Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Baibas Caunes piemiņas kausā peletonu pārsteidz lietuvietis Mikalajūns

Niklāvs Švēde
Niklāvs Švēde

Baibas Caunes piemiņas kausā peletonu pārsteidz lietuvietis Mikalajūns
Kopvērtējuma pirmais trijnieks: Artis Roze (no kreisās), Kalvis Eisaks un Juris Visockis
Foto: Kaspars Suškevičs

Patīkamā, sportiskā gaisotnē trešdien norisinājusies Baibas Caunes piemiņas kausa izcīņa šosejas riteņbraukšanā, kas vienlaikus bija Evelostore.lv kausa 2017. gada sezonas noslēdzošais septītais posms.

Sezonas noslēgums velo draugus sveica ar patīkami siltu laiku un vasarīgu vēju, kas naski pūta cauri Biķernieku priedēm. Šā vakara sacīkstes tika veltītas tituliem bagātās latviešu riteņbraukšanas zvaigznes un divkārtējās pasaules vicečempiones Baibas Caunes-Morzikas (1945-2014) piemiņai. Ciemos bija atbraukuši kaimiņi lietuvieši, kā arī "Bora Hansgrohe" profesionālo komandu pārstāvošais Aleksejs Saramotins, kurš nesen kā noslēdzis Polijas tūri. Kopumā uz starta stājās 120 dalībnieki, kuru pulkā arī Evelostore.lv kausa līdera dzeltenā krekliņa īpašnieks Kalvis Eisaks un pirmā Baibas Caunes piemiņas kausa uzvarētājs Emīls Liepiņš. Atgādinām, ka Emīls kopš augusta sākuma ir Gata Smukuļa komandas biedrs un oficiāli stažējas franču "Delko Marseille Provence KTM" vienībā.

Sanākušie skatītāji tika iepriecināti ar aizraujošu braucienu, kurā netrūka intrigas pilnu pavērsienu un bija grūti prognozēt sacīkšu turpmāko gaitu. Dalībnieki ceļā uz finiša līniju veica 18 lielos apļus ar 98.1km kopējo distances garumu. Izceļams, ka piemiņas kausu klātienē vēroja Baibas dzīvesbiedrs Elmārs Morziks - trīskārtējs PSRS čempionātu medaļu laureāts -, kuram līdzās sēdēja Caunes cīņu biedrene Emīlija Sonka.

Pēc nobrauktā tehniskā apļa peletonā bija manāma rosība un visnotaļ ātri noformējās pirmais stabilais atrāviens. Vadošajā grupā noturējās pieci vīri - Venants Lašinis ("Staki-Technorama"), Artis Roze ("Tukums"), Jānis Rubiks ("Noname Cycling Project"), Raivis Sarkans ("NN Sporta Klubs") un Kaspars Serģis ("Alpha Baltic-Maratoni.lv"). Nozīmīgu lomu šajā atrāvienā spēlēja sprintera oranžajā krekliņā braucošais Serģis, paveicot lielu darba apjomu un vienlaikus uzvarot trijos no četriem starpfinišiem. Līderu pārsvars pār sekotājiem brīžiem pārsniedza minūti, tomēr izdzīvot šim atrāvienam nebija lemts, jo aktīvi lielajā grupā strādāja "Evelo Team" un citas komandas, kurām nebija pārstāvju vadošajā pieciniekā. Līdz galam cīnījās aktīvais Serģis un lietuvietis Lašinis, abiem saglabājot vadību ar nepilnas minūtes pārsvaru, kamēr pārējie atrāviena kompanjoni bija jau noķerti. Peletons gan piemeta ogles un 16. apļa garumā sadeldēja pat 30 sekundes, ar ko bija gana Serģa un lietuvieša Lašinis saķeršanai.

Finišā ātrākais lietuvietis Ignass Mikalajūns (Foto: Kaspars Suškevičs)

Divus apļus līdz beigām peletons atkal bija kopā, un bija paredzams, ka uzvarētāju noskaidros masu sprintā. Kamēr komandas viena otru uzmanīja, vienatnē pamanījās aizbēgt lietuviešu juniors Ignass Mikalajūns. Viņš kā pirmais parādījās finiša taisnē, un, lai gan no muguras draudīgi tuvojās lielā grupa, nepilnus 18 gadus vecas Mikalajūns prata nosargāt iegūto pārsvaru, paceltām rokām šķērsojot līniju. Peletona atlika cīņa par otro vietu, kuru nosmēla neviens cits kā sezonas līderis Eisaks.

BAIBAS CAUNES PIEMIŅAS KAUSA IZCĪŅA 2017

VSportistsKomandaLaiks
1.Ignas MikalajūnasPanevežio RSGG2:17:13
2.Kalvis EisaksDoltcini Latvia Cycling Team+0:00:02
3.Tomas GembeckasPanevežio KKSC DSK Fortūna+0:00:02
4.Artis RozeTukums+0:00:02
5.Ainārs ĶiksisEvelo Team+0:00:02
6.Kaspars SerģisAlpha Baltic-Maratoni.lv+0:00:02
7.Māris KalveršsEvelo Team+0:00:02
8.Arnis LazdiņšAlpha Baltic-Maratoni.lv+0:00:02
9.Juris VisockisDoltcini Latvia Cycling Team+0:00:02
10.Arvis RendorsDobeles Dzirnavnieks/Focus Bike+0:00:02

Eisaks trešdienas finiša sprintā spēcīgi aizstāvēja savu līdera godu, palielināja pārsvaru kopvērtējumā un kļuva par Evelostore.lv kausa 2017. gada sezonas uzvarētāju, apliecinādams šās sezonas Latvijas vadošā amatiera statusu. "Doltcini Latvia Cycling Team" kopvērtējumā dubultuzvara, jo otro vietu nosargāja Juris Visockis. Tikmēr labāko trijniekā pēdējā posmā iespraucās tukumnieks Artis Roze, uz ceturto pozīciju atbīdīdams Māri Kalveršu no "Evelo Team".

Komandu ieskaitē uzvara "Evelo Team", kas septiņos posmos iekrāja 436 punktus. Otro vietu sīvā cīņā ieguva "Doltcini Latvia Cycling Team", par diviem punktiem (345 pret 343) apsteidzot "Dobeles Dzirnavnieks/Focus Bikes". Savukārt atsevišķās grupās sezonas kopvērtējumā labākie bijuši: Arvis Rendors (M1), Viktorija Sipoviča (Sievietes), Kalvis Eisaks (M2), Juris Visockis (M3), Ģirts Vēvers (M4), Oskars Gailišs (M5), Ints Celmaraugs (M6), Aigars Žvingulis (M7), Uldis Rutka (M8), Jānis Praņčs (M9) un Vismants Caune (M10). Ar pilnu rezultātu sarakstu un plašāku informāciju var iepazīties evelostore.lv mājaslapā.

EVELOSTORE.LV KAUSS 2017

KOPVĒRTĒJUMS (7 no 7 posmiem)

VSportistsKomandaPunkti
1.Kalvis EisaksDoltcini Latvia Cycling Team162
2.Juris VisockisDoltcini Latvia Cycling Team119
3.Artis RozeTukums105
4.Māris KalveršsEvelo Team97
5.Kristers AnsonsMurjāņu Sporta Ģimnāzija95
6.Arvis RendorsDobeles Dzirnavnieks/Focus Bike94
7.Mikus VeismanisVirsotne/Marmot87
8.Ģirts VēversEvelo Team80
9.Nauris InovskisEvelo Team75
10.Kaspars SerģisAlpha Baltic-Maratoni.lv70
Jānis OzolsZZK70

Ar trešdienas vakariem Biķerniekos riteņbraukšanas sezona Evelostore.lv zīmē nenoslēdzas. Tiesa, no šosejas gan atvadīsimies un rudenī gaidīsim entuziastus Salaspils atklātajā čempionātā velokrosā. Šī riteņbraukšanas disciplīna, kas ir ļoti populāra Beļģijā, Nīderlandē un Francijā, turpina attīstīties un iemantot popularitāti arī pie mums Latvijā. Nāc un izmēģini arī tu! Trīs posmi norisināsies laika periodā no septembra līdz decembrim - informācija vēl tiks precizēta.

Seriālu organizē evelostore.lv veikals, MDK Projekts SIA, Evelo Team un Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) apstiprināta tiesnešu kolēģija. Par veiksmīgu sacīkšu norisi sezonas gaitā gādā seriāla atbalstītāji: Salaspils novada pašvaldība, Salaspils sporta nams, ZZK, Lindström Group, Specialized, Kiin Products, Marmot, MDK Projekts, Bosch Latvija, Jacob's Creek, Latvijas Riteņbraukšanas federācija, Ainārs Ķiksis, Koblenz drošība, Puķu kurjers, Vēvers SIA, Song Wash, Schwalbe, SIS Latvija, DJ Kārlis Blumfelds, Bekubode Lēdmanē un 4Cyclists.