Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Rīgas maratonā triumfē Raščevskis un Krūmiņa, pusmaratonā - Serjogins un Marhele

Agris Suveizda

Rīgas maratonā triumfē Raščevskis un Krūmiņa, pusmaratonā - Serjogins un Marhele
Kristaps Vējš-Āboliņš un Aleksandrs Raščevskis. Foto: Rimi Riga Marathon

"Rimi" Rīgas maratona prestižākajā distancē par Latvijas čempioniem svētdien tika kronēti Aleksandrs Rasčevskis un Amanda Krūmiņa, bet pusmaratonā uzvaras svinēja Dmitrijs Serjogins un Ilona Marhele, vēsta rīkotāji.

42 kilometru distancei reģistrējās 1498 maratonisti, savukārt 21 kilometra distanci plānoja pieveikt 3506 skrējēju. Abās garajās distancēs laurus plūca pašmāju elites skrējēji, ātrākajiem pasaules līderiem ļaujot gatavoties pasaules čempionātam skriešanā rudenī, kad Rīgā ieradīsies vairāki simti augstas klases pasaules skrējēju.

Ātrākie maratonisti vienlaikus kļuva arī par Latvijas čempioniem - pirmo reizi maratona distancē pirmo vietu izcīnīja Rasčevskis ar personīgo rekordu un finiša laiku divas stundas 25 minūtes un 43 sekundes, dāmu konkurencē par Latvijas čempioni maratonā ar savu personīgo rekordu kļuva Krūmiņa, finišējot divās stundās un 50 minūtēs.

Otro vietu vīriešu konkurencē maratona distancē un Latvijas čempionātā maratonā ieguva Renārs Roze ar rezultātu divas stundas 26 minūtes un 56 sekundes, savukārt trešajā vietā ierindojās Kristaps Vējš-Āboliņš (2:27:48). 2022. un 2021.gada Latvijas čempions Kristaps Bērziņš ierindojās ceturtajā vietā. Sieviešu konkurencē otrā finišēja Anna Kļučņika, pagājušā gada Latvijas čempionei distanci beidzot divās stundās 53 minūtēs un 46 sekundēs. Trešā finišēja Anita Siliņa (3:02:05).

Pusmaratonā labākos rezultātus uzstādīja Dmitrijs Serjogins, finišējot vienā stundā piecās minūtēs un divās sekundēs, un Marhele ar rezultātu viena stunda 20 minūtes un 57 sekundes. Otrajā un trešajā vietā pusmaratonā vīriešu konkurencē ierindojās Jānis Višķers (1:08:24) un igaunis Rauno Laumets (1:08:29). Sievietēm otrā finišēja lietuviete Modesta Bužerīte (1:22:50), bet trešā bija Santa Višķere (1:23:05).

Dienu iepriekš notika arī Latvijas čempionāts jūdz skrējienā, kurā ātrākie bija Līga Velvere un Jocis, kurš sasniedza jaunu Latvijas rekordu jūdzes distancē. Dažādām distancēm bija reģistrējušies jau vairāk nekā 23 000 skrējēju no 79 pasaules valstīm. Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un norisinājās 33.reizi. 2022.gadā "Rimi" Rīgas maratons pulcēja vairāk nekā 17 000 reģistrēto dalībnieku, kamēr maratona distancē uzvaras izcīnīja Etiopijas skrējēji Deribe Robi Melka un Mekurija Arebu Zenebe.

Izmantotie resursi:
LETA

  -2 [+] [-]

, 2023-05-07 14:59, pirms 4 nedēļām
Brīnums ka neviens skrējējs kāju nesalauza pret rīgas bedrēm

  -2 [+] [-]

, 2023-05-07 16:22, pirms 4 nedēļām
Super, ka uzvarēja mūsējie! un brīnums, ka neviens melnais nepiedalījās ( vismaz nemanīju) tā it kā viņiem būtu aizliegts piedalīties. Tas nozīmē, ka āfrikāņi brauc tikai ja var ko nopelnīt, sava prieka pēc neviens! Ārzemnieku gan bija daudz, bet Maratona un Pusmaratona dalības maksas vietējiem nu gan bij neprātīgi augstas- tīrais KOMERC pasākums, nekas no sportiskā un cilvēcīgā... un atceramies, ka pirms 2 gadiem ( Startā un finišā) dalīja cilvēkus potētajos un nepotētajos, tāpēc vien tādā skrējienā negribās vairs piedalīties!

     [+] [-]

, 2023-05-07 22:07, pirms 4 nedēļām
sandza rakstīja: Super, ka uzvarēja mūsējie! un brīnums, ka neviens melnais nepiedalījās ( vismaz nemanīju) tā it kā viņiem būtu aizliegts piedalīties. Tas nozīmē, ka āfrikāņi brauc tikai ja var ko nopelnīt, sava prieka pēc neviens! Ārzemnieku gan bija daudz, bet Maratona un Pusmaratona dalības maksas vietējiem nu gan bij neprātīgi augstas- tīrais KOMERC pasākums, nekas no sportiskā un cilvēcīgā... un atceramies, ka pirms 2 gadiem ( Startā un finišā) dalīja cilvēkus potētajos un nepotētajos, tāpēc vien tādā skrējienā negribās vairs piedalīties!
Jā, arī nobrīnījos, ka uzvarējuši mūsējie, kas nozīmē. Kāpēc nebija vismaz daži tumšādainie, kuri braukā pa pasauli un savāc naudas balvas provinču maratonos? Vai tad vispār nebija naudas balvu?

Un arī par cilvēku dalīšanu piekrītu. Segregācija...

     [+] [-]

, 2023-05-07 23:28, pirms 4 nedēļām
Vispār visi āfrikāņi gatavojas Pasaules kausam septembrī,tāpēc neviena nebija, un septembrī atbrauks ap 200 āfrikāņu, un tur visu balvu fondu savāks.

     [+] [-]

, 2023-05-07 23:56, pirms 4 nedēļām
eneRgy rakstīja: Vispār visi āfrikāņi gatavojas Pasaules kausam septembrī,tāpēc neviena nebija, un septembrī atbrauks ap 200 āfrikāņu, un tur visu balvu fondu savāks.
Nezinu, vai šis būs īstais izskaidrojums. Rudenī, kā jau oficiālā čempionātā, valstīm būs dalībnieku limiti (cik saprotu, pa 4 pusmaratonā un pa 3 īsākajās distancēs). Kenijas vai Etiopijas kadriem, kādi te iepriekšējos gados skrēja, tikšana savu valstu izlasēs tāpat diez ko nedraud.