Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Kiplimo gāzis pasaules rekordu pusmaratonā

Matīss Kleinbergs
Matīss Kleinbergs

Kiplimo gāzis pasaules rekordu pusmaratonā
Džeikobs Kiplimo Foto: ZP/Scanpix

LETA. Ugandas vieglatlētikas garo distanču skrējējs Džeikobs Kiplimo svētdien Barselonā laboja pasaules rekordu pusmaratonā.

24 gadus vecais ugandietis kļuva par pirmo sportistu, kurš šo distanci veicis ātrāk par 57 minūtēm - viņš finišēja 56 minūtēs un 42 sekundēs jeb 48 sekundes ātrāk par pērn oktobrī rekordu labojušo etiopieti Jomifu Kejelču. Rekorda labošanā palīdzēja piemēroti laikapstākļi, jo Barselonā tobrīd bija 13 grādi pēc Celsija un bezvējš.

Tieši Kejelča viņam pērn atņēma rekordista godu, jo par vienu sekundi pārspēja Kiplimo 2021.gada novembrī uzrādīto rezultātu.

Kiplimo arī iegājis vēsturē kā pirmais skrējējs, kurš rekordu labojis uzreiz par 48 sekundēm.

Pasaules Vieglatlētikas savienības ("World Athletics") Zelta līmeņa sacensībās Barselonā 56.vietā finišēja Dmitrijs Serjogins, kura rezultāts bija viena stunda piecas minūtes un 36 sekundes.

Izmantotie resursi:
LETA