Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Rubenis un Ansons paliek Igaunijā; pārstāvēs "Ampler Development" komandu

Toms Markss
Toms Markss

Rubenis un Ansons paliek Igaunijā; pārstāvēs "Ampler Development" komandu
Ampler Development team
Foto: Komandas arhīvs

Pirmdien Igaunijā notikusi UCI kontinentālā līmeņa šosejas riteņbraukšanas komandas ''Ampler Development team'' prezentācija. Vienības sastāvā iekļauti divi Latvijas šosejas riteņbraucēji – Pauls Rubenis un Kristers Ansons. Tikmēr komandas galvenais treneris būs Toms Flaksis. Foto: Ampler Development team.

2020. gada sezonā igauņu vienība ''Tartu 2024/ Baltic Chain Cycling'' kā kontinentālā komanda sekmīgi sevi apliecināja Eiropā notiekošajos UCI līmeņa viendienu un daudzdienu velobraucienus. Neskatoties, ka liela daļa sacensību objektīvu iemeslu dēļ nevarēja norisināties, vairāki komandas braucēji sevi paguva apliecināt no vislabākās puses. Pēc sezonas divi Igaunijas riteņbraucēji – Markuss Pajurs un Raits Arms – paziņoja par noslēgtiem līgumiem ar pazīstamajām franču komandām – ''Arkea Samsic'' un ''Groupama FDJ'' attīstības vienību.

Šajā gadā Tartu vienības sastāvā sevi apliecināja arī trīs Latvijas šosejas riteņbraucēji – Pauls Rubenis, Kristers Ansons un Daniēls Kažis. Rubenis ieguva septīto vietu ''Baltic Chain tour'' kopvērtējumā, kļuva par Latvijas U23 čempionu un valsts elites vicečempionu, kā arī vairākkārt iekļuva desmitniekā Polijā notiekošajos UCI 2. kategorijas daudzdienu velobraucienos – ''Solidarnosc'' un ''Malopolska''.

Neskatoties uz to, ka sezonas laikā ''Tartu 2024/ Baltic Chain Cycling'' ekonomiskās krīzes dēļ bija spiesta zaudēt vienu no saviem lielākajiem atbalstītājiem, tomēr komandas vadībai ar Renē Madrī un Janu Kirsipū priekšgalā, izdevās piesaistīt jaunus atbalstītājus. Tas ļāvis saglabāt arī UCI kontinentālās komandas statusu.

Komandas jaunais nosaukums ir ''Ampler Development team''. Sastāvā nākamgad brauks divi Latvijas šosejas riteņbraucēji –Pauls Rubenis un Kristers Ansons. Ja Rubeim nākamais būs tikai otrais gads kā U23 grupas braucējam, tad Ansonam tas būs noslēdzošais pirms elites. Komandas treneris turpinās būt Latvijas elites un U23 izlašu galvenais speciālists Toms Flaksis.

Izmantotie resursi:
lrf.lv