Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

Regbija-7 izlase Eiropas Trofejas divīzijas čempionātu noslēdz desmitajā vietā

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Regbija-7 izlase Eiropas Trofejas divīzijas čempionātu noslēdz desmitajā vietā
Latvijas regbija izlase kopbildē ar Anglijas izlasi. Foto: LRF

Latvijas Regbija federācija informē, ka Latvijas regbija-7 vīriešu izlase vakar un šodien piedalījusies Eiropas Trofejas divīzijas čempionātā, kurā ar vienu uzvaru piecās spēlēs ieņēma desmito vietu.

Turnīra pirmajā dienā B apakšgrupā Latvija tikās ar Angliju, Rumāniju un Luksemburgu. Visās trīs apakšgrupas spēlēs interesantās cīņās mūsu puiši atzina pretinieku pārākumu.

Pirmajā spēlē ar 0:40 Latvijas izlase piekāpās regbija dzimtenes Anglijas sportistiem. Šī bija Latvijas izlases pirmā tikšanās ar angļiem. Otrajā spēlē ar 5:38 tika atzīts Rumānijas regbistu pārākums. Savukārt apakšgrupas pēdējā spēlē Latvijas regbisti tikās ar sīvākajiem pretiniekiem – Luksemburgas regbija izlasi. Spraigā spēlē tika piedzīvots zaudējums ar 5:36. Pirmajā dienā abus piezemējumus mūsu komandas labā veica Miķelis Jurēvičs.

Šodien turnīra otrās dienas pirmajā spēlē Latvijas regbisti tikās ar Bulgārijas sportistiem. Spraigā spēlē izcīnītā uzvara ar 19:14 ļāva Latvijas izlasei turpināt cīņu par devīto vietu čempionāta otrajā posmā. Punktus šajā spēlē Latvijas sastāvā guva Ivo Kapiņš (kapteinis), Artūrs Alainis, Dāvis Bajārs un Mārtiņš Zviedris.

Spēlē par devīto vietu mūsu regbisti tikās ar Izraēlas izlasi. Ļoti saspringtā un dramatiskā cīņā piedzīvots zaudējums ar minimālu pārsvaru – 7:10. Piezemējumu spēlē veica Ivo Kapiņš, bet realizācijas sitienu Mārtiņš Zviedris. Līdz ar to Latvijas regbisti 2022.gada čempionāta kopvērtējumā ieņēma 10.vietu.

Izlases galvenais treneris Arvis Pilenieks pēc turnīra komentēja komandas sniegumu sekojoši: "Ir redzams, ka komandas sniegums ar katru spēli kļuva aizvien stabilāks. Puiši cīnījās pašaizliedzīgi un ar pilnu atdevi. Liels paldies ikvienam spēlētājam. Turnīrā slīpējām izstrādāto spēles stratēģiju un tā nesa aizvien labākus rezultātus. Šajā, otrajā posmā veicām vairāk piezemējumus, labi nospēlējām pret angļiem un ierindojāmies 10.vietā. Neapšaubāmi, esam guvuši daudzas labas mācības un pieredzi – īpaši vairāki debitanti. Lai mēs turpmāk cīnītos par augstākajām vietām šāda līmeņa turnīros, Latvijai ir nepieciešams ilgāks sagatavošanās cikls, kas nepārklājas ar citām regbija sacensībām, kā arī aktīvāk jāstrādā pie leģionāru-spēlētāju piesaistes.”

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Regbija federācija