Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:6, Did:0, useCase: 3
Autors: Gatis Druvietis

Sevastova nepiedalīsies "French Open", jo vēlas startēt Vimbldonā un "US Open"

Sevastova nepiedalīsies "French Open", jo vēlas startēt Vimbldonā un "US Open"
Anastasija Sevastova. Foto: AFP7/Zuma Press/Scanpix

Latvijas tenisa ekslīdere Anastasija Sevastova atklāj, ka grūtniecība ir nekas, salīdzinot ar piedzīvoto savainojumu.

Savainojuma dēļ Latvijas tenisiste ilgstoši nebija apritē un zaudēja pozīcijas, taču vairākos turnīros var piekļūt ar speciālo rangu (spēlētājas reitings, kas bija pirms maternitātes pārtraukuma vai pirms ilgstoša savainojuma). Tiesa, šādu turnīru skaits ir ierobežots, tāpēc jāizdomā, kad šīs iespējas izmantot. Pasaules 543. rakete Anastasija Sevastova izlaidīs "French Open", lai atlikušās divas "Grand Slam" iespējas izmantotu Vimbldonā un "US Open", kur 2018. gadā sasniedza pusfinālu.

No visām lietām, ko iztēlojās par mātes lomu, mācīšanās staigāt vienlaikus ar savu mazuli nebija kaut kas tāds, ko viņa gaidīja. Bet nedaudz vairāk kā pirms gada tieši tas viņai bija jādara. Tikai četrus turnīrus pēc atgriešanās no maternitātes pauzes guva smagu ceļgala traumu, bojājot ne tikai priekšējo krustenisko saiti, bet arī menisku un skrimšļus. Sešas nedēļas pavadīja uz kruķiem - tieši tajā laikā, kad meita Aleksandra mācījās staigāt. "Tas nebija jautri," atklāj sportiste. "Bet palīdz, ja tev ir vēl viena dzīve. Un tad es sāku staigāt kopā ar viņu!"

Sevastova informē, ka grūtniecība ir nekas, salīdzinot ar šo savainojumu. Sākumā viņas vienīgais mērķis bija atkal staigāt bez palīdzības. Atsāka trenēties, taču novembrī un decembrī kļuva sliktāk, līdz ar to janvārī celim tika veikta vēl viena operācija, kas ļoti palīdzēja.

WTA tūrē atgriezās patiešām iespaidīgi - aprīlī aizvadītajā Madrides "WTA 1000" mūsu tenisiste vispirms ar 6:4 un 7:5 pārspēja Anastasiju Pavļučenkovu (līdz šim savstarpējo spēļu bilance bija 0-8), bet pēc tam ar 7:6 un 6:2 apspēlēja Latvijas tenisa līderi Aļonu Ostapenko (savstarpējās spēlēs tagad ir 3-0), kura iepriekšējā nedēļā bija uzveikusi pasaules otro un pirmo raketi. Kādreizējā pasaules 11. rakete Sevastova atklāj, ka tieši Madrides rezultāti viņai dod lielāko lepnumu karjerā.

"Nevaru sūdzēties," atzīst 35 gadīgā tenisiste. "Ir sliktākas lietas, kas notiek ar citiem cilvēkiem. Biju savainota gadu, tas notika ar mani. Nevari izskaidrot, kāpēc tas notika. Bet tagad esmu vesela, man ir vesela ģimene, vesela meita."

Kāda ir motivācija turpināt karjeru? "Vēlos pierādīt sev," saka divgadīgās Aleksandras māte. "Vēlos parādīt savai meitai šo dzīvi, ka var sasniegt dažas lietas, ja esi neatlaidīga. Ir svarīgi, lai viņa to redzētu. Tas ir mans mērķis."

Izmantotie resursi:
wtatennis.com


, 2025-05-22 15:51, vakar
Pārdomāts lēmums. FO var sanākt gari un nogurdinoši mači. Skaidrs, ka no 3GS izvēlēties mīļāko. Kas zin, varbūt atvadīties no NY.
, 2025-05-22 17:46, vakar
Ja veselība ļaus, nākamos 2-3 gadus Sevastova noteikti spēlēs, lai meitai tenisu parādītu apzinātākā vecumā!
, 2025-05-22 20:54, vakar
Par US nav šaubu, bet Vimbldona viņai ir visnepiemērotākā.
Biju gana drošs, ka Parīzi ņems spēlēšanai, taču redz, kā!
, 07:35, pirms 5 stundām
JoKaLeMeNe rakstīja: Par US nav šaubu, bet Vimbldona viņai ir visnepiemērotākā.
Biju gana drošs, ka Parīzi ņems spēlēšanai, taču redz, kā!
Var jau tikai divus!
, 12:07, pirms 12 minūtēm
sinogli rakstīja: Var jau tikai divus!
Nuja. Parīzi un US.
Būšu patīkami pārsteigts, ja viņa W pārvarēs pirmo kārtu. Nu, ar izcili veiksmīgu izlozi varbūt.