrēju ātrāk nekā Berlīnē, jo šogad man ir jauns treneris, un man vajadzēja laiku, lai atrastu savu ritmu. Jautājums ir par pārliecību, un jūtu, ka varu skriet vēl ātrāk. Pārspēt pasaules rekordu būtu sapnis, bet tas kļūst pamazām reālāks.” Šajā sezonā Džetere sāka trenēties Kalifornijā pie slavenā trenera Džona Smita, kas ir trenējis Morisu Grīnu, Ato Boldonu, Toriju Edvardsu. „Viņš man māca katru sīkumu, un man tas patīk. Skriešana dara mani laimīgu. Tas ir labākais lēmums, ko savā dzīvē esmu pieņēmusi,” par trenera maiņu izsakās savu veiksmīgāko sezonu aizvadījusī Džetere.

Tuvu tam, lai pārspētu Džeteri un Boltu un kļūtu par vakara galveno zvaigzni, bija uzvarētāja sieviešu augstlēkšanā – Blanka Vlasiča (Horvātija), taču divkārtējai pasaules čempionei neizdevās uzstādīt jaunu pasaules rekordu (2,10m), kaut arī pēdējā trešajā mēģinājumā viņa bija ļoti tuvu tam.

izmantotie resursi:www.iaaf.org

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2009-09-14 14:01, pirms 15 gadiem
Dž.Smits gadījumā nav treneris, kura trenētie sportisti ik pa laikam ielido uz dopingu? Nesaku, ka Džetere lieto, bet nu es droši vien netrenētos pie trenera ar apšaubāmu reputāciju dopinga lietās

  +1 [+] [-]

, 2009-09-14 15:31, pirms 15 gadiem
10,67 sekundes?!!! WTF!!!!

p.s.- Man šķiet, ka Smits bija arī Grīna treneris. Neatceros, ka viņam būtu piesiets kāds dopinga skandāls.