Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Rinkevičs un Bedrītis izcīna sudraba godalgas Eiropas U22 čempionātā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Rinkevičs un Bedrītis izcīna sudraba godalgas Eiropas U22 čempionātā
Ardis Daniels Bedrītis #2 un Artūrs Rinkevičs #1. Foto: CEV

Austrijas pilsētā Bādenē noslēdzies Eiropas U22 čempionāts pludmales volejbolā. Par sudraba medaļu laureātiem kļuva Artūrs Rinkevičs un Ardis Daniels Bedrītis, kuri finālā ar 0-2 piekāpās zviedriem Dāvidam Āmanam un Jonatanam Helvigam.

Šodien pusfinālā Artūrs Rinkevičs un Ardis Daniels Bedrītis aizvadīja sīvāko cīņu čempionātā, trīs setu mačā pārspējot poļus Milošu Kruku un Mikolaju Mizčuku, bet finālā gaidīja vēl nopietnāks pārbaudījums - zviedri Dāvids Āmans un Jonatans Helvigs. Zviedri Pasaules kausa tūres četru zvaigžņu turnīrā Dohā izcīnīja devīto vietu, bet Kankunas turnīros divreiz nepārvarēja kvalifikāciju, bet reizi neizkļuva no grupas pamatturnīrā. Arī skatoties uz sniegumu šajā čempionātā, mača favorīti bija Zviedrijas pludmales volejbolisti.

Spēli ar bloku sāka Bedrītis, bet pēc vairākām izspēlēm ar spēcīgu gremdservi pie eisa tika Rinkevičs. Tas gan ļāva vien turēties minimālā vadībā, bet tad Bedrītis bloķēja Āmana uzbrukuma sitienu, brīdi vēlāk latviešiem iegūstot divu punktu pārsvaru (5:3). Zviedri paņēma pārtraukumu, bet pēc tā latvieši uzvarēja vēl vienu garu izspēli pēc ļoti labas Rinkeviča serves. Pēc vairākām izspēlēm ar bloku atzīmējās Helvigs, sadeldējot deficītu uz pusi (8:10). Latvieši spēja gūt punktus arī no sliktām pozīcijām, bet tas kādā brīdī varēja mainīties.

Pēc tehniskā pārtraukuma zviedri samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet ātri vien kļūdījās. Pēc Rinkeviča eisa rezultāts bija 15:11. Zviedri atbildi parādā nepalika, atkal sadeldējot deficītu līdz minimumam. Tas aizveda setu līdz spraigai cīņai tā galotnē. Helvigam izdevās atzīmēties ar vēl vienu bloku, kas pie rezultāta 18:18 latviešiem lika ņemt pārtraukumu. Tajā Rihards Finsters ieteica Rinkevičam spēlēt gudri pret Helviga bloku, bet nākamajās izspēlēs Āmans uzņēma abus viņa māņu sitienus, bet pēc tam Helvigs atzīmējās arī ar bloku pēc spēcīga uzbrukuma. Tā zviedri paņēma nākamos trīs punktus, liekot latviešiem samierināties ar zaudējumu - 18:21.

Otrā seta sākumā zviedri turpināja savu izrāvienu ar vēl diviem punktiem, bet Rinkevičs neizmantoja iespēju pēc paceltas bumbas aizsardzībā panākt izlīdzinājumu. Zaudējuši vēl vienu punktu pie pretinieku serves, latvieši ņēma pārtraukumu (3:6). Pārtraukums nelīdzēja, Zviedrijas duetam turpinot dominēt laukumā un pievienojot savam pārsvaram vēl trīs punktus (11:5). Pirms tehniskā pārtraukuma ar bloku atzīmējās Bedrītis, bet seta otrajā pusē latviešiem vajadzēja ātri lauzt cīņas gaitu. Pēc tehniskā pārtraukuma latvieši vēlreiz apspēlēja pretiniekus, bet turpinājumā neizmantoja iespēja samazināt deficītu līdz trim punktiem. Līdz spēles beigām Latvijas duetam neizdevās lauzt cīņas gaitu, tādējādi piedzīvojot zaudējumu ar 0-2 (18:21, 16:21).

Tādējādi Āmans un Helvigs kļuva par Eiropas U22 čempioniem, atstājot Rinkevičam un Bedrītim sudraba godalgas. Bronzas medaļas izcīnīja Krievijas pludmales volejbolisti Aleksejs Gusevs un Pāvels Šutrovs.