Valdība atceļ "Rimi" Rīgas maratonu
Ministru kabinets piektdien ārkārtas sēdē, ņemot vērā šī brīža Covid-19 izplatību Latvijā, ar īpašu lēmumu vienojās par "Rimi" Rīgas maratona atcelšanu. Pasākumam bija jānotiek jau šajā nedēļas nogalē, turklāt tas paredzēja 15 000 skrējēju dalību.
Ministru kabineta balsojumā par šī gada Rīgas maratona atcelšanu atturējās tikai veselības ministre Ilze Viņķele, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un labklājības ministre Ramona Petraviča.
Valdība vēl turpināja spriest par veidiem, kā juridiski atcelt pasākumu. Tomēr pēc pārtraukuma Ministru kabinets pieņēma likumpunktu, kurā ārtelpās liegts organizēt aktīvās pārvietošanās pasākumus (tostarp maratonus)ar vairāk nekā 300 cilvēku dalību. Rīgas maratonā bija iecerējuši piedalīties ap 15 000 skrējēju.
Premjerministrs Krišjānis Kariņš ārkārtas sēdē uzsvēra, ka rīkot maratonu šādos apstākļos, kad Latvijā ir jūtami pieaudzis Covid-19 jauno gadījumu skaits, ir neprāts.
Sēdē vārds tika dots arī Rīgas maratona rīkotājam Aigaram Nordam. Viņš norādīja, ka ikgadējais skrējiens iespējams arī gadījumā, ja valdība apstiprina, ka āra pasākumos drīkst pulcēties tikai līdz 1000 cilvēkiem.
"Mēs visu vasaru esam strādājuši ar Veselības ministriju un Slimību profilakses un kontroles centru, lai izveidotu tādu formu, kādā maratons var notikt un minimizētu risku saslimt ar Covid-19. Pēc jaunā plāna varam nodrošināt, ka cilvēki vispār nepulcējas," norādīja Nords, kurš gan uzrunas laikā nekautrējās aizrādīt ministriem par viņu zināšanu trūkumu attiecībā uz sporta un Rīgas maratona jautājumiem. "Respektēsim jebkādu lēmumu, kādu pieņemsiet, jo esam likumam paklausīgi."
Nords arī valdībai piedāvāja atteikties no sestdienas Rīgas maratona bērnu pasākumiem, bet aizvadīt visas svētdienas distances.
Pēc Rīgas maratona atcelšanas rīkotājiem, visticamāk, tiks izmaksāta kompensācija.
Jubilejas - trīsdesmitajam - Rīgas maratonam bija jānotiek jau maijā, taču pandēmijas dēļ to pārcēla uz oktobri.
Šogad startu, kas ierasti paredzēja masveidīgu dalībnieku pulcēšanos un kopā būšanu 11. novembra Krastmalā, pie Brīvības pieminekļa bija paredzēts saskaldīt "viļņos" un koridoros, lai minimizētu kopā esošo cilvēku skaitu, kopā būšanas laiku un vienā laikā startējošo skaitu. Vienā koridorā būtu pulcējušies ne vairāk kā 500 dalībnieku, vienā vilnī – ne vairāk kā 2500 dalībnieku. Jaunās trases paredzēja nodalīt startu (pie Brīvības pieminekļa) no finiša (11. novembra Krastmalā), vēl vairāk sadalot dalībnieku plūsmu. Savukārt visas aktivitātes trasē un finišā orientētos uz to, lai dalībnieki finišētu, izklīstu un nedrūzmētos.
Pēc pasākuma atcelšanas rīkotāji aicina pievienoties virtuālajam skriešanas klubam un izskriet maratonu attālināti. Visi reģistrētie dalībnieki, neatkarīgi no tā vai brīvdienās dosies virtuālajā skrējienā vai nē, varēs tikt pie medaļām.
+19 [+] [-]
+18 [+] [-]
+1 [+] [-]
Ja nu vienīgi Staķis grib pozēt skrējienā...
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
+6 [+] [-]
+6 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
"Ceturtdien Latvijā stacionāros nonākuši vēl 10 pacienti, un šobrīd slimnīcās kopā ārstējas 47 cilvēki.
Pieciem no šiem cilvēkiem slimības gaita ir smaga.
Ko nozīmē "smaga slimības gaita"?
Katru dienu paziņojot rezultātus par slimniekiem stacionārā, tiek lietots termins "smaga slimības gaita".
"Smaga slimības gaita nozīmē, ka pacientam ir traucētas daudzas vai visas dzīvībai svarīgās orgānu sistēmas, piemēram, elpošanas, sirds-asinsvadu, gremošanas un citas. Progresējot slimības simptomiem – gan Covid-19, gan blakusslimību simptomiem –, veidojas orgānu vai sistēmu nepietiekamība, kas prasa intensīvās terapijas palīdzību," portālam Jauns.lv skaidroja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) preses sekretāre Ilga Namniece." Avots: https://jauns.lv/raksts/zinas/40823...
-2 [+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
Nedēļas sākumā neviens nezināja ka pa 5 darba dienām "saskries" ap 400 inficētie!
[+] [-]
-1 [+] [-]
+4 [+] [-]
Esmu vairāk kā pārliecināts, ka šādos pasākumos, lai arī kā organizatori nesolītu, nav iespējama cilvēku distancēšanās.
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
Un tai pat laikā, veikalos pulcēties drīkst, vai ne? Tramvajos pulcēties drīkst, vai ne? Galvenais uzlikt masku, kas nopirkta ar ~80% uzcenojumu, kas aizsedz daļu sejas, bet acis, caur kurieni var uzņemt vīrusu - paliek vaļā, bet tas pofig.
Tikai bizness.
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
-3 [+] [-]
Protams, sūdīgi, ka tā, bet tomēr ir jāsaprot, ka šādi mēģinot sargāt vienus, zem sitiena ir nolikti daaaaaudz vairāk citi, kuri ienākumu trūkuma dēļ vairs nav spējīgi uzturēt ģimenes. Man prieks - spriežot pēc mīnusu daudzuma citādiem viedokļiem - ka SC lasītāju vidū šādi gadījumi gājuši secen. Diemžēl tādus personīgi zinu.
Mans viedoklis - vienas grupas sargāšana ir "trīs koki". Visi pārējie, kas nolikti zem sitiena (ieskaitot tos, kas vairs nesaņem pilvērtīgu veselības aprūpi) - "mežs". Tā vien šķiet, ka aiz trīs kokiem mēs šo mežu nesaredzam ...
[+] [-]
Lasot starp rindām, nav skaidrs, vai tie 100+ ikdienas gadījumi ir reāli slimie, vai daļa tur jau ir sen kā veseli ...