Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Juhauga rīt mēģinās izpildīt Vasaras Olimpisko spēļu normatīvu 10 000m

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Juhauga rīt mēģinās izpildīt Vasaras Olimpisko spēļu normatīvu 10 000m
T.Juhauga (pa kreisi) un K.Grēvdāle. Foto: NTB

Pasaules labākā distanču slēpotāja Terēze Juhauga rītdien mēģinās izpildīt Tokijas Vasaras Olimpisko spēļu normatīvu 10 000m distancē, piedaloties sacensībās Bisletas stadionā Oslo.

Šis skrējiens Norvēģijas galvaspilsētas slavenajā vieglatlētikas stadionā tiek rīkots, lai Norvēģijas labākā vidējo un garo distanču skrējēja Karoline Grēvdāle varētu izpildīt Olimpisko spēļu normatīvu 10 000m. Tagad arī šī gada pasaules čempionātā distanču slēpošanā četras zelta medaļas izcīnījusī Terēze Juhauga ir izlēmusi pievienoties.

“Parādījās iespēja, kas varbūt ir vienīgā, lai šogad Terēze noskrietu 10 000m, tāpēc viņai ir vēlme piedalīties. Mērķis ir izpildīt Olimpisko spēļu normatīvu (31:25), lai būtu uz ko tiekties,” Norvēģijas medijam NRK stāsta Juhaugas menedžeris Jerns Ernsts, kurš piebilst, ka viņi nav domājuši, vai pasaules labākā distanču slēpotāja piedalīsies Vasaras Olimpiskajās spēlēs, ja gadījumā izpildīs normatīvu. Menedžeris arī paskaidro, ka Juhauga šogad nav tik labi sagatavojusies kā pērn, kad tajā pašā Bisletas stadionā 10 000m noskrēja 31:40,67.

Ja Juhauga ziemā rādīja teicamo formu, neatstājot nekādas cerības konkurentēm trijās individuālajās distancēs pasaules čempionātā, bet šobrīd skriešanai nav tika labi sagatavojusies, tad vairākus gadus vadošā Norvēģijas vidējo un garo distanču skrējēja Grēvdāle ir savas dzīves labākajā formā. To Grēvdāle apliecināja pagājušo nedēļas nogali, kad uzstādīja neoficiāli ātrāko laiku pasaulē 5km skrējienā ārpus stadiona, taču to tomēr par pasaules rekordu neatzina, jo trase nebija oficiāli sertificēta un distance beigās izrādījās par 12 metriem īsāka. Taču tik un tā rezultāts liecina par Karolines lielisko formu.

Līdz ar to Juhaugai, lai cik viņa izturīga un ātra nebūtu, izredzes noturēties līdzi Grēvdālei ir ļoti minimālas. Līdzīgi uzskata arī Juhaugas menedžeris, kurš atzīst, ka titulētā slēpotāja mēģinās skriet savu skrējienu. Savā ziņā Terēzei to nebūs viegli izdarīt, jo viņa ir pieradusi uzvarēt un viņai ļoti nepatīk zaudēt.

Organizatoru pārstāvji atzīst, ka visticamāk katrai no viņām būs savs tempa turētājs. Grēvdāle mēģinās sasniegt rezultātu 31 minūte, bet Juhaugas mērķis ir OS normatīvs (31:25). Grēvdāles personiskais rekords ir 31:14,07, kas sasniegts Rio Olimpiskajās spēlēs, bet Juhauga personisko rekordu uzstādīja pērn Bisletā (31:40,67).

Laba skrējēja ir arī mūs vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kura pāris reizes savulaik ir startējusi arī Latvijas čempionātos jauniešu vecumā, bet pēdējos gados ar labiem rezultātiem un uzvarām ir atzīmējusies populārajā taku skriešanas seriālā "Stirnu buks". Protams, 10 000m ar šobrīd ātrākajām vieglatlētēm kā Ilona Marhele un Karīna Helmane-Soročenkova slēpotājai Eidukai būtu grūti sacensties, tāpat arī ar sava sporta veida pārstāvi Juhaugu, kura ir daudz ātrāka par mūsu labākajām skrējējām.