Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

Jaunzēlande trešo reizi šajā gadā sakauj Austrāliju

Juris Miņins
Juris Miņins

Jaunzēlande trešo reizi šajā gadā sakauj Austrāliju
Džordijs Barets veic piezemējumu Foto:AFP/Scanpix

Jaunzēlandes regbija izlase šodien Regbija čempionāta un Bledislo kausa ietvaros aizvadīja savu trešo cīņu pret Austrālijas izlasi, kurā, neskatoties uz palikšanu mazākumā, arī izcīnīja trešo uzvaru – 38:21.

2021. gada Bledislo kauss padevās diezgan samocīts, jo pēc tam kā Austrālija un Jaunzēlande bija aizvadījušas divas spēles, kurās abās "All Blacks" svinēja panākumus, t.i., jau priekšlaicīgi nodrošināja sev uzvaru šajā kausā, jaunzēlandieši paziņoja, ka pasliktinātās epidemioloģiskā situācijas dēļ viņi atsakās doties uz Austrāliju, lai izspēlētu trešo maču, kas Bledislo kausa kontekstā jau bija formalitāte.

Pēc ilgām pārrunām un arī lielām izmaiņām Regbija čempionāta norisē, beigu beigās tomēr izdevās panākt vienošanos par spēles aizvadīšanu.

Jāsaka gan, ka, lai arī paši austrālieši bija lielākie Jaunzēlandes regbija savienības kritiķi tad, kad izskanēja ziņas par nepiedalīšanos trešajā mačā, no sportiskā viedokļa labāk būtu, ja viņi vairāk domātu par sniegumu, ne pretinieku kaunināšanu.

Jau no spēles pirmajām minūtēm, pēc Bodena Bareta sitieniem pa vārtiem, Jaunzēlande izvirzījās vadībā, bet mača 17. minūtē Džordans Barets guva mača pirmo piezemējumu. 10 minūtes vēlāk viņš gan saņēma sarkano kartīti par labāko cīņas mākslu cienīgu spērienu pretiniekam ar kāju, taču tas cīņas gaitu daudz neietekmēja, jo puslaiku jaunzēlandieši noslēdza atrodoties vadībā ar 18:0.

Otrajā puslaikā austrālieši gan saņēmās Folau Faingā guva arī pirmos punktus mājnieku labā, taču "All Blacks" nevienā brīdī nesamazināja sava uzbrukuma jaudu un turpināja veidot vienu vilni pēc otra. Deivids Havili guva pa piezemējumam katrā puslaikā, bet viņam piebalsoja Vils Džordans, Entonijs Leinarts-Brauns un Džordžs Bridžs.

Austrālijas labā vēl pa reizei izcēlās Niks Vaits un Toms Benkss.

Līdz ar šo maču, Jaunzēlande 2021. gada Bledislo kausā ir ne tikai uzvarējusi, bet atstājusi Austrāliju bez panākumiem. Iepriekš kas tāds triju maču sērijā notika 2018. gadā (2019. gadā Bledislo kauss tika izspēlēts divos mačos). Savukārt līdz šim pēdējā reize, kad Austrālija ir tikusi pie kausa ir datējama ar 2002. gadu.

Regbija čempionāta ieskaitē Jaunzēlandei šī uzvara ir devusi iespēju pakāpties uz pirmo vietu kopvērtējumā, kur iepriekš atradās DĀR izlase. Abām komandām ir pa divām uzvarām divos mačos, taču jaunzēlandiešiem abās cīņās ir izdevies tikt pie bonusa punkta, kamēr dienvidāfrikāņi tikai vienu spēli prata noslēgta ar pieciem punktiem.

2021. gada Regbija čempionāts

#KomandaSUNZP
1.Jaunzēlande220010
2.DĀR22009
3.Argentīna20020
4.Austrālija20020