Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Samoilovam/Šmēdiņam nedaudz pietrūkst līdz iekļūšanai "King of the Court" pusfinālā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Samoilovam/Šmēdiņam nedaudz pietrūkst līdz iekļūšanai "King of the Court" pusfinālā
Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. Foto: Konija Kurta/Instagram

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš noslēguši dalību Vācijas pilsētā Hamburgā notiekošajā "King of the Court" turnīrā. Latvijas duets cīņā par pēdējo vietu pusfinālā piekāpās Čīles pārim un šajā turnīrā ierindojās 11. vietā.

• "King of the Court" šovā izspēles risinās pēc pludmales volejbola ierastajiem noteikumiem, taču citādi sacensību gaita ir ļoti savdabīga un visai grūti saprotama ne tikai vidusmēra līdzjutējam...

Sacensībās laukums ir sadalīts divās pusēs – karaļu/karalieņu pusē un izaicinātāju pusē. Ar izlozes palīdzību tiek noteikts, kuri sāk karaļu/karalieņu pusē, kuri – izaicinātāju pusē un kuri citi pāri gaida savu kārtu doties laukumā. Punktu iespējams gūt vienīgi karaļu/karalieņu pusē – ja izspēlē, kuru vienmēr ar servi sāk izaicinātāji, uzvar karaļi/karalienes, tad karaļi/karalienes saņem vienu punktu, bet izaicinātāji dodas malā. Ja izspēlē uzvar izaicinātājas, tad karaļi/karalienes dodas malā, izaicinātājas pāriet uz karaļu/karalieņu pusi, taču punktu nesaņem. Ja izaicinātājas kļūdās servē, šis duets dodas malā, bet karaļi/karalienes punktu nesaņem.

• Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šodien spēja pārvarēt otro izslēgšanas kārtu un iekļūt ceturtdaļfinālā. Savas grupas pirmo spēli latvieši uzvarēja, bet otrajā palika pēdējie, atkal nonākot izslēgšanas kārtā, lai cīnītos par pēdējo vietu pusfinālā. Latvijas dueta pretinieki bija čīlieši Noe Aravena/Visente Dorgē un Nīderlandes/ASV apvienotais duets Stefans Bermans/Trojs Fīlds.

• Trīs dueti noskaidroja labāko 15 minūšu ilgā spēlē. To karaļa pusē sāka Samoilovs un Šmēdiņš, gūstot pirmos četrus punktus līdz bumbu tīklā ieraidīja Šmēdiņš. Pirmajās piecās minūtēs latvieši vēl divas reizes nonāca karaļa pusē, katrā no tām gūstot pa punktam. Tuvākie sekotāji ar trim punktiem bija čīlieši.

• Otro piecminūti Samoilovs un Šmēdiņš atkal sāka karaļa pusē, bet šo iespēju izniekoja ar kļūdu uzbrukumā. Čīlieši to izmantoja, pārņemot vadību ar astoņiem punktiem. Tikmēr Bermans un Fīlds nespēja izmantot nevienu no retajām iespējām karaļa pusē, spēlējot bez punktiem. Čīles duets atgriezās karaļa pusē un papildināja savu punktu bagāžu līdz 12 punktiem. Lieliska Samoilova serve un Šmēdiņa darbības pie tīkla ļāva Latvijas duetam uz brīdi atgriezties karaļu pusē, bet Bermana bloks liedza tikt pie punktiem.

• Pirms pārtraukuma Samoilovam izdevās karaļa pusē pēc ilgāka pārtraukuma gūt punktu, bet pēc pārtraukuma latviešiem bija jāatspēlē piecu punktu deficīts. Samoilovs tika pie vēl viena punkta, bet Šmēdinš atdūrās čīliešu blokā. Nu jau latviešiem trīs minūtēs bija jāatspēlē septiņu punktu deficīts. Konkurenti daudz riskēja ar servēm, kas nenāca Latvijas duetam par labu. Izdevās pietuvoties trīs punktu atstatumā, bet tad kļūdījās Šmēdiņš. Latviešiem vēl bija iespēja pēdējā minūtē, bet tā palika neizmantota, Aravenam un Dorgē nosargājot uzvaru ar 18 punktiem un vietu pusfinālā, kamēr Samoilovs un Šmēdiņš palika otrie ar 12 punktiem.

• Līdz ar to Samoilovs un Šmēdiņš noslēdza šo "King of the Court" turnīru, kamēr tā pusfinālā kopā ar vācieti Kiru Valkenhorstu svētdien spēlēs Anastasija Kravčenoka. Spēles iespējams vērot reģistrējoties watch.kingofthecourt.com

     [+] [-]

, 2022-06-26 12:06, pirms 2 mēnešiem
Šogad neko vairāk no viņiem arī negaidam!