Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Samoilovs/Šmēdiņš ar pārliecinošu spēli tiek "King of the Court" nākamajā kārtā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Samoilovs/Šmēdiņš ar pārliecinošu spēli tiek "King of the Court" nākamajā kārtā
Aleksandrs Samoilovs. Foto: kingofthecourt.com

Vācijas pilsētā Hamburgā dalību "King of the Court" turnīrā turpinās Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Latvieši pārliecinoši pārvarēja izslēgšanas kārtu, sestdien turpinot cīņu par vietu ceturtdaļfinālā.

• "King of the Court" šovā izspēles risinās pēc pludmales volejbola ierastajiem noteikumiem, taču citādi sacensību gaita ir ļoti savdabīga un visai grūti saprotama ne tikai vidusmēra līdzjutējam...

Sacensībās laukums ir sadalīts divās pusēs – karaļu/karalieņu pusē un izaicinātāju pusē. Ar izlozes palīdzību tiek noteikts, kuri sāk karaļu/karalieņu pusē, kuri – izaicinātāju pusē un kuri citi pāri gaida savu kārtu doties laukumā. Punktu iespējams gūt vienīgi karaļu/karalieņu pusē – ja izspēlē, kuru vienmēr ar servi sāk izaicinātāji, uzvar karaļi/karalienes, tad karaļi/karalienes saņem vienu punktu, bet izaicinātāji dodas malā. Ja izspēlē uzvar izaicinātājas, tad karaļi/karalienes dodas malā, izaicinātājas pāriet uz karaļu/karalieņu pusi, taču punktu nesaņem. Ja izaicinātājas kļūdās servē, šis duets dodas malā, bet karaļi/karalienes punktu nesaņem.

• Aleksandram Samoilovam šis "King of the Court" turnīrs ir desmitais karjerā, kamēr Jānim Šmēdiņam jāspēlē savā vārda dienā. Abu Latvijas pludmales volejbolistu svētku dienā nevedās spēle C grupā, jau pirmajā spēlē paliekot bez punktiem un nonākot izslēgšanas kārtā, kurā četri pāri noskaidroja labāko, kurš pievienojās vēl četriem citiem cīņā par vietu ceturtdaļfinālā. Latvijas duetam pretiniekos bija vācu dvīņi Dāvids un Benets Poņevaci, Austrālijas pludmales volejbolisti Marks Nikolaidis un Aizaks Karahers, kā arī austrieši Klemens Doplers un Tomass Kunerts.

• Spēli ar agresīvu servi sāka Samoilovs, kas palīdzēja nonākt karaļa pusē. Latvieši spēja gūt četrus punktus līdz viņus karaļa pusē uz brīdi nomainīja austrālieši. Trīs punktus guva Doplers un Kunerts, bet tad latvieši atgriezās karaļa pusē. Samoilovs un Šmēdiņš vēl par diviem punktiem papildināja savu punktu bagāžu, kad spēlētas bija piecas minūtes, ar sešiem punktiem esot vadībā.

• Nākamās trīs minūtes pagāja Nikolaida un Karahera zīmē, kuri spēja gūt piecus punktus pēc kārtas, bet tad viņus apturēja Samoilovs, neļaujot pielīdzināties latviešiem. Samoilovs bija ļoti noskaņojies, gūstot punktu pēc punkta, bet tad austrālieši uzservēja pa Šmēdiņu, kura uzbrukumu Karahers nobloķēja. Tas gan neliedza pēdējās piecas minūtes Latvijas duetam sākt vadībā ar 10 punktiem, kamēr tuvākajiem sekotājiem no Austrālijas bija seši punkti.

• Noslēdzošo piecminūti karaļa pusē labi sāka austrieši, kuri papildināja savu punktu bagāžu līdz septiņiem punktiem. Tad pie savas iespējas tika austrālieši, bet vairāk par punktu nespēja gūt. Latviešiem vēl joprojām bija trīs punktu pārsvars divas minūtes līdz spēles beigām. Samoilovs ar bloku nogādāja latviešus karaļa pusē, kas bija izšķiroši. Izdevās iegūt vēl divus svarīgus punktus, ko pēdējās 40 sekundēs konkurenti nespēja atspēlēt.

• Tādējādi Samoilovs un Šmēdiņš uzvarēja ar 12 punktiem un iekļuva nākamajā izslēgšanas kārtā, lai cīnītos par vietu ceturtdaļfinālā. Šī kārta paredzēta sestdien, plkst. 13:00 un vērot to iespējams reģistrējoties watch.kingofthecourt.com