Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:110, Did:0, useCase: 3

papildināts Selbijs un O'Salivans uzvar pārliecinoši, Bingems paklūp pret Fu

Lauris Bērziņš
Lauris Bērziņš

Selbijs un O'Salivans uzvar pārliecinoši, Bingems paklūp pret Fu
Marko Fu
Foto: Lauris Bērziņš

2011. gada Apvienotās Karalistes snūkera čempionātā turpinās 1. kārtas izspēle. Sacensību otrajā dienā reitinga līderis Marks Selbijs ar 6:0 sagrāva Raienu Deju, bet Stjuarts Bingems ar 4:6 piekāpās Marko Fu priekšā. Nākamajā kārtā iekļuva arī Ronijs O'Salivans, ar 6:1 pieveicot Stīvu Deivisu. Tāpat pirmās kārtas barjeru pārvarēja Alisters Kārters, Mārtins Gulds un Šons Mērfijs.

Marks Selbijs – Raiens Dejs 6:0

Velsietim Raienam Dejam pāris pēdējās sezonas sportisko sasniegumu ziņā bijušas pavisam tukšas. Arī šīs sezonas starts nav bijis iepriecinošs, tomēr viņam bija izdevies iekļūt Apvienotās Karalistes čempionāta pamatturnīrā. To bija garantējusi uzvara kvalifikācijas 4. kārtā pār Džeimiju Bērnetu ar 6:0.

Taču 1. kārtas spēle pret pasaules reitinga 1. numuru un šīgada "Shanghai Masters" uzvarētāju Marku Selbiju Dejam izvērtās īstā murgā. Kļūdas uzbrukumā, sliktas atspēles bija kā priekšlaicīgas Ziemassvētku dāvanas Selbijam, un pēdējais tās labprāt pieņēma. Galarezultātā pārliecinoša Selbija uzvara ar 6:0. Četros no sešiem freimiem Selbijs atzīmējās ar 86, 111, 90 un 69 punktus lieliem breikiem.

Marko Fu – Stjuarts Bingems 6:4

Šajā duelī favorīta loma bija atvēlēta Bingemam. Un kā nu ne, ja tieši viņa vārds atrodams labāko sešpadsmitniekā, kamēr Fu oficiālajā reitingā ir atrodas trešā desmita beigās. Mača pirmajā pusē sezonas pirmā reitinga turnīra "Australian Open" uzvarētājs Bingems favorīta statusu apliecināja pietiekami labi, izvirzoties vadībā ar 3:1. Turklāt 3. un 4. freimā Bingemam padevās divi labi klīrensi – attiecīgi 94 un 128 punktus lieli.

Cīņas raksturs mainījās pēc pārtraukuma, un Fu pamazām pārņēma iniciatīvu. Honkongietis uzvarēja četros freimos pēc kārtas un bija pavisam tuvu uzvarai visā mačā. Vienu freimu ar 81 punkta breiku Bingems atspēlēja, turklāt spēlējot pēc maksimālā grafika. Pēc vienpadsmitās sarkanās bumbas izeja uz melno neizdevās, un sērija apstājās.

10. freims kļuva par pēdējo šajā mačā. Bingemam gan bija dažas izdevības, lai panāktu izlīdzinājumu un saasinātu intrigu. Tomēr dažas pieļautās kļūdas izrādījās liktenīgas, un viņš kļuva par pirmo izsēto spēlētāju, kurš izstājies no šīgada čempionāta.

"Laba spēle. Varēju būt pat vadībā ar 4:0, taču Stjuarts spēlēja ļoti labi. Domāju, ka izšķirošais pavērsiens bija 5. freimā, kad viņš [Bingems] netrāpīja rozā bumbu vidējā lūzā un palaida garām iespēju izvirzīties vadībā ar 4:1," pēcspēles preses konferencē teica Fu.

Ronijs O'Salivans – Stīvs Deiviss 6:1

Turnīra otrajā dienā centrālais mačš bija divu dažādu paaudžu snūkera grandu spēkošanās – seškārtējais pasaules čempions Stīvs Deiviss pret trīskārtējo čempionu Roniju O'Salivanu. Protams, cerēt uz snūkera veterāna Deivisa panākumu varēja tikai retais, taču nopietnu snūkera līdzjutēju šis mačs noteikti neatstāja vienaldzīgu.

Spēles sākums vecākajam profesionāļu tūres dalībniekam iesākās ar pāris neprecīziem tālsitieniem, un nelielu vadību ieguva O'Salivans. Tiesa, arī viņš nespēja novest freimu līdz uzvarai un arī pamanījās kļūdīties uzbrukumā no tālās distances. Šoreiz Deiviss spēja saņemties un ar 54 punktu breiku noslēdza freimu savā labā ar 61-51.

Taču intrigai ātri vien bija lemts izplēnēt. O'Salivans tika pie panākumiem divos saraustītos freimos, bet pēcāk iesita 123 punktu sēriju – 3:1. Pēc pārtraukuma O'Salivans savā rēķinā ierakstīja 97 punktu breiku, bet pēc Deivisa neveiksmes 7. freima sākumā dažos piegājienos nodrošināja uzvaru visā spēlē ar 6:1.

Pēc mača Deiviss savam pretiniekam veltīja atzinīgus vārdus: "Ronijs spēlēja lieliski. Un viņš man lika ilgstoši sēdēt un skatīties, kā viņš to dara. Tas nav patīkami. Ja viņš tā turpinās, būs grūti viņu apturēt."

Kā ierasts, O'Salivans uz savu sniegumu raudzījās nedaudz kritiskāk: "Patīkami uzvarēt un tikt tālāk. It kā viss bija kārtībā, izveidoju dažus labus breikus. Bet par manu sniegumu labāk ļaušu spriest citiem.

Alisters Kārters – Roberts Milkinss 6:4

Šī spēle norisinājās vienā laikā ar Ronija O'Salivana un Stīva Deivisa dueli, tādējādi pilnībā paliekot tā "ēnā". Tiesa, paši spēlētāji arī nebija uzdevumu augstumos un nespēja skatītājus iepriecināt ar aizraujošu un skatāmu spēli. Arī ievērojamu sēriju nebija daudz. Kārteram lielākā sērija bija 82 punktus vērta, Milkinsam – 79.

Mārtins Gulds – Pīters Lainss 6:2

Pirmajos četros freimos ne Lainss, ne Gulds vēl īsti nespēja uztaustīt spēles pavedienu, un trijās no partijām ievērības cienīgas sērijas izpalika; vien 3. freimā Gulda rēķinā 65 punktu breiks. Pēdējam arī bija izdevies izvirzīties priekšgalā ar 3:1. Vēl pēc diviem aizvadītiem freimiem Guldam bija izdevies saglabāt divu freimu pārsvaru. Izšķirošais pavērsiena punkts bija 7. freims, kurā Gulds iesita 123 punktu century. Nākamajā partijā Gulds pamatus uzvarai ielika ar 69 punktu breiku, bet to nostiprināja ar 33 punktu sēriju.

"Spēlēju neslikti, bet tā pa īstam spēle aizgāja pie rezultāta 4:2," savu sniegumu komentēja Gulds.

Jautāts par izredzēm šajā turnīrā, Gulds atbildēja: "Neapgalvošu, ka varu uzvarēt čempionātā, bet man ir pa spēkam aizkļūt līdz tālākajām kārtām. Domāju, ka varu uzvarēt "Players Tour Championship" turnīrā, bet, lai to izdarītu lielajās sacensībās, man vajadzīgs vairāk labu rezultātu pret TOP 8 spēlētājiem un ar zināmu regularitāti."

Šons Mērfijs – Lī Jaņs 6:3

19 gadus vecais Ķīnas talants Lī Jaņs līdz Apvienotās Karalistes čempionāta pamatturnīram bija mērojis garu ceļu – četras kvalifikācijas kārtas. Viņa priekšā kapitulēja Stjuarts Keringtons, Endijs Hikss, Džeks Lisovskis un Fergals O'Braiens.

Jorkā ķīnietim pretim stājās pieredzes bagātākais Šons Mērfijs. Pret daudz titulētāko sāncensi Lī nospēlēja atzīstami, mača gaitā iespējot arī 95 punktu sēriju, kas tobrīd viņam ļāva pat izvirzīties vadībā ar 2:1. Un tomēr pagaidām ķīniešu talantam Mērfijs izrādījās pārāk "ciets rieksts". Pašam Mērfijam arī nebija tā labākā spēle, taču Lī svarīgākajos brīžos mazliet pietrūka gan meistarības, gan veiksmes.

"Nerādīju savu labāko sniegumu, taču esmu spēlējis arī sliktāk. Bija grūtības ar pielāgošanos spēles galdam. Šo problēmu man nāksies atrisināt līdz nākamajam mačam. Pārējais – gan uzbrukums, gan aizsardzība – bija labā līmenī," savu spēli raksturoja Mērfijs.

Tāpat Mērfijs neskopojās ar uzslavām savam pretiniekam: "Viņam [Lī] ir potenciāls. Viņš ļoti labi pielāgojās apstākļiem – troksnim no blakus galda un skatītāju klātbūtnei. Un arī spēlēja labi. Kā profesionālis varu apgalvot, ka viņam no Ķīnas spēlētājiem ir lielākais dabas dotais talants."

  +1 [+] [-]

, 2011-12-04 18:02, pirms 13 gadiem
kāpēc tā bija jānotiek!!!!

  +1 [+] [-]

, 2011-12-04 19:19, pirms 13 gadiem
binghamiswanker rakstīja: kāpēc tā bija jānotiek!!!!
varbūt Stīvs spēs uzlabot tavu garastāvokli
';

  +1 [+] [-]

, 2011-12-04 20:47, pirms 13 gadiem
uzlaboja gan, paldies! varēja ar tām brillēm nospēlēt maču.