Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Par dalību sacensībās Krievijā, skrējēja tiek izslēgta no Latvijas izlases kandidātiem

Emils Ozerinskis

Par dalību sacensībās Krievijā, skrējēja tiek izslēgta no Latvijas izlases kandidātiem
Jekaterina Sokunova. Foto: Mareks Gaļinovskis

LETA. Garo distanču skrējēja Jekaterina Sokunova par startēšanu Pleskavas maratonā izslēgta no Latvijas izlases kandidātu saraksta, - tā aprīlī lēmusi Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) valde.

Sokunova 24.aprīlī startēja Pleskavas maratonā, kur ar finišu trīs stundās četrās minūtēs un 22 sekundēs izcīnīja pirmo vietu sieviešu konkurencē.

Sokunova, balstoties uz pagājušā gada rezultātiem, bija Latvijas izlases kandidāte maratonā un bija iekļauta LVS mājaslapā izlases kandidātu sadaļā.

26.aprīļa LVS valdes sēdes protokolā rakstīts, ka LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs sazinājies ar sportisti un noskaidrojis, ka viņa, lai gan vairākus gadus dzīvo Krievijā, joprojām ir Latvijas pilsone. Sokunova ir amatiere, bet plānoja startēt arī Latvijas teritorijā.

Valde vienbalsīgi neatzina sportistes uzrādīto rezultātu Krievijas teritorijā un lēma izslēgt viņu no izlases kandidātu saraksta un aizliegt piedalīties Latvijas izlases sastāvā.

39 gadus vecā Sokunova pērn Latvijā bija sezonas līdere maratonā, savu karjeras labāko rezultātu - divas stundas 53 minūtes un 37 sekundes - sasniedzot Soču autodromā notikušajās sacensībās.

Izmantotie resursi:
LETA

  -2 [+] [-]

, 2022-05-12 20:28, pirms 5 dienām
Viss pareizi par DQ, bet biju palaidis garām, ka LV sieviešu maratona līderes rezultāts pagājušajā gadā bija tik zems. Šogad joprojām kandidātu sarakstā ar laiku virs 3h.