Video: Beņķe un Visockis par Fit model un bodibildingu, kleitām un muskuļiem
00:00:26 - 00:04:32 Par Fit model un bodibildinga kategorijām
00:04:33 - 00:08:00 Par vēsturiskajām sacensībām Rīgā, uzstāšanos peldkostīmā un kleitā
00:08:01 - 00:11:22 Par cīņu ar stereotipiem, kategorijas apsmiešanu un atšķirībām no skaistuma konkursa
00:11:23 - 00:16:03 Par profesionāļiem un amatieriem bodibildingā, uztura būtisko nozīmi
00:16:04 - 00:21:26 Par posmu pirms sacensībām, gatavošanos un sievietēm-kultūristēm
00:21:27 - 00:28:15 Par treniņu atšķirībām starp bodibilderiem un spēkavīriem, satraukumu pirms sacensībām
00:28:16 - 00:33:21 Par dopingu bodibildingā, olimpiskajiem mērķiem un saistību ar modeļu biznesu
00:33:22 - 00:38:19 Par piedalīšanos sacensībās 60 gadu vecumā, vecajiem bukiem un traumām
00:38:20 - 00:47:14 Par sacensībām bērniem, mācīšanos sevi parādīt, atnākšanu uz zāli un neforsēšanu
Sarunas ilgums 47 minūtes
+6 [+] [-]
+1 [+] [-]
Un tajā Visocka pieminētajās OS vaitad nepiedalīsies pasaules reāli labākie?
Un arī teat LV cik zinu ir federācija kur neko nekrata. Un ja nemaldos taipaša IIFB krata tikai amatierus, pro atkl;ētus nekrata vairs un tie tad arī ir tie arnold un olymnpia kandidāti.
Ja kļūdos - palabojiet mani.
-3 [+] [-]
+1 [+] [-]
IFBB amatieri ir pilnībā pakļauti tieši tiem pašiem antidopinga pasākumu noteikumiem kā jebkura cita olimpiskā vai olimpiskās kustības atzīta sporta veida pārstāvji. Tas nozīmē, ka PČ, EČ utt. sacensības ir vienā līmenī ar kādu IAAF čempionātu.
Profesionāļi, kas startē IFBB PRO netiek testēti, taču šim turnīram nav tiešas saiknes ar IFBB (jau vairāk kā 10 gadus par profesionāļiem viņi nemaz neatbildēja) un no šī rudens IFBB PRO ir pretinieki jaunajai IFBB Elite PRO organizācijai, kas radās IFBB prezidentam Santoham nesadalot labumus ar IFBB PRO un NPC vadītāju Menionu, pirmajam izveidojot savu PRO sacensību seriālu.
Arī visi amatieri, kas tika tālāk uz IFBB PRO pēc būtības tika nevis automātiski paaugstināti klasē, bet gan uzaicināti piedalīties kā labākie amatieri (un nebūt ne visi ņēma šīs PRO kartes). Pēc struktūras tās bija divas dažādas pasaules un tagad jo vēl vairāk. PRO līga nekad nepretendēja ne uz OS, ne uz kaut ko citu, jo viņiem bija labi tāpat.
Elite PRO gan jau ir profesionāļu līga, kas ir tieši IFBB iniciēta un kura vairāk darbosies Eiropā (PRO līgai ar to bija lielas problēmas, jo tikai Spānijas AC te bija tāds lielāks turnīrs).
Lab, ne par to šoreiz.
Tad lūk, PRO līga ir privāts pasākums, kas var ļaut ko grib un tieši to viņi arī dara, precīzāk, nedara - nepārbauda ko kurš lieto.
No otras puses - dopings bodibildingā nevienu un nekad par čempionu nav pataisījis. Tāpēc šajā sporta veidā par to vispār nav jāiespringst. Ja kāds domā pretēji, t.i., ka sašpricējot sevī desmit spaiņus doppreparātu viņš būs superatlēts, tad ieteiktu viņam pārdomāt gan šo ideju, gan savu dzīves redzējumu.
