Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:6, Did:0, useCase: 3

WTA vadītājs reaģē uz spēlētāju neapmierinātību ar finālturnīru

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

WTA vadītājs reaģē uz spēlētāju neapmierinātību ar finālturnīru
Stīvs Saimons. Foto: Jimmie48 / WTA

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) vadītājs Stīvs Saimons norāda, ka nebija plānots sezonas finālturnīru aizvadīt Meksikas pilsētā Kankunā.

Grūti gāja ar norises vietas atrašanu. Kankunas variants tika apstiprināts mazāk nekā divus mēnešus pirms WTA finālturnīra sākuma. Lielā steigā būvēja pagaidu tenisa stadionu, kas tika pabeigts vien iepriekšējā dienā pirms turnīra sākuma. Spēlētājas ieradās Kankunā un sākotnēji trenējās citviet, jo stadions vēl nebija nodots ekspluatācijā.

WTA finālturnīra laikā vairākas spēlētājas paudušas neapmierinātību ar apstākļiem - iepriekš nebija iespējas tur patrenēties, laukuma segums ir nelīdzens, grūti prognozēt bumbas atlēcienu, traucē vēja brāzmas, nav veikti vajadzīgā apjoma mārketinga pasākumi skatītāju piesaistīšanai, nav gaidītās finālturnīra svētku sajūtas.

"Ir skaidrs, ka neesat apmierinātas ar lēmumu rīkot turnīru Kankunā. Es to saprotu, jūs esat uzklausītas," pie spēlētājām vēršas WTA vadītājs Stīvs Saimons. "Kā jau esmu teicis, mēs nebijām plānojuši būt šeit. Lēmums par norises vietu tika pieņemts, balstoties uz sarežģītu faktoru daudzumu. Šis nav perfekts turnīrs. Mēs saprotam, ka apstākļi ir izaicinoši, un WTA, protams, uzņemsies par to atbildību."

WTA finālturnīram kvalificējās astoņas labākās tenisistes pēc sezonas ranga: Arina Sabaļenka, poliete Iga Švjonteka, amerikāniete Koko Gofa, kazahiete Jeļena Ribakina, amerikāniete Džesika Pegula, tunisiete Onsa Žabēra, čehiete Marketa Vondroušova un čehiete Karolīna Muhova, kura tomēr nepaspēja atgūties pēc savainojuma un atteicās no starta. Muhovas vietā stājās grieķiete Marija Sakari - devītā pēc sezonas ranga.

Izmantotie resursi:
Reuters / AFP