Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

"Livonia" LČ spēlē otrajā puslaikā neatstāj cerības ļoti labi sākušajiem “Ežiem”

Ivars Bācis
Ivars Bācis

"Livonia" LČ spēlē otrajā puslaikā neatstāj cerības ļoti labi sākušajiem “Ežiem”
Foto: Sanita Ieva Sparāne , RK "Livonia" arhīvs

Svētdien Upesciema stadionā Latvijas čempionāta spēlē regbijā-15 vīriešiem pārliecinošu uzvaru, pateicoties otrā puslaika ofensīvai, guvuši 2022. gada Latvijas vicečempioni un Baltijas Top līgas finālisti “Livonia” regbisti, kuri ar rezultātu 59:18 (26:13) pārspēja bronzas medaļas ieguvējus “Eži” regbistus.

Spēle vakar starp abām pagājušā gada medaļniecēm notika Upesciema stadionā, kas ilgus gadus ir “Livonia” kluba mājvieta. Upesciema stadions, kas ir viens no labākajiem regbija spēlēšanai ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, kā allaž bija sagatavots augstā līmenī, lai regbistiem būtu patīkami tajā spēlēt.

Gan “Livonia”, gan “Eži” komandai šī bija jaunās sezonas otrā spēle. Ja livonieši bija aprīļa vidū pārliecinoši ar 62:7 bija uzveikuši Valmieras “Fēnikss”, tad eži nedēļu vēlāk atzina “Miesnieki” pārākumu ar 24:69. Abas komandas pēdējo reizi savā starpā tikās pagājušā gada rudenī, kad Rudens kausā abas reizes ar 40:25 un 41:10 pārāki bija livonieši. Savukārt Latvijas čempionāta ietvaros pēdējo reizi virsroku bija ņēmuši eži – 20:10, tiesa, tajā 15. septembra spēlē “Livonia” laukumā sūtīja jaunos regbistus, bet divas nedēļas iepriekš spēcīgākajā sastāvā nebija “Ežiem” atstājuši cerības – 65:18. Tagad tie paši jaunie livonieši, kuri pirms astoņiem mēnešiem zaudēja “Eži” spēlētājiem, parādīja, ka ir krietni pielikuši meistarībā, un uzvarēja pārliecinoši.

“Livonia”, turpinot jauniešu attīstīšanu, nespēlēja spēcīgākajā sastāvā. Nebija arī kapteiņa Enzo Beltramino, kurš bija guvis mikrotraumu. Spēles sākums bija līdzvērtīgs, pat lielāka iniciatīva piederēja ežiem. Pirmās septiņas minūtes aizritēja bez punktu gūšanas, bet tad spēles rezultātu ar soda sitienu atklāja “Eži” spēlētājs Matīss Zicāns. Dažas minūtes vēlāk ar piezemējumu un precīzu realizāciju Zicāns panāca jau 0:10 viesu labā. Jānis Cepurītis ar piezemējumu 19. minūtē guva pirmos livoniešu punktus.

Puslaika vidū satraumējās viens no ežu cīņas līderiem Dainis Turkins, kas atstāja lielu iespaidu uz komandas turpmāko spēli. Pirmā puslaika turpinājumā mājinieki veica trīs piezemējumus ar precīzām realizācijām, uz ko pretinieki atbildēja ar vieni soda sitienu, tādējādi pēc pirmajām četrdesmit minūtēm pārtraukumā ejot ar 13 punktu pārsvaru “Livonia” komandai – 26:13.

Otrajā puslaikā “Ežiem” izpaudās nogurums no spēlēšanas mazākumā pirmajā puslaikā. Viņi izdarīja piezemējumu, samazinot rezultāta starpību līdz astoņiem punktiem - 26:18. Neskatoties uz to, ka “Livonia” spēlētāji iepriekšējā dienā bija piedalījušies starptautiskajā turnīrā regbijā-7 Šauļos, jaunajiem regbistiem bija lielāka izturība, otrā puslaika vidū pārņemot iniciatīvu un dominējot atlikušajās 20 minūtēs.Tas arī atspoguļojās uz beigu rezultātu – 59:18. Interesanti, ka katru no deviņiem "Livonia" piezemējumiem izdarīja cits spēlētājs.

“Livonia” treneris Mārcis Rullis ir apmierināts ar savas komandas jaunajiem spēlētājiem un uzslavē arī “Eži” komandu ar parādīto pretsparu. “Kopumā smaga spēle, kas iesākās nervozi. “Eži” bija īpaši gatavojušies un sarūpēja mums sākumā “aukstu dušu”. Pretinieks tiešām labi spēlēja," atzīst "Livonia treneris.

"Pamazām iespēlējāmies, un tikai beigās varējām viņus salauzt. Mēs šobrīd bijām likuši uzsvaru uz regbiju-7, ieskaitot turnīru Šauļos. Nebijām īsti gatavojušies regbijam-15, pat nevienu kopēju treniņu regbijā-15 nebijām aizvadījuši. “Eži” vienmēr ir jānovērtē. Cepuri nost viņu priekšā par to, ko viņi parādīja. Viņi mūs pārsteidza, jo bijām plānojuši spēlēt saudzīgāk, ar vairākām spēlētāju maiņām. Liels zaudējums ežiem bija cīņas līdera Turkina satraumēšanās, kas iespaidoja spēles gaitu. Lai viņam ātra atveseļošanās,” novēl Mārcis Rullis.

Rullis uzslavē jaunos spēlētājus par viņu labo iekļaušanos, bet arī atzīst, ka pie daudz kā vēl ir jāpiestrādā. “Pieļāvām daudz kļūdu. Bija daudz sodu. Tas viss ir jālabo, bet to varēsim izdarīt mēneša beigās, jo šajā nedēļas nogalē ir vēl viens regbija-7 turnīrs. Vērtējam, kuri jaunie spēlētāji var sevi parādīt pret stiprām komandām kā “Eži” šajā un “Miesnieki” jūnija sākuma spēlē, lai pēc tam varētu spēlēt Baltijas Top līgā.”