Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

Ar Baldones un "Livonia" dramatisko un līdzvērtīgo finālspēli noslēdzies LČ 2. posms regbijā U16

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ar Baldones un "Livonia" dramatisko un līdzvērtīgo finālspēli noslēdzies LČ 2. posms regbijā U16
Izšķirošā spēle par uzvaru. Foto: RK "Livonia".

Pagājušajā nedēļas nogalē Rīgas Tehniskās koledžas stadionā notikušajā Latvijas regbija čempionāta otrajā posmā U16 jauniešiem RK “Livonia” bija ļoti tuvu tam, lai izcīnītu uzvaru, taču aizraujošajā izšķirošajā spēlē pēdējās sekundēs pieļāva kļūdu, ko izmantoja baldonieši, uzvarot arī šajā posmā.

Aprīļa vidū Rīgas Tehniskās koledžas stadionā norisinājās Latvijas regbija čempionāta U16 jauniešiem pirmais posms, kur pagājušā gada vicečempioni RK “Livonia/Rīga”, kur sastāvu veido jaunie regbisti no Rīgas, izcīnīja trešo vietu, esot ļoti tuvu otrajai vietai, jo spraigā cīņā ar divu punktu starpību piekāpās pagājušā gada čempioniem Elejai, kuri ieguva otro vietu. Par posma uzvarētājiem kļuva progresu parādījušie Baldones/ĶNSS regbisti.

Pagājušajā nedēļas nogalē turpat Rīgas Tehniskās koledžas stadionā tika aizvadīts otrais posms, kurā startēja tās pašas piecas komandas – Eleja JNSC, Baldone/ĶNSS un RK “Mītava”, bet RK “Livonia” atkal piedalījās ar divām komandām – “Livonia/Rīga” un “Livonia/Engure”. Godalgotās vietas ieguva tās pašas komandas, tikai nedaudz mainītākā izkārtojumā, proti, par pozīciju – no trešās uz otro – ieņemto vietu uzlaboja “Livonia/Rīga”, kuri bija ļoti tuvu arī uzvarai posmā.

Gan “Livonia/Rīga”, gan Baldone/ĶNSS pārējos trīs pretiniekus bija uzveikuši samērā pārliecinoši, un posma uzvarētāja liktenis noskaidrojās savstarpējā spēlē, kas izvērtās ļoti aizraujoša, spraigiem notikumiem pilna, uzvarētājiem noskaidrojoties pēdējās sekundēs, kad kļūdījās livonieši un baldonieši spēja izraut uzvaru ar 24:21.

Stabilu trešo vietu ieguva Eleja, bet cīņā par ceturto vietu līdzvērtīgā spēlē RK “Mītava” pieveica “Livonia/Enguri” 22:10.

“Komandas nospēlēja ļoti labi. Acīmredzams progress bija otrajai, t.i., Engures komandai,” akcentē RK “Livonia” prezidents Vigo Valdavs. “Ja runājam par spēli par pirmo vietu, tad jāteic, ka šoreiz tāds liktenis. Izšķirošajā spēlē ar Baldoni bijām priekšā un mums bija beidzamā bumba. Puiši gan saka, ka viņi nav dzirdējuši tādu komandu. Līdz ar to livonieši turpināja spēlēt, nevis izsita autā, un pazaudēja bumbu. To izmantoja Baldones spēlētāji, kuri pašā spēles izskaņā veica piezemējumu, tādējādi uzvarot ar triju punktu pārsvaru,” izšķirošās spēles pēdējo sekunžu dramatiskos notikumus ieskicē Valdavs.

“Lai nu kā, bet arī tā ir pieredze. Droši vien puiši ilgi to atcerēsies, un ņems vērā, ka jāklausās, kas notiek apkārt. Taču kopumā bija forši,” rezumē RK “Livonia” prezidents un piebilst: “Nedaudz mulsināja tas, ka bija tikai viens tiesnesis uz turnīru. Brīnos, kā šādā karstumā viņš spēja notiesāt visu turnīru. Reizēm lēmumi bija neizprotami, bet ir tā, kā ir. Taču nākotnē būtu jāpadomā, vai šai vecuma grupai, kurai ir lielais laukums un ātrumi, vai viens tiesnesis uz turnīru spēj nodrošināt kvalitatīvu pasākumu.”