Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Točs un Fokerots nepārvar "King of the Court" kvalifikāciju Nīderlandē

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Točs un Fokerots nepārvar "King of the Court" kvalifikāciju Nīderlandē
Edgars Točs. Foto: King of the Court

Nīderlandes pilsētā Utrehtā sācies "King of the Court" Eiropas finālturnīrs pludmales volejbolā. Tā kvalifikāciju nesekmīgi aizvadīja Edgars Točs un Kristians Fokerots, kuri palika pēdējie jau pirmajā spēlē, kā arī nespēja uzvarēt izslēgšanas kārtu. Tādējādi latviešiem turnīrs ir beidzies.

• "King of the Court" turnīra formāts paredz cīņu vairākās kārtās, līdz tiek noskaidrots labākais pāris. Pēc katras spēles mazāk punktus ieguvušais pāris izstājas. Pamatkārtas sāk pieci pāri, kuri izspēlē trīs 15 minūšu garas spēles, bet izslēgšanas kārtās spēles labākais pāris tiek tālāk. Punktu var nopelnīt atrodoties tā saucamajā "karaļa" pusē, kurā jāuzņem serve, bet, lai tajā pusē nonāktu, pretinieki jāuzvar ar servi vai darbību aizsardzībā.

• Utrehtā risinās "King of the Court" Eiropas finālturnīrs, kura kvalifikācijā šodien startē Edgars Točs un Kristians Fokerots. Abi nedēļas nogalē tika pie zelta medaļas augstas raudzes turnīros, Točs uzvarēja Itālijas čempionāta finālposmā, bet Fokerots kļuva par Eiropas čempionu U18 vecuma grupā.

• Latvijas pludmales volejbolisti pirmajā kārtā mērojās spēkiem ar Beļģijas, Nīderlandes un Zviedrijas duetiem. Jau pirmās spēles sākumā latviešiem izdevās tikt pie punkta "karaļa" pusē, bet tad ar spēcīgu servi netika galā Točs. Drīz vien sekoja nākamā iespēja, bet Fokerots raidīja bumbu nedaudz autā. Pārliecinošā vadībā izvirzījās zviedri Andersons un Brinks, kuri piecās minūtēs tika pie astoņiem punktiem.

• Latvijas duets ilgu laiku nespēja tikt "karaļa" pusē, bet, kad tika, netika galā ar konkurentu servi. Tādējādi piecas minūtes pirms spēles beigām Točs un Fokerots ar vienu punktu bija pēdējā vietā. Pusotru minūti līdz spēles beigām latviešiem radās pirmspēdējā iespēja, bet tā atkal palika neizmantota pēc Fokerota nepārliecinoša uzbrukuma. Pēdējā iespēja bija pus minūti līdz spēles beigām, kad viss jau bija izšķirts. Latvijas duets spēli beidza ar trim punktiem, kamēr Zviedrijas duets uzvarēja ar 12. Latviešiem pietrūka divu punktu, lai turpinātu cīņu nākamajā spēlē.

Izslēgšanas kārtā starp trim pāriem 15 minūšu laikā tika noskaidrots labākais, kurš iekļuva kvalifikācijas izšķirošajā kārtā. Točs un Fokerots šo spēli sāka lieliski, "karaļa" pusē noturoties teju divas minūtes un savācot septiņus punktus. Turpinājumā vairs tik labi nesekmējās, bet pēc septiņām spēlētām minūtēm latvieši ar 10 punktiem aizvien bija līderi.

• Latvijas duetam strauji pietuvojās Artamanovs un Hogenhauts no Nīderlandes, kuri pēdējās piecas minūtes sāka ar četru punktu deficītu. Pēc pusotras minūtes deficīts jau bija vien minimāls, bet tad laba serve pa Fokerotu lika latviešiem pamest "karaļa" pusi, lai atjaunotu pārsvaru. Nīderlandes pludmales volejbolisti pārņēma vadību, ko pēdējā minūtē nosargāja, jo 20 sekundēs latvieši nespēja atgūt četrus punktus. Tādējādi Artamanovs un Hogenhauts tika tālāk ar 16 punktiem, Točs un Fokerots samierinājās ar 14, bet trešie ar sešiem punktiem palika nīderlandieši Berkhauts un Van Solkema.

• Līdz ar to "King of the Court" pamatturnīrā vīriem spēlēs Jānis Šmēdiņš un Artūrs Rinkevičs, bet sieviešu turnīrā - Anastasija Kravčenoka un Deniela Konstantinova. Pamatturnīrs sāksies trešdien.

     [+] [-]

, 2022-09-07 22:08, pirms 3 nedēļām
Pa rādžiņu teica, ka arī Pļaviņš/Samoilovs spēlēs kvaļus