Zāģera jautājums - viņš uzvarēja konkrētā seriālā, Čempionu līgā. ČL ir seriāls sezonas garumā, bet WSM - lai arī ļoti grandiozas, bet tikai vienas sacensības. Arī AC Kolumbusā ir ļoti prestiži, taču tas ir tikai viens posms. Tāpēc Zāģeri kā pasaules labāko strongu teorētiski var, jo ne Savickim, ne Šovam, ne Bjornsonam, ne Halam neviens neliedz piedalīties šajā seriālā, bet viņi izvēlas naudu pelnīt ar pāris startiem gadā un superrezultātiem.
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Manas divas kapeikas par dopingu tematu. Ir viena izcila 2017.gada dokumentālā filma par dopingu. Saucās "Icarus" (http://www.imdb.com/title/tt6333060/) Nenormāli interesanta un forša.
-1 [+] [-]
[+] [-]
Tituli alternatīvajās federācijās, līdz ar to, ir interesanti tikai viņam pašam.
Ja par tiem, kas ir stāvējuši kaut kur - Vitālijs Aleksandrovs. Pirms pāris gadiem bija runas, ka viņš ņemšot PRO karti. Kā arī viņš ir piedalījies prestižākajos amatieru turnīros, Arnolds Classic ieskaitot, bet Krievijā kā līdzīgs cīnījās ar labākajiem turienes amatieriem. Nezinu gan kas viņam notika, bet PRO karti, šķiet, viņš nav paņēmis un pat sacensībās vairs nav redzēts startējam.
[+] [-]
[+] [-]
Cik dzirdēts tad tas konflikts starp Menionu un Santohu jau izvērties diezgan personīgs un IFBB Pro un NPC tagad jau mēģinās nospiest IFBB līdz pēdējam, pārņemot visus lielos turnīrus Eiropā zem sevīm un savācot visus nozīmīgos sponsorus.
[+] [-]
Tāpat, turpinot atklāto diskusiju, liekot roku uz sirds, es nevaru apgalvot, ka PČ, OS uzvarētāji olimpiskajos sporta veidos nav neko lietojuši vispār un gatavojoties konkrētiem mačiem atsevišķi.
Nezinu kā citiem, bet manā pasaules izpratnē kaut kā neiet kopā arī tas, ka katrs piektais 100 metru skrējējs iekrīt agri vai vēlu dopenē, tajā pašā laikā ir tādi, kas skrien par visiem ātrāk, bet esot "tīri". Nu nesanāk man tam noticēt.
Tāpēc arī saku, ka pārbaudes ir tādas pašas kā citos sporta veidos un arī tur doptests nekad nav rādījis, ka sportists kaut ko ir vai nav lietojis. Tas parāda tikai to, ka sportists pēc sacensībām vai konkrētā laikā spēj iziet doptestu - ir iztīrījies, ir veiksmīgi nomaskējis farmas indikatorus utt. Ne vairāk, ne mazāk.
AC un O ir komercturnīri, kas nav IFBB kalendārā kā oficiālas sacensības, tāpēc ir pielīdzināmi parastam skaistumkonkursam, bet uz tiem antidopingisti nebrauc.
Par jauno kārtību - viss arī loģiski, jo veco organizāciju visi arī zina, kamēr jaunajam veidojumam sevi vēl ir jāpierāda. No otras puses - tas pavērs iespēju eiropas atlētiem kļūt par PRO. Ko tas viņiem dos, tas gan ir atklāts jautājums.
[+] [-]
[+] [-]
Un šis stāsts par pārabauda-nepārbauda, manuprāt, ir gadus 70 nokavēts. Tad mākslīgie hormoni bija kaut kas tāds, kas piejams ne visiem un dažiem atlētiem, neatkarīgi no sporta, deva kaut kādu priekšrocību.
Beigu beigās, tiem, kas šausminās par dopingu bbildingā es vienmēr uzdodu jautājumu - jūs vispār saprotat kāds bodibildings izskatītos, ja tas būtu pilnīgi bez farmas? Visi nez kāpēc stāsta par Zelta ēru un Ārniju (priekš ārpus tēmas esošajiem - tad vispār nevienu nepārbaudīja un farmu tirgoja bez receptēm, no viena plaukta ar bērnu vitamīniem un Vjetnamas "Zvaigznīti", ko bbilderi arī ļoti labi izmantoja).
