Krievijas, Kazahstānas un Baltkrievijas svarcelšanas izlasēm draud diskvalifikācijas
Starptautiskās svarcelšanas federācijas (IWF) izpildkomiteja ir paziņojusi, ka, ja kādai no valstīm pašlaik notiekošajās 2008. un 2012. gada olimpisko spēļu dopinga testu atkārtotajās pārbaudēs tiks konstatēti trīs pārkāpēji, to izlasēm tiks piešķirtas diskvalifikācijas.
Kā jau vairakkārt ziņojām, pašlaik WDA pārbauda 2012. un 2008. gada olimpisko spēļu laikā nodotās dopinga analīzes, lai jau ar jauniem paņēmieniem mēģinātu atrast tajās noslēptas aizliegtās vielas. Jau pašlaik ir zināms, ka šīs pārbaudes ir devušas rezultātu, jo ir fiksēti vairāki pozitīvie dopinga testi, tajā skaitā arī vairākiem čempioniem. Zināmākais no "iekritušajiem" sportistiem, protams, ir Kazahstānas pārstāvis Iļja Iļjins.
IWF izpildkomiteja, reaģējot uz šādu notikumu pavērsienu, ir paziņojusi, ka, ja arī pēc B provju pārbaudes izrādīsies, ka aizdomās turētie sportisti ir uzrādījuši pozitīvus testus, tad viņiem dalība šī gada olimpiādē, protams, būs liegta. Savukārt pieķerto sportistu pārstāvētajām valstīm ir jārēķinās ar to, ka, ja trīs tās sportisti izrādīsies vainīgi, starptautiskā federācija tām piešķirs viena gada diskvalifikāciju. Taču tāpat ir zināms, ka IWF samazināja iepriekš noteiktās valstu dalībnieku kvotas. Kopumā par sistemātiskiem antidopinga noteikumu pārkāpumiem astoņām valstīm ir atņemtas 13 vietas olimpiādē. Pa vienai vietai mazāk būs Rumānijai, Uzbekistānai un Baltkrievijai, bet divām vietām mazāk – Azerbaidžānai, Kazahstānai, Moldovai, Ziemeļkorejai un Krievijai.
Uz šo brīdi galvenie pretendenti uz gada diskvalifikāciju ir Krievija, Baltkrievija un Kazahstāna.
IWF pārstāvji tāpat izteica nožēlu sakarā ar jaunākajām ziņām par Eiropas svarcelšanas federācijas lēmumu par organizācijas antidopinga nodaļas prezidenta iecelšanu, jo jaunais prezidents ir Krievijas svarcelšanas federācijas vadītājs Sergejs Sircovs. Starptautiskā federācija arī lūdz savus Eiropas kolēģus pārskatīt šo lēmumu.
Izmantotie resursi:
International Weightlifting Federation
+6 [+] [-]
+3 [+] [-]
-3 [+] [-]
Tajā pašā laikā sacensībās visi startē vienā līmenī un cīnās par medaļām.
+3 [+] [-]
Ar politiku tas ir saistīts tik, cik, "ja atpaliekam pilnīgi jebkurā jomā, tad sportā mēs viņiem parādīsim".
Montreālas olimpiskajās spēlēs 1976.g., galvenā cīņa par medaļu daudzumu bija starp PSRS un ne jau ASV, bet tādu maziņu, bet farmakoloģiski advancētu valstiņu kā Vācijas Demokrātisko republiku.
10niekā jāmin noteikti Polija, Ungārija, Rumānija, Bulgārija,draudzības sala Kuba, tā kā sociālisma bloks rullē pamatīgi... un nevajag te d...st par kaut kādām sazvērstībām. Par Maskavas 1980.gadu vispār nav ko runāt.
Tā tiešam var domāt vai nu naivs bērns, vai arī galīgi saspiedies idiots.
Pats bēdīgākais ir tas, ka tās tendences krieviem atkārtojas, tikai sabiedroto vairs nav...bet ko gan citu gaidīt no čekistu kontrolētas valsts.
+4 [+] [-]
+3 [+] [-]
Te nav sakara ar politiku! Bet gan godīgām sporta sacensībām! Tā tava Krievija ir dopinga lielvalsts! Kamēr nelabojas, tikmēr būtu jāslēdz viņiem pieeja OS.
Jā, citās valstīs ir arī dopinga lietotāji, bet izņemt bijušās PSRS bloka valstis kur tā ir sistēma kā gūt panākumus, tad parējās pasaules valstīs tad tā ir atsevišķu sportistu vēlme tādā veidā gūt panākumus nevis valsts līmenī. Nebūsim naivi domādami, ka Krievijā dopings netiek plaši izmantots ar augstākstāvošo ziņu!
+1 [+] [-]
Maza konkurence, dažas minūtes startē un savāc 500 tūkstošus!
Uzreiz ir skaidrs, ka valsts svarcelšanas federācija un pats sportists darīs visu, lai to medaļu izcīnītu!
ASV, Vācija ir "gaismas gadus" priekšā, kur labākos atbalsta, bet nedod milzīgās prēmijas par vienu startu, kas ilgst dažas minūtes vai stundas!
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Neticu, ka Iļjins ir kāds lielāks grēkāzis par Lebronu, CR7 vai Boltu.....