Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Ingebrigtsenu tēvs dusmīgs par nepārdomātajiem Covid-19 ierobežojumiem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ingebrigtsenu tēvs dusmīgs par nepārdomātajiem Covid-19 ierobežojumiem
Brāļi Ingebrigtseni: (no kreisās) Filips, Jakobs un Henriks. Foto: Lise Åserud / NTB

Vairākas Norvēģijas Olimpisko spēļu cerības, tajā skaitā vidējo distanču skrējēji –brāļi Ingebrigtseni, riskē ar to, ka, atgriežoties no sacensībām ārpus Eiropas ekonomikas vai Šengenas zonā esošajās valstīs, būs jāpavada desmit dienas karantīnas viesnīcā. Tādēļ Ingebrigstsenu tēvs un treneris Jerts ir dusmīgs un Norvēģijas valdības pieņemtos ierobežojumus uzskata par nepārdomātiem.

No 9.maija Norvēģijas valdība ieviesa jaunus noteikumus ieceļotājiem no valstīm, kas ir ārpus Eiropas Ekonomikas un Šengenas zonas. Saskaņā ar šiem noteikumiem neatkarīgi no tā, vai brauciens ir bijis svarīgs vai nē, visiem atbraukušajiem vajadzēs doties uz karantīnas viesnīcu. Tas rada problēmas Norvēģijas vadošajiem sportistiem, tajā skaitā vieglatlētiem. Līdz ar to, visticamāk, divkārtējām Eiropas čempionam Jakobam Ingebrigtsenam un viņa brālim Henrikam, kurš Eiropas čempionātos 1500m nopelnījis pilnu medaļu komplektu, būs jāizlaiž šīs sezonas Dimanta līgas atklāšanas posms Geitshedā (Lielbritānija) 23.maijā un piecas dienas vēlāk arī otrais posms Dohā.

“Es varu to pateikt ar simprocentīgu pārliecību, ka, ja netiks veiktas izmaiņas šajos noteikumos, mani dēļi nevarēs braukt uz ārzemju sacensībām un konkurēt. Lai viņi būtu labā formā uz Olimpiskajām spēlēm, sēdēšana 10 dienas karantīnas viesnīcā pēc atgriešanās no sacensībām nekādā gadījumā nav pieļaujama,” Norvēģijas medijam NRK savus secinājumus izstāsta Jerts Ingebrigtsens, kurš par valdības pieņemtajiem noteikumiem ir neapmierināts, jo uzskata, ka nevar visi tikt “mesti pār vienu kārti”.

“Ja mūs grib ieslēgt viesnīcā, kad mēs pēdējo trīs vai četru dienu laikā esam testēti četras vai piecas reizes, nesam bijuši tuvumā tam, lai inficētos, un esam viesojušies valstīs, kurā ļoti daudz cilvēku ir vakcinējušies, tad šādi ierobežojumi par karantīnas viesnīcu ir vienkārši dumji,” diezgan tieši un atklāti izsakās Ingebrigtsens vecākais.

Arī Norvēģijas vieglatlētikas federācijas vadītājs Erlends Slokviks atklāj, ka ar šiem ierobežojumiem ir liela neapmierinātība treneru un sportistu vidū. “Tas nav iespējams. Viņi nevar sēdēt desmit dienas karantīnas viesnīcā un netrenēties. Tās tas nedrīkst būt. Daudzi treneri un sportisti ir ļoti neapmierināti ar valdības pieņemtajiem ierobežojumiem,” norāda Slokviks.

     [+] [-]

, 2021-05-12 19:36, pirms mēneša
Milzu pārdomāts lēmums nudien nešķiet. Bračkām tad vēl tā, nekas pārāk slikts nenotiks, ja uz to Geitshedu vai Dohu neaizbrauks. Citiem arī olimpiskā atlase ārpus ES var būt...