Zāģeris paceļ 400 kg, taču paliek 5. vietā
Latvijas spēka atlēts Dainis Zāģeris šodien Krievijas pilsētā notikušajā "Čempionu cīņā" vilkmē no zemes pacēla 400 kg, kas absolūtajā vērtējumā bija otrais labākais rezultāts, taču ar to izrādījās par maz, lai kāptu uz goda pjedestāla.
"Čempionu cīņa" ir vienas no prestižākajām spēka trīscīņas atsevišķo vingrinājumu sacensībām (ar uzsvaru uz spiešanu guļus un vilkmi no zemes) pasaulē, kas katru gadu vasaras pirmajā pusē norisinās Krievijas pilsētā Arhangeļskā.
Dainis Zāģeris, kurš kvalificējās šim turnīram pagājušā gada decembra sākumā, Latvijā notikušajās kvalifikācijas sacensībās, piedalījās vilkmes sacensībās, kurās spēja pacelt 400 kg. Diemžēl, bet trešais piegājiens, kas bija 410 kg izrādījās neveiksmīgs. Lai arī Dainis uzrādīja dalītu otro labāko rezultātu, no līdera, Konstantīna Pozdejeva atpaliekot par četriem kilogramiem, šajās sacensībās uzvarētājs tiek noteikts pēc Vilksa formulas, kas dod priekšrocības vieglākiem atlētiem (t.i., formula paredz atlēta un paceltā svara attiecības aprēķināšanu).
Tādējādi par uzvarētāju vilkmes sacensībās kļuva spēka trīscīņas zvaigzne Andrejs Beļajevs, kurš pievarēja 391 kg, kas nozīmē, ka Beļajevs spēja uzlabot leģendārā Eda Koena rekordu, kas līdz šim tika uzskatīts par "mūžīgu".
Pievēršoties spiešanai guļus, tad šajā disciplīnā uzvarēja viens no pasaules spēcīgākajiem spiešanas atlētiem, ungārs Lazlo Mezarošs, kurš pacēla 305.5 kg. Jāpiebilst, ka šajās sacensībās nepiedalījās Mezaroša sīvākais konkurents Vladimirs Kravcovs. Otrajā vietā palika absolūti labākā rezultāta uzrādītājs Kirils Saričevs, kurš spēja pacelt 324.5 kg.
Izmantotie resursi:
club.qapp.ru
ironworld.ru
+1 [+] [-]
+6 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Taču, lai paceltu 400 kg ne tikai mugura ir attīstīta, VISS ir attīstīts. Savādāk vnk nevar.
Pie tam, ir Latvijā arī onkulis, kas 426 bez ekipējuma velk...
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
400kg vilkme - tas tiešām ir nenormāli daudz! viens ir mugura, bet vēl jau ieslēdzas kājas + kādam krampim rokās jābūt, lai to štangu vispār noturētu. man pie vilkmes štanga sāk slīdēt ārā, ja svars jau ir lielāks par 100kg - vajag saites... bet 400...afigeķ!
nez, viņiem arī ir saites ar ko piešnorēties pie štangas?
[+] [-]
[+] [-]
Kājas nevis ieslēdzas, bet no kājām sākas kustība un ir pamats ar muguru (strādā kopā un vienlaicīgi).
Jā, kā jau teica, arī trenējoties labāk ļamkas neizmanto. Ir jātrenē tvēriens. 100+ kg un slīd no rokām... viss jau atkarīgs no tava svara, taču tas laikam nav pārāk labi.
Pamēģini tvērienu samainīt, jebšu vilkt nevis augšējā tvērienā, bet tā sauktajā "raznohvatā". Pie tam, pamēģini dažādos stilos vilkt - klasikā/sumo.
[+] [-]
ķaga priekš manis vispār ir diezgan jauns vingrinājums un reāli to taisu tikai pāris mēnešus. smagu muguras un pleca traumu dēļ vispār nedrīkstēju neko smagu celt, kur nu vēl no šādas pozīcijas, līdz ar to uzskatu, ka ar manu traumu vēsturi un, priekš maniem 80-82 kg, spēja ķagā pacelt kkādus 120 ar astīti nav nemaz tik slikti. pagaidām gan negribu arī mēģināt kko daudz vairāk, jo var sanākt nelabi.
uz krūtīm man tāds stabils darba svars ir 100kg... ar nav nekas dižs, bet nu kā, tā ir. toties pievilkties pie stieņa varu diezgan daudz un dikti.
par raznohvatu zinu - saka, ka tā ir vieglāk, bet nu, būsim atklāti - celt 100 šādā satvērienā būtu izšķērdīgi. kad tikšu līdz 150, tad varbūt.
[+] [-]
vilkme 120 kg taa ir 1 x vai vairakas?
[+] [-]
120, acīmredzot, 1 reizes maksimums.
Lai gan man 100-110 kg darba svars parādījās tad, kad vilkmē bija 200 kg uz piecām reizēm (pie svara ~ 100 kg).
[+] [-]
120 vilkme - uz vienu reizi. tīri teorētiski būtu spēks arī uz kā'dam 2 vai 3, taču 1 baidos atkal sačakarēt muguru + nav rokās krampis - slīd štanga ārā.
[+] [-]
arī pats sveru "tikai" ap 80kg., lai gan līdzīgi svari(darba svars ap 100 un, pat nedaudz mazāk) spiešanā guļus bija arī tad, kad pats svēru 90kg.
vienīgā atšķirība - varu krietni vairāk pievilkties pie stieņa, kas ir visai pašsaprotami, jo sveru par 10kg mazāk.
Tavā gadījumā progress visos vingrinājumos un, attiecīgi lielākos svaros, notiek saistīti, bet man tā, ka vilkme un arī pleci attīstijās daudz lēnāk. tagad palēnām piedzenu klāt, lai gan neaizraujos, jo ir psiholoģiski grūti. arī fiziski, protams...
lai gan 200 kg uz 5 reizēm - respect - man tas ir kosmoss!
[+] [-]
Man kkā vilkme un tupiens sanāk labāk, spiešanas - sliktāk, bet nu viss ir progresā + absolūto spēku netrenēju (a vajadzētu ), jebšu 5 atkārtojumi ir min zem kuriem neeju.
Bet nu, ja vien nav konkrēta mērķa audzēt absolūto spēku (tur bez submaksimāliem svariem - nekā), darba svaram, ja vien tas nav tādā iesācēja līmenī (100 kg vilkme laikam jau ir), nav būtiskas nozīmēs, ir jāprot strādāt gan ar vieniem, gan otriem.
[+] [-]
piemēram, spiešana guļus iet labi gan ar stieni, gan hantelēm, savukārt pietupieni ar stieni - švakāk. vilkme - kā jau pats rakstīji - amatiera līmenī... nenoliegšu to. pārējie vingrinājumi - rokas, pleci, prese - labi - arī svari nav no mazā gala.
bet vispār tā arī ir - kas kuram svarīgāks. netaisu vingrinājumus, kuriem ir mazāk kā 5-6 atkārtojumi t.i. ņemu tādu svaru, lai vismaz tās 5 reizītes tīri uztaisītu. izņemot spiešanu - tur, kamēr pierodu pie lielāka svara, taisu pa 3 atkārtojumiem vairākos piegājienos... vilkmi - nu jā, tas ir mans rūpju bērns - tas pagaidām neskaitās...
[+] [-]
Tikai es to darīju pie svara ap 85 kg
Neilgi pēc tam sajāju muguru nujau ir ok, bet tā kā kādreiz neriskēju pat aptuveni