Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Skrējienā Rīga–Valmiera triumfē Komass un Briantseva no Ukrainas

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Skrējienā Rīga–Valmiera triumfē Komass un Briantseva no Ukrainas
Pirmo trīs vietu ieguvēji kopā ar Kristu Spirģi. Foto: Valmieras novads.

Sestdien noritēja ikgadējais 107 kilometrus garais skrējiens Rīga-Valmiera, kurā otro gadu pēc kārtas vīriešu konkurencē uzvaru svinēja jelgavnieks Toms Komass, bet sievietēm debijā šajā grūtajā skrējienā sīvā cīņā ar pagājušā gada uzvarētāju Vitu Devjatņikovu uzvaru svinēja ukrainiete Viktorija Briantseva.

Starts Ultrataka rīkotajam 107km garajam skrējienam kā allaž tika dots pusnaktī pie Brīvības pieminekļa, bet finišs kā ierasti bija pie Sīmaņa baznīcas Valmierā. Distancē devās 130 skrējēji, bet finišu sasniedza nedaudz virs simta (103).

Šogad sacensību cēlais mērķis ir vākt ziedojumus 10 gadus vecās Kristas Spirģes rehabiltācijai. Pirmais finišu sasniedza Toms Komass, viņš distanci noskrēja 8 stundās, 25 minūtēs un 28 sekundēs. Viņš ir pirmais vīru sportists, kurš uzvarēja divas reizes pēc kārtas. Aiz Komasa otro vietu ieguva Artis Šauriņš (8 stundas, 32 minūtes), bet trešajā vietā ierindojās Uģis Dātavs, kurš 107 kilometrus veica 8 stundās un 42 minūtēs. Abiem tā bija pirmā reize trijniekā. Šauriņš pērn ieguva augsto 5.vietu, bet Anglijā dzīvojošajam Dātavam tā bija debija šajā skrējienā. Ātrāk par deviņām stundām noskrēja Elvijs Menniks un Voldemārs Lejnieks, bet pēc gada pārtraukuma sešiniekā atgriezās veterānu grupas ātrākais skrējējs Aivars Bondars

Dāmu konkurencē pirmā Sīmaņa baznīcu sasniedza ukrainiete Viktorija Briantseva. Viņa distanci veica 10 stundās un 18 sekundēs. Viktorija ieradās speciāli uz šīm sacensībām un pēc finiša dosies atpakaļ mājās uz Ukrainu, kur viņu gaida divi bērni un vīrs. Divkārtējā uzvarētāja Devjatņikova finišēja trīs ar pusi minūtes aiz ukrainietes un ieguva otro vietu, bet 50 minūtes vēlāk pie Sīmaņa baznīcas kliņķa pieskārās 3.vietas ieguvēja Zane Paula, kura pirmo reizi tika trijniekā.

Šī skrējiena ietvaros notika arī Latvijas čempionāts 100km, kur labākos noteica pēc rezultāta pie pēdējā kontrolpunkta, kas bija 7km līdz Sīmaņa baznīcai. Vīriešiem trijnieks nemainīgs ar 107km skrējienu – 1.vieta Toms Komass, 2.vieta Artis Šauriņš, 3.vieta Uldis Dātavs. Savukārt dāmām trijnieks nedaudz pamainījās, jo ukrainiete likumsakarīgi netiek vērtēta Latvijas čempionāta ietvaros, tādēļ aiz Devjatņikovas, kurai zelts otro gadu pēc kārtas, un Paulas trešo vietu ieguva Ieva Grīniece. Gan Paulai, gan Grīniecei tās ir pirmās LČ medaļas.