Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 3

Malaničevs paceļ 1140 kg un uzstāda pasaules rekordu

Juris Miņins
Juris Miņins

Malaničevs paceļ 1140 kg un uzstāda pasaules rekordu
Foto: facebook.com/MalanPower

Viens no pasaules spēcīgākajiem pauerlifteriem, Krievijas pārstāvis Andrejs Malaničevs ir uzstādījis jaunu visu laiku labāko rezultātu bezekipējuma spēka trīscīņā – 1140 kg.

Austrālijā notiekošajās “Pro Raw” organizācijas rīkotajās sacensībās ar nosaukumu “Big Dogs”, kurā piedalījās tikai speciāli uzaicinātie atlēti, Krievijas sportists Andrejs Malaničevs, kurš sevi ir pierādījis kā viens no visu laiku spēcīgākajiem pauerlifteriem, uzstādīja jaunu pasaules rekordu bezekipējuma spēka trīscīņā – 1140 kg.

Jau pirmajā kustībā, pietupienos, Malaničevs kā sākuma svaru pieteica 440 kg, bet apstājās pie 485 kg, kas ir jauns rekords, spiešanā guļus pirmais mēģinājums nebija veiksmīgs, taču beigu beigās Krievijas atlēts spēja pacelt 225 kg, bet vilkmē viss izšķīrās pēdējā piegājienā, kur Malaničevam bija jāpaceļ 400 kg, kas spēka trīscīņā ir ļoti nopietns rezultāts. To sportists arī diezgan pārliecinoši izdarīja un varēja saņemt apsveikumus par jauno visu laiku labāko rezultātu.

Otrās vietas ieguvēju Šonu Doilu uzvarētājs apsteidza teju par 100 kg, jo viņa rādītājs bija 1047,5 kg.

Tāpat der atzīmēt, ka iepriekšējais pasaules rekords summā bija 1135 kg un tas arī piederēja Andrejam, tāpat kā pietupienos, kur iepriekšējais labākais rezultāts bija 470 kg.

Te gan ir jāpiebilst, ka apzīmējums pauerliftingā apzīmējums “ekipējuma spēka trīscīņa” vairāk vai mazāk, taču visiem ir skaidrs un sacensību organizatori pieturas pie līdzīgiem nosacījumiem, kamēr “bezekipējuma spēka trīscīņa” katrā federācijā var nozīmēt ko savu, t.i., variējas pieļaujamais ekipējums. Šajā gadījumā pietupienos sportisti drīkstēja izmantot ceļgalu saites.

Izmantotie resursi:
ProRaw Powerlifting - Nut up or shut up

     [+] [-]

, 2016-10-29 16:29, pirms 8 gadiem
Es no ekipējuma atzīstu vienīgi domkratu.

     [+] [-]

, 2016-10-29 22:10, pirms 8 gadiem
Nez, dopings skaitās ekipējums?

     [+] [-]

, 2016-10-29 23:52, pirms 8 gadiem
Jigsaw rakstīja: Nez, dopings skaitās ekipējums?
Par dopingu sauc vielas un paņēmienus, kas konkrētās sacensībās ir aizliegtas. Visplašāk zināmais aizliegto vielu un paņēmienu saraksts ir WADA izstrādātais.

TAČU, ja konkrēto sacensību organizatori neko nav aizlieguši, tad nekāda dopinga nav. Ir vienkārši stipras iedarbības preparāti, kas tiek lietoti rezultāta sasniegšanai.

     [+] [-]

, 2016-11-04 12:40, pirms 8 gadiem
Juris Miņins rakstīja: TAČU, ja konkrēto sacensību organizatori neko nav aizlieguši, tad nekāda dopinga nav. Ir vienkārši stipras iedarbības preparāti, kas tiek lietoti rezultāta sasniegšanai.
Tas tā vienkārši nav. Dopings (anaboliskie steroīdi šajā gadījumā) lielākajā daļā pasaules valstu (vismaz daudzmaz civilizēto valstu) likumdošanā ir pielīdzināts narkotikām.
Tā nav sacensību organizatoru izvēle - atļaut lietot to vai neatļaut, tas būtu teikt to pašu kā bārā XXX atļāva lietot kokaīnu. Arī Austrālijā, kur notika šīs sacensības ir līdzvērtīgi likumi, taču vietējais sporta pārraugs - Austrālijas Pauerliftinga federācija, strādā tikai un vienīgi uz sava sporta attīstību, un īpaši necīnās ar kaktu organizācijām, jo vismaz tik daudz kā apziņa vidējam atlētam ir - neej un nestartē oficiālajā federācijā, ja kaut ko lieto, jo par to var pienākties ne tikai naudas sods.

Kas interesantāk, Eiropas Savienībā vispārīgi tiek gatavotas regulas, par līdzīgiem Dopinga (precīzas vielu grupas nezināšu, līdz ar to vispārināti) tirdzniecības ierobežojumiem ar piemērojamiem krimināliem sodiem (lielākai daļai valstu jau šāda likumdošana ir).

Tas tiek darīts un attīstīts, jo pat Latvijā ir mirušie tiešā veidā no dopinga lietošanas un tā nodarītajām sekām.

Te papildu pierakstīšu, ka konkrēti par šī atlēta (Malaničeva) saistību ar sportā aizliegtu vielu lietošanu nav šaubu - no 2009. gada viņam piemērota mūža diskvalifikācija par atkārtotiem dopinga lietošanas pārkāpumiem.