Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Jaunzēlande atspēlējas un pārspēj "Barbarians"

Juris Miņins
Juris Miņins

Jaunzēlande atspēlējas un pārspēj "Barbarians"
Jaunzēlandes regbija izlase
Foto: AFP/Scanpix

Vakardien tika aizvadītas vairākas starptautiskā regbija testu cīņas, vienā no kurām Jaunzēlande, pirmo puslaiku noslēdzot atrodoties iedzinējos, prata atspēlēties un pārspēt apvienoto "Barbarians" komandu – 31:22.

Lai arī "Barbarians" nav oficiāla valsts izlase, bet gan klubs, faktiski tā ir komanda, kurā uz starptautisko maču "logu" ir sapulcināti visi labākie savās nacionālajās izlasēs neiekļautie regbisti, tādējādi veidojot savā ziņā "All Stars" komandu. Savukārt spēlētājiem tas ir liels gods tikt uzaicinātam uz šo komandu.

Šoruden "Baa-baas" rindās ir pasaukti tādi spēlētāji kā viens no Jaunzēlandes čempionāta spožākajiem aizvadītās sezonas regbistiem, valsts čempions Kanterberijas komandas rindās, Ričijs Mounga, bijušais DĀR izlases kapteinis Adrians Štrauss, kā arī vēl virkne ar starptautiskā regbija pieredzi guvušiem spēlētājiem.

Interesanti, ka līdz šim "Barbarians" pret "All Blacks" bija spēlējuši desmit reizes un divas reizes tikuši pie panākuma, bet reizi noslēdza spēli neizšķirti, kas priekš komandas, kas nav izlase un īsti kopā netrenējas, ir ļoti atzīstama bilance.

Arī šī spēle sākās tieši ar apvienotās komandas piezemējumu un kopumā pirmo puslaiku uzvarēja tieši "Barbarians" komanda, jo piesemējumu guva jau pieminētais Mounga, kā arī Džordžs Bridžs un Sems Kārters. Jaunzēlandes vienība uz to atbuldēja vien ar Tīdžeja Perenaras un Vaeas Fifitas piecu punktu uzbrukumiem.

Otrais puslaiks jau bija daudz patīkamāks "All Blacks" komandai un tās atbalstītājiem, jo tā vidū, astoņu minūšu laikā, viņi guva trīs realizētus piezemējumus, atspēlējoties un izvirzoties vadībā. Vien pašā cīņas izskaņā Bridžs tika pie otrā piezemējuma.

Bez jau pieminētā mača šodien savas rudens pārbaudes spēles aizvadīja arī citas komandas. Tā Vankūverā notikušajā mačā, kurā tikās Kanādas un Jaunzēlandes "Maōri" izlase, jeb otrā komanda, tika uzstādīts jauns Kanādas regbija spēļu apmeklētības rekords, jo maču "BC palace" arēnā noskatījās 29 480 skatītāji. Tas gan mājniekiem nekādā veidā nepalīdzēja un visiem teju 29 ar pusi tūkstošiem skatītāju bija jānoraugās kā Jaunzēlandes otrā izlase izrēķinās ar mājniekiem – 51:9.

43 621 skatītāji bija ieradušies Jokohamas starptautiskajā stadionā, kur Japānas izlase uzņēma Austrāliju. Arī šajā spēlē mājnieku līdzjutējiem bija jānoskatās savas komandas zaudējumā, tiesa, japāņi spēli neatdeva un atsevišķos spēles elementos neizskatījās slikti, taču Austrālija guva deviņus piezemējumus un svinēja panākumu ar 63:30.

Jāpiebilst, ka ar hettriku šajā spēlē izcēlās austrālietis Tevita Kuridrani, bet vēl divus piezemējumus viesu rindās noorganizēja Samu Kerevi.

Rudens testu mači, 1.-3. nedēļa

MājniekiViesiRezultāts
AustrālijaJaunzēlande23:18
ČehijaSupaBarbarians10:45
Classic WallabiesBrabarians24:27
AustrālijaBarbarians31:28
JapānaPasaules XV27:47
KanādaMaōri All Blacks9:51
JapānaAustrālija30:63
BarbariansJaunzēlande22:31