Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

Latvijas čempionāta 2. posmā jauniešiem sekmīgākie "Livonia" un "Mītava" regbisti

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas čempionāta 2. posmā jauniešiem sekmīgākie "Livonia" un "Mītava" regbisti
RK "Livonia" komanda.

Svētdien, 12. maijā, Baldones stadionā notikušajā "Mapri būve" Latvijas jaunatnes čempionāta otrajā posmā regbijā jaunākajās jauniešu grupās sekmīgāk nospēlēja RK “Livonia” un RK “Mītava” komandas, kas abas izcīnīja pa vienai pirmajai un vienai otrajai vietai, savukārt Eleja visās trijās vecuma grupās iekļuva trijniekā, iegūstot trīs trešās vietas.

Aprīļa vidū U14, U12 un U10 jaunieši LNK stadionā uzsāka "Mapri būve" 2024. gada Latvijas jaunatnes regbija čempionātu, bet pēc mēneša jeb pagājušo svētdien trīs jaunāko jauniešu grupu regbisti noskaidroja labākos otrajā posmā, kam bija cita mājvieta – Baldones stadions un kas bija arī "Baldines kauss".

“Livonia” tāpat kā pirmajā posmā arī otrajā posmā pārliecinoši aizvadīja U14 grupas turnīru, atkal piecu komandu konkurencē uzvarot visās četrās spēlēs un vēlreiz izcīnot pirmo vietu. Jaunie livonieši trīs komandas pārspēja ļoti pārliecinoši – 12:0 pret Eleju, 10:0 pret Ļaudonu, bet ar 9:1 tika uzvarēta Baldone/Ikšķile. Divu spēcīgāko komandu duelī par uzvaru posmā līdzīgā spēlē “Livonia” ar 5:3 pārspēja RK “Mītavu”, kuriem ļoti sīvu pretestību cīņā par otro vietu sastādīja elejieši, piekāpjoties tikai ar punkta starpību – 3:4.

U12 grupā sešas komandas tika sadalītas divās grupās pa trim katrā. “Livonia/Rīga” B grupā ar 14:0 pārspēja Ļaudoni, bet nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Baldoni/Ķekavu. Tā kā livonieši Ļaudoni uzvarēja ar lielāku rezultātu nekā baldonieši, tad “Livonia/Rīga” pirmā vieta grupā. Otrajā grupā divas uzvaras izcīnīja “Mītava”, aiz sevis atstājot Eleju un Ikšķili.

Grupu uzvarētāji tikās finālā, jo pusfinālā “Livonia/Rīga” līdzvērtīgā cīņā ar 6:4 uzveica elejiešus, bet “Mītava” ar 9:3 samērā viegli tika galā ar Baldoni/Ikšķili. Gandrīz tāds pats rezultāts – 8:3 – tika uzrādīts arī finālspēlē, kurā pārāki izrādījās mītavieši, atkārtojot pirmā posma panākumu. Savukārt aprīlī 4. vietu ieguvušie “Livonia/Rīga” jaunie regbisti, lai arī zaudēja finālspēlē, tomēr var lepoties ar sekmīgāku startu un otro vietu. Mazajā finālā ļoti līdzīgā spēlē Eleja ar 5:4 pieveica Baldoni, otro posmu pēc kārtas ieņemot trešo vietu un šoreiz bez godalgām atstājot otrā posma mājiniekus.

Jaunākā U10 grupa bija viskuplāk pārstāvēta, jo tur piedalījās astoņas komandas, kas bija sadalītas pa četrām katrā. “Livonia/Engure” pārspēja otru “Livonia” komandu un līdzvērtīgās spēlēs ar 2:5 un 3:5 piekāpās Elejai un RKĢ, esot tuvu spēlei par 3. vietu, kur iesaistījās grupu otro vietu ieguvējas. “Livonia”/Engure” otro posmu noslēdza ar 10:1 uzvaru pār Ikšķili un 5. vietu, bet, neesot labākajā sastāvā, “Livonia/Rīga” ieņēma astoto vietu. Finālā RKĢ ar 6:4 uzvarēja Baldoni, bet spēlē par 3. vietu Eleja ar 8:1 bija pārāka par “Mītavu”.

“Otrais posms bija vairāk baudāms, tieši spēles ziņā, jo puiši bija patrenējušies. Izskatījās tiešām labi,” ļoti atzīstami savējos vērtē “Livonia” kluba prezidents Vigo Valdavs. “U14 komanda atkal pārliecinoši uzvarēja, bet jau organizētākā veidā tika pie šī panākuma. U12 grupā livoniešiem jūtami labāks rezultāts, spēlējot apvienotajai Engures un Rīgas komandai. Mēs redzējām, ka divas komandas izlikt nav jēgas, tāpēc spēlēja apvienotā komanda, lai sasniegtu rezultātu,” komentē Valdavs.

“U10 grupā livonieši gūst pieredzi, spēlē un priecājas par to visu. Man pašam bija prieka sajūta, to visu redzot, ka piedalījās ne tikai mūsu bērni, bet arī no citām Latvijas vietām, piemēram, Ļaudones. Visi spēlē, un visi ir daudzmaz draudzīgi, tāpēc var teikt, ka foršs pasākums,” ar pozitīvu vērtējumu dalās “Livonia” kluba prezidents, kurš vēlējās arī uzslavēt treneru Artūra Baranovska un Jegora Alimova paveikto, jo treneri bija šajā starpposmā ielikuši jūtamu darbu, ko varēja redzēt arī audzēkņu sniegumā.

Ļoti priecīgs par audzēkņu paveikto ir RK “Livonia” jauniešu treneris Artūrs Baranovskis. “Liels prieks, ka uzvarējām visas spēles U14 grupā, to paveicot faktiski bez problēmām, ko var redzēt arī rezultātos. Izņēmums bija “Mītava”, kas sarūpēja nelielu pretestību. Šodien varējām izlikt pilnu sastāvu, un spēlēt dabūja pilnīgi visi, rādot ļoti labu sniegumu gan standartsituācijās, gan “atvērtā” spēlē.”

“U12 komandu vadīja Jegors Alimovs. Šoreiz izlikām vienu apvienoto komandu šajā grupā, jo daži “Livonia/Engure” spēlētāji bija apslimušies, tāpēc pārējie engurieši spēlēja pie “Livonia/Rīga”. Livonieši spraigi cīnījās un aizcīnījās līdz 2. vietai. Finālā par pirmo vietu nopietns zaudējums, tāpēc ir jāstrādā un jāliek kārtīgi klāt, taču šie jaunieši ir uz pareizā ceļa,” akcentē Baranovskis.

“U10 grupā uzlikām divas komandas. Rīgas komandai nedaudz pietrūka spēlētāju, tāpēc arī 8. vieta. Taču “Livonia/Engure” patīkami pārsteidza un labi nocīnījās, revanšējoties par pirmajā posmā zaudētām spēlēm. Tādējādi jaunie spēlētāji paši arī ir priecīgi,” komentēt “Livonia” treneris, uzslavējot arī turnīra labo organizāciju.