Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Pasaules čempione 100 metru sprintā nākamsezon piedalīsies arī tāllēkšanā

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Pasaules čempione 100 metru sprintā nākamsezon piedalīsies arī tāllēkšanā
Torija Bovija
Foto: Scanpix/AFP

Šī gada pasaules čempione 100 metru sprintā - amerikāniete Torija Bovija - nākamsezon regulāri piedalīsies arī tāllēkšanas sacensībās, cerot uz medaļu 2018. gada pasaules čempionātā telpās.

Tieši tāllēkšana bija pirmā disciplīna, kurā Bovija sāka trenēties pirmajos vieglatlētikas treniņos. Neskatoties uz spilgtajiem panākumiem 100 un 200 metru distancēs, tāllēkšana ir viņas mīļākā disciplīna. Tiesa gan, 26 gadus vecā amerikāniete nav piedalījusies tāllēkšanas sacensībās kopš 2014. gada, kad izcīnīja 13. vietu pasaules čempionātā telpās ar 6,12 metrus tālu lēcienu. Viņas personiskais rekords šajā disciplīnā ir daudz tālāks - 6,91 metrs, ko viņa uzstādīja 2013. gada 6. aprīlī Losandželosā. Savukārt telpās viņa ir lekusi vēl par četriem centimetriem tālāk (6,95 metri), šo rezultātu sasniedzot 2014. gada 25. janvārī ASV pilsētā Napervilā.

Svarīgākās sacensības nākamsezon būs pasaules čempionāts telpās, kas no 2. līdz 4. martam norisināsies Lielbritānijas pilsētā Birmingemā. Kvalifikācijas normatīvs šim čempionātam ir 6,76 metri, un tieši tajās sacensībās Bovija tēmēs uz visaugstāko rezultātu.

Tikmēr šajā čempionātā Bovija mēģina atlabt no gurna savainojuma, lai spētu palīdzēt ASV komandai 4x100 metru stafetē. Šo kaiti viņa guva uzreiz pēc 100 metru fināla, kad, pēdējos metros mēģinādama apdzīt Kotdivuāras skrējēju Marī Hosē Talū, nenoturēja līdzsvaru un piedzīvoja kritienu.

Interesanti, ka augstskolā Bovija trenējās arī basketbolā, pārstāvot savas skolas komandu. Bovija ir Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione 4x100 metru stafetē, kā arī vicečempione 100 metru skrējienā un bronzas medaļas ieguvēja 200 metru skrējienā.