Es pateikšu ļoti nepopulāru domu, bet bidubuldings, ja mēs to skatāmies kā augsto sasniegumu sportu, bez farmas ir nevis neiedomājams, bet vispār nevar pastāvēt. Jā, trenēties, būt formā un pie puslīdz labas veselības - droši, bet ne augsto sasniegumu sporta līmenī.
[+] [-]
Tas ka bodibildings augstā līmenī bez farmas nav iespējams ir pilnīgi skaidrs, to es kā startējošs sportists ļoti labi zinu, tādēļ mazliet smieklīgi liekas tā viņu runāšana par dopingkontrolēm intervijās. Kā teica Jašankins par to vai var iztikt bez farmas: "vienkārši trenēties var, bet startēt nevar".
[+] [-]
Protams, ka OS sportos to testu būs vairāk. Tā ir jābūt, jo labāk lai tā nauda tiek tērēta tur. No otras puses - pēc pašas sistēmas viss kā olimpiskajiem, tā bilderiem ir vienāds. Un, esmu diezgan drošs, ka, ja vietējai antidopingistu aģentūrai būtu vairāk naudas, viņi testētu aktīvāk arī ne olimpisko sportu pārstāvjus (LPF, redz, paši naudu vāc, lai viņu sportistus testētu, kas arī ir rādītājs). Jebšu - noteikumi jau visiem vienādi, bet trūkst resursu šīs sistēmas pilnvērtīgam darbam, tāpēc bildingu, kā frīku sportu, kas nekad nebūs OS, upurē, lai olimpisko sportu pārstāvjus testētu biežāk.
Bet par dopenēm kopumā runājot, kopumā tā dopkontrole ar ko sportistus biedē, nav nemaz tik bieža. Pašiem labākajiem atlētiem, kuri ir arī ADAMS sistēmā, jā, tur vairākas reizes gadā var sanākt čurāt mēģenē, taču vidējam nouneimam, pat olimpiskajā sporta veidā, var gadīties vispār izjust vieglu aizmiršanas un nevajadzības sajūtu.
[+] [-]
Un par dopeni - ta nu nav ka tadus vidiuvejos OS sporat veida dalivbiekus praktiski nenem.. jo lasiju ka uz dopeni ir nemts viens OS sporta veida dalibnieks kurs bija OS sava sporta veida viens no vajakajiem un velpietam pedejas OS pat netika lidz rezultatam...
Un kautvai taipaša LV powerliftinga kas nav OS sporta veids.. no valsts proves tiek pieskirats ik gadu.. jaa maz (tik dazas) bet fakts ka tads... ka piemeranm LV cempjos dazus panem uz provi regulari... - jaa ari tade jo pati federacija to sponsoree lai butu vairak proves neka valsts pieskir..
[+] [-]
[+] [-]
Un ''sadi jau 3!!! gadus pēc kārtas .. nu pastāstiet man kur te paliek sportiskais princips un gods izcīnīt šo titulu lai sevi sauktu par istu cempionu?
[+] [-]
[+] [-]
LPF (IPF pārstāvji) ir ieviesuši papildus dalības maksu, no kuras arī tiek apmaksāti doptesti.
Un stāsts ir par principu - IFBB amatieri tiek pārbaudīti pēc tāda paša algoritma kā jebkuri citi. Jautājums - cik bieži un plaši tiek rīkotas pārbaudes, tas jau ir no cita plauktiņa.
[+] [-]
To Aleksandrovu nezinu, bet dzirdēju no zinošiem, ka jā, veselība tūtā.
[+] [-]
Daži tiešām arī pirms sacensībām nedzer vispār un neko, lai, tā teikt, izspiestu maksimumu no formas (kā viņiem liekas). Lai gan patiesībā tas ir ļoti, ļoti, ļoti individuāli un atkarīgs no daudziem apstākļiem pat vienam un tam pašam sportistam gatavojoties sacensībām, t.i., pirms gada vajadzēja darīt tā, bet jau pēc gada - jāmeklē citi varianti.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
limenis neslikts? nu ja tagad tev skaitas neslikts tad agrak kads skaitijas? laikam jau pasaules klases
[+] [-]
[+] [-]