Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Gulbis: "Sportisti varēja pārbaudīt, kā būs, ja sports vairs nebūs mūsu dzīvēs"

Andrejs Siliņš

Gulbis: "Sportisti varēja pārbaudīt, kā būs, ja sports vairs nebūs mūsu dzīvēs"
Ernests Gulbis. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

"Domāju, ka daudzi tenisisti šogad nerausies uz ASV, bet, ja tikšu pamatturnīrā, protams, braukšu. Braukšu visur, kur varēšu tikt," savus šīs sezonas plānus "Merks Cup" tenisa turnīra preses konferencē ieskicēja Latvijas tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis.

"Visi ir sajūsmā par iespēju atkal spēlēt, visi gaida šo iespēju. Līdz šim mēnešiem esam tikai trenējušies un uzturējuši sevi formā. Cerams, ka tūre atgriezīsies augustā, tāpēc šis ir labs laiks šādam turnīram pirms sezonas sākšanās," motivāciju piedalīties šādā mačā skaidroja Gulbis. "Tas ir svarīgi katram turnīra dalībniekam. Pagājuši daudzi mēneši kopš pēdējām spēlēm. Šāds turnīrs pāris nedēļas pirms sezonas sākšanās būs kā pārbaude, lai saprastu, kādā līmenī esi un pie kā atlikušajā laikā jāpiestrādā."

"Abus [igauņu] spēlētājus pazīstu jau ilgi.Ar [Vladimiru] Ivanovu spēlējām, kad bijām bērni, šķiet, U14 un U16 vecumā. Tad viņš nozuda no mana redzesloka, jo nekāpa reitingā augstāk un palika "Future" līmenī. Jurgenu [Zopu] zinu no tūres, pēdējoreiz spēlējām savā starpā Vimbldonas 1. kārtā, kur es uzvarēju trīs setos. Nezinu, kāpēc viņam ir tik zems reitings, bet zinu, ka tik ātri nevar zaudēt savu kvalitāti. Ja viņš ir labā fiziskajā formā, tad būs interesantas spēles," gaidāmos pretiniekus raksturoja Gulbis.

Gulbis Latvijā trenējies kopā ar Kārli Ozoliņu, taču nesen izbraucis arī ārpus valsts: "Nesen biju aizlidojis uz Vīni, lai pavadītu kaut nedaudz laika ar savu treneri [Ginteru] Bresniku. Nākamnedēļ viņš mēģinās atlidot uz Latviju. Vienam pašam trenēties ir grūti. Tagad ceram, ka sezona sāksies pēc piecām nedēļām (ATP tūri paredzēts atsākt 17. augustā - A.S.), tāpēc tagad ir īstais laiks sākt gatavoties. Četras piecas nedēļas - tas ir laika posms, pie kā visi ir pieraduši, lai sāktu intensīvi trenēties."

Sezonai atsākoties, Gulbja plānos ir spēlēt "Challenger" turnīros Eiropā, visdrīzāk, Čehijā, kur paredzēti četri turnīri mēneša laikā. "Labprāt spēlētu Prāgā, kur no Austrijas varu aizbraukt ar automašīnu. Čehijā ir četri turnīri - tas ir tā vērts, lai piedalītos, bet pēc tam atbrauktu un pavadītu laiku karantīnā, ja tas vajadzīgs. Domāju, ka daudzi tenisisti šogad nerausies uz ASV, bet, ja tikšu pamatturnīrā, protams, braukšu. Braukšu visur, kur varēšu tikt," plānus ieskicēja tenisists.

"[Pēdējos gados] man nebija nopietnu traumu, bija sāpes šur tur - plaukstā, plecā. Tās ir hroniskas sāpes, tās nepazudīs līdz mūža beigām, bet man pareizi jātrenējas. Ja pareizi trenēšos un uzturēšu savu ķermeni līmenī, tad vēl trīs līdz piecus gadus varu spēlēt augstā līmenī," norādīja Gulbis. "Šis [pandēmijas] laiks visiem cilvēkiem bijis ļoti interesants. Sportisti varēja pārbaudīt, kā būs, ja teniss un sports vairs nebūs mūsu dzīvēs. Par ko domāsim, ar ko nodarbosimies. Man atlicis spēlēt mazāk nekā esmu spēlējis līdz šim. Šajā laikā bijušas daudz dažādas domas. Tai pat laikā varēju pavadīt laiku ar bērniem, ar ģimeni, bija interesanti."