Maciņ, atveries!
Futbolā grozās liela nauda, tas jau sen vairs nevienam nav noslēpums. Visbiežāk miljoni tiek tērēti, kad ir runa par kāda futbolista pāreju, taču tie nav vienīgie izdevumi vai gluži pretēji - ienākumi. "Kaut ko" izmaksā arī valstsvienības, kad tās ceļo vai pašas uzņem sāncenšus. Cik lieli ir Latvijas valstsvienības tēriņi, spēlējot "Euro 2012"?
Šo jautājumu uzdevu Latvijas futbola valstsvienības ģenerālmenedžerim Genādijam Karavajevam! "Divām spēlēm, no kurām viena notiek viesos, bet otra - savā laukumā, nepieciešami 30 000 līdz 40 000 latu," atklāja Karavajevs. Summa nudien neizklausās maza, tāpēc paskatīsimies, kas "lācītim" vēderā?
Piemēram, valstsvienības avio izdevumi lidojumam pagājušajā nedēļā uz kvalifikācijas spēli Grieķijā un atpakaļ - ap 7500 latiem. Vēl dārgāk apmešanās viesnīcā - ap 10 000 latu. Pirms katra lidojuma spēlētāji ir jāapdrošina - kopā nepilni 1000 lati.
Lai spēlētāji labi justos un atgūtos pēc spēles, darbs ir komandas ārstiem. Medicīnas un rehabilitācijas izdevumi (sauna, baseins utt.) tiek lēsti ap 2000 latu. Par baltu velti neviens neļauj dzīvot arī viesnīcā Ķeizarmežā. Nakts vienam spēlētajām izmaksā 16 latu. Vēl tikpat liela summa jāizdod par ēdināšanu. Ķeizarmežā "kāpostu" jāatstāj arī par laukuma izmantošanu treniņiem - 100 latu par reizi. "Skonto" stadionā viena treniņa izmaksas jārēķina dubultā - 200 latu.
Budžeta tāmē ir arī sauszemes transporta izmaksas, jo uz lidostu vai treniņu "Skonto" stadionā futbolisti neskrien kājām vai nebrauc sabiedriskajā transportā, bet gan komandas autobusā. Pirmsspēles dienās valstsvienība apmetas Jūrmalā, un arī uz turieni futbolisti nebrauc vilcienā. Tas viss kopā izmaksā ap 700 latiem. Vēl, protams, ir ekipējuma un citi izdevumi...
Izdevumus sedz Latvijas Futbola federācija, piemēram, izmantojot FIFA, UEFA un sponsoru līdzekļus. Cik liela nauda LFF kasē ienāk no FIFA un UEFA? Par to kādā no nākamajām reizēm.
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]