Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 3

Aizvadīts LK 9.posms un Jelgavas atklātais čempionāts peldēšanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Aizvadīts LK 9.posms un Jelgavas atklātais čempionāts peldēšanā
Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

Jelgavā, LLU peldbaseinā, norisinājās Jelgavas 2022. gada atklātais vasaras čempionāts peldēšanā, kas vienlaikus bija arī Latvijas kausa IX posms, kura ieskaitē otro posmu pēc kārtas savās vecuma grupās uzvaras laurus plūca Jānis Dzirkalis un Daņila Kuzmins.

Sacensībās piedalījās 208 dalībnieki. Lielāko tiesu dalībnieku sastāva veidoja jelgavnieki – aptuveni 150. Vēl bija ieradušies peldētāji no Rīgas, Ķekavas, Ādažiem, Ilūkstes, Daugavpils, Rēzeknes un Ogres.

PK "Ogre" audzēknis Jānis Dzirkalis Jelgavā bija ātrākais gan 50m, gan 200m brīvajā stilā, divu distanču summā iegūstot 1269 FINA punktus. Tas bija pietiekami, lai otro posmu pēc kārtas izcīnītu pārliecinošu uzvaru junioru ieskaitē un izvirzītos vadībā arī kopvērtējuma ieskaitē. Piecos no deviņiem aizvadītajiem posmiem ogrēnietis nopelnījis 400 kopvērtējuma punktus, tādējādi par 30 punktiem apsteidzot valmierieti Kristapu Miķelsonu, kurš šobrīd Latvijas izlases sastāvā aizvada treniņnometni Sjeranevadā.

Otrais junioru ieskaitē šoreiz Daugavpils ISVS pārstāvis Valērijs Čurgelis, kuram divu distanču summā 1188 punktu. Par nieka 18 punktiem mazāk divu distanču summā Jelgavā nopelnīja RBJSS Rīdzene audzēknis Maksims Rekstens (1170 punkti).

Tikmēr jauniešu grupā ceturto uzvaru Latvijas kausa ieskaitē izcīnīja Daņila Kuzmins, kuram Jelgavā uzvaras jau ierastajās 50m un 100m br./st. distancēs. SK "Delfīns" audzēknis, startējot 7 no deviņiem Latvijas kausa posmiem, kopā nopelnījis 610 kopvērtējuma punktus un savā vecuma grupā atrodas pārliecinošā vadībā.

Otro vietu Latvijas kausa ieskaitē izcīnīja Ādažu BJSS pārstāvis Kristaps Čilipāns, kuram startējot 100m un 200m brasā, izdevās nopelnīt 841 FINA punktu. Starp citu, tieši Čilipāns šajās sacensībās uzrādīja augstvērtīgāko rezultātu individuