Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 3

Latvijas komandām uzvaras šaha olimpiādes mačos

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Latvijas komandām uzvaras šaha olimpiādes mačos
Foto: chessolympiad.fide.com

LETA. Latvijas vīriešu un sieviešu šaha komandas trešdien Indijā svinēja uzvaras šaha olimpiādes sestās kārtas dueļos.

Latvijas vīriešu komanda atklātās grupas duelī ar 4-0 uzvarēja Ugandu, pretiniekus pārspējot visos mačos. Toms Kantāns un Maksims Golubovskis spēlēja ar baltajām figūrām, bet Ritvars Reimanis un Edgars Ungurs - ar melnajām.

Sieviešu turnīrā latvietes ar 3-1 guva virsroku pār Monako šahistēm. Uzvaras svinēja Agnesa Stepania Ter-Avetisjana ar baltajām un Nellija Maklakova ar melnajām figūrām, bet neizšķirti cīnījās Ilze Bērziņa ar melnajām un Melānija Luīze Jansone ar baltajām figūrām.

Latvijas vīriešu komanda "Open" grupā ar četrām uzvarām ieņem 51.vietu 188 komandu konkurencē, bet sieviešu turnīrā Latvijas izlase ar trīs uzvarām un vienu neizšķirtu ieņem 61.vietu 162 komandu vidū.

44. šaha olimpiāde Indijas pilsētā Čennai norisināsies līdz 10.augustam, šahistiem aizvadot 11 kārtas.

Šaha olimpiāde tiek rīkota ik pēc diviem gadiem, taču 2020.gadā paredzētās sacensības tika atceltas Covid-19 pandēmijas dēļ.

2018.gadā Latvijas sieviešu izlase ieņēma 36.vietu, bet vīriešu vienība noslēdza sacensības 45.pozīcijā.

Latvijas komanda lielākajā šaha notikumā pasaulē ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās olimpiādes 1924.gadā Parīzē, kad Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā. Līdz šim pēdējā medaļa izcīnīta 2010.gadā, kad Ilze Bērziņa izcīnīja bronzas medaļu.

Savukārt komandu vērtējumā Latvija lielākos panākumus guva 1992.gadā, kad vīriešu komanda bija piektā, bet sievietes izcīnīja 12.vietu.

Izmantotie resursi:
LETA