Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Pozitīvi vērtē velotreka iekļaušanu "Daugavas" stadiona projektā

Agris Suveizda

Pozitīvi vērtē velotreka iekļaušanu "Daugavas" stadiona projektā
Publicitātes foto

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) vadības pārstāvji aizvadītajā nedēļā piedalījās VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” organizētajā sarunā, lai, pārrunātu nacionālā stadiona “Daugava” plānoto attīstības projektu līdz 2022. gadam. Sarunas laikā tiks saņemts pozitīvs vērtējums par velotreka izbūvi attīstības projekta ietvaros, informē LRF.

Līdz 2022. gadam vērienīgs attīstības projekts plānots nacionālajā stadionā “Daugava”. Tā ietvaros gaidāma ne tikai “Daugavas” stadiona rekonstrukcija sporta un kultūras vajadzībām, bet arī multifunkcionāla sporta un kultūras kvartāla izveide. Tajā paredzēta vieta arī vieglatlētikas manēžai, multifunkcionālajai, kā arī ledus halles celtniecībai. Viens no projekta galvenajiem mērķiem ir Grīziņkalna un tā apkārtnes revitalizācija.

Lai pārrunātu projekta attīstību un tajā plānoto sporta būvju celtniecību, LRF piedalījās VSIA "Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” rīkotajā sarunā. Bez LRF vadības pārstāvjiem, sarunā piedalījās arī Latvijas Volejbola federācijas un projekta konsultantu “Ernst&Young” pārstāvji.

Sarunas laikā LRF no VSIA "Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” un “Ernst&Young” pārstāvjiem saņēma pozitīvu vērtējumu par iespējamu velotreka izbūvi projekta ietvaros multifunkcionālajā hallē, vai vieglatlētika manēžā. 2015. gadā atbalstu vērienīgajam projektam pauda Eiropas Komisija, kuras viens no uzstādījumiem ir sporta būvju izmantošana ikdienā.

Latvija šobrīd ir viena no retajām valstīm Eiropā, kurai nav sava velotreka, tomēr pieprasījums pēc šīs nepieciešamās sporta būves mūsu valstī ir ļoti liels. Liels skaits riteņbraukšanas cienītāju, tostarp bērnu un jauniešu treniņu grupas, regulāri dodas uz Lietuvas pilsētu Paņevežu, kur darbojas tuvākais velotreks. Velotreks ir ļoti nozīmīga sastāvdaļa treniņu procesā arī šosejas, MTB un BMX riteņbraucējiem, gatavojoties savām sacensību sezonām. Riteņbraukšanas kopējā attīstība Latvijā aug ar katru gadu, ko apliecina pieaugošais licencēto riteņbraucēju skaits un dalībnieku skaita pieaugums pašmāju lielākajos riteņbraukšanas seriālos.

Informāciju sagatavoja:
LRF

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2016-03-15 17:05, pirms 5 gadiem
"Riteņbraukšanas kopējā attīstība Latvijā aug ar katru gadu, ko apliecina pieaugošais licencēto riteņbraucēju skaits"

Haha, pagājušajā gadā paziņoja, ka licences būs obligātas tautas maču garajās distancēs un ieviesa amatieru licences. Nav brīnums, ka pieauga.