Nords: "Ne vienmēr visi ir gatavi iet līdzi laikam"
Kaut arī Covid-19 uzliesmojums pēdējās dienās bijis straujš, rīkotāji bija gatavi aizvadīt drošu "Rimi" Rīgas maratonu, tomēr ne vienmēr visi ir gatavi iet līdzi laikam, to attiecinot uz valdību, portālam Sportacentrs.com atzina pasākuma galvenais organizētājs Aigars Nords.
Sportacentrs.com jau ziņoja, ka Ministru kabinets piektdien ārkārtas sēdē lēma atcelt Rīgas maratonu, kam bija jānotiek jau šajā nedēļas nogalē.
"Protams, lēmums pareizs, un Covid-19 šobrīd uzņēmis tādus apgriezienus, kādus neviens negaidīja. Turklāt tas noticis pāris dienu laikā. Sabiedrības veselība ir pirmajā vietā," norādīja Nords, kurš pats arī piedalījās Ministru kabineta sēdē un uzklausīja ministru viedokli par pasākumu. "Protams, ir vilšanās. Šogad rīkojām divus maratonus. Tagad stāvu pie Brīvības pieminekļa, un vācam nost trasi. Svētdien bija jānotiek olimpiskās kvalifikācijas maratonam. Bijām gatavi. Saprotu lēmumu. Neizprotami gan ir tas, ka āra pasākumos tagad varēs pulcēties līdz 1000 cilvēkiem, bet sportam ir uzlikts 300 dalībnieku ierobežojums. Sapratu, ka Ministru kabinets laikam bija pārāk noguris... Jebkurā gadījumā šobrīd ir grūti laiki, un lēmumi pieņemti pareizie."
Rīgas maratonam bija jānotiek jau maijā, taču pandēmijas dēļ to pārcēla uz oktobri. Sestdien bija plānoti bērnu skrējieni, bet svētdien – maratons un pusmaratons, kā arī 10 un 5,5 kilometru distances.
"Plinti krūmos nemetam. Skatīsimies, kāda būs situācija, bet Rīgas maratons ir ilgtermiņa projekts. Šogad bija jābūt jubilejas – trīsdesmitajam – maratonam, kas nenotika, taču pirmo reizi norisināsies virtuāli. Cerams, nākamgad situācija pasaulē būs labvēlīga, lai varētu notikt lieli masu pasākumi. Tāpat ceru, ka nākotnē valdība būs saprotošāka pret dažādiem inovatīviem risinājumiem, kā pasākumi var notikt. Mēs maratonu bijām gatavi rīkot ar izkliedētiem un plūstošiem startiem saskaņā ar infektologu rekomendācijām, bet ne vienmēr visi ir gatavi iet līdzi laikam. Tomēr, kā jau teicu, riski ir lieli, un Covid-19 uzliesmojums ir ļoti straujš," atzina Nords.
Maratona rīkotājs nevēlējās runāt par finansiālo triecienu, kādu tas atstās pēc divu pasākumu atcelšanas, un arī uz kompensāciju no valsts viņš necerot.
"Lai arī valsts līdz šim nākusi klajā ar skaļiem paziņojumiem par Covid-19 kompensācijām, tautas sportam tas tomēr bijis ar simbolisku ķeksīša atbalstu. Ilūziju, ka kāds kaut ko mums kompensēs, man tiešām nav. Mēs turpināsim strādāt un skatīsimies nākotnē," sacīja Nords, kurš aicināja reģistrētos dalībniekus piedalīties virtuālajā maratonā un nedēļas nogalē izskriet savas distances attālināti.
[+] [-]
Ministriju kabinets? Lai man piedod jaunais (vismaz es redzu pirmo reizi), bet nu āpsis...
+2 [+] [-]
No šādiem slīmestiem jāturas pa gabalu un maratons viņam ir tīrs bizness..nekas vairāk.. viņam nospļauties par sportistu veselību.
+6 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Šajā situācijā maratona atcelšana ir politisks lēmums - solis, kas atvieglo nākošo ierobežojumu uzlikšanu. Tagad varēs argumentēt - re, mēs atcēlām pat maratonu!
Tajā pašā laikā ar interesantu atklāsmi aizvakar nāca Dumpis. Izrādās, testi var uzrādīt pozitīvu rezultātu pat mēnešiem pēc izslimošanas cilvēkam, kas ir pilnīgi vesels un sabiedrību nekādi neapdraud.
Jautājumi, kas rodas - cik no tiem 100+ ikdienā atrastajiem pozitīvajiem gadījumiem cilvēki ir reāli slimi? Un vai tie jau par folkloru kļuvušie bezsimptomu gadījumi nav reāli veseli cilvēki? Un tādējādi vai nav gūzma cilvēku, kas tiek nevajadzīgi iesprostoti karantīnā?
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Lai saprastu kopējo bildi, ir jāzina, vai un kādas slimnīcās ievietotajiem ir blakusslimības. Un vai gadījumā šīs blakusslimības nav radušās vai vairojušās dēļ tā, ka pavasarī plānveida operācijas un ambulatoro ārstēšanu vienkārši aizklapēja ciet. Respektīvi, pati sistēma radīja cilvēkiem problēmas un tagad vaino Kovisu.
[+] [-]
[+] [-]