Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Neilands Astūrijas tūres kopvērtējumā izcīna augsto otro vietu

Toms Markss
Toms Markss

Neilands Astūrijas tūres kopvērtējumā izcīna augsto otro vietu
Krists Neilands (pa kreisi) uz goda pjedestāla pēc Astūrijas velobrauciena. Foto: EPA/Scanpix

Svētdien Spānijā noslēdzās UCI 1. kategorijas trīs dienu velobrauciens ''Vuelta Asturias''. Noslēdzošajā posmā Latvijas čempions Krists Neilands (''Israel Cycling academy'') finišēja sestajā vietā, bet kopvērtējumā tika izcīnīta ļoti augstā otrā vietā, kas deva 85 UCI pasaules ranga punktus.

Kuldīdznieks Krists Neilands pēc vakar fantastiskā cīņā izcīnītās trešās vietas, Spānijā notiekošā UCI 1. kategorijas trīs dienu velobrauciena ''Vuelta Asturias'' kopvērtējumā ieņēma trešo vietu. Priekšā bija vadošie pasaules tūres komandas “Movistar” riteņbraucēji – Ričards Karapazs un Mikels Landa.

Pirms pēdējā posma starta riteņbraukšanas fanus pārsteidza ziņa par Landas neiziešanu uz starta. Tas Kristu Neilandu kopvērtējumā pacēla uz otro vietu. Tikai četras sekundes aiz latvieša atradās viens no vadošajiem Krievijas riteņbraucējiem Aleksandrs Valsovs (''Gazprom RusVelo''). Tieši Vlasovu Krists skaistā cīņā pārspēja otrajā etapā cīņā par trešo pozīciju.

Noslēdzošajā posmā riteņbraucēji veica 119 kilometru garu distanci ar vienu otrās kategorijas kāpumu trases beigu daļā. ''Israel Cycling academy'' vīri darīja visu, lai palīdzētu distancē Kristam sargāt otro pozīciju kopvērtējumā. Otrā kategorijas kāpumā peletons atkal sāka dalīties. Neilands atradās vadošo braucēju vidū.

Trases beigu daļā nelielu solo vadību ieguva un līdz finišam to nosargāja Portugāles riteņbraucējs Edgars Pinto (''W52/ FC Porto''). Viņš distancē pavadīja 2 stundas 50 minūtes un 51 sekundi. Sekotāji finišēja četras sekundes vēlāk. Otro vietu ieguva kolumbietis Karloss Kvintero (“Manzana Postobon”), bet trešā pozīcija Džonotam Lastram (''Caja Rual – Seguros RGA'').

Krists Neilands paveica galveno. Viņš kopā ar komandas biedriem neļāva nevienam no konkurentiem apdraudēt savu otro vietu kopvērtējumā. Finišu trešajā posmā latvietis sasniedza augstajā sestajā vietā, kamēr Vlasovs bija astotais.

Kopvērtējumā uzvarēja ''Movistar'' viens no šīs sezonas līderiem Ričards Karapazs. Tikmēr par prieku Latvijas sporta līdzjutējiem Kristam Neilandam otrā vieta (+00:02:00). Trešais kāpumiem bagātajā velobraucienā bija Vlasovs, kuru no Neilanda šķīra 4 sekundes. Latvijas čempions grupas braucienā nopelnīja 85 UCI pasaules ranga punktus, kas ļoti nozīmīgi ir arī cīņā par Tokijas olimpisko spēļu vietām.

Izmantotie resursi:
lrf.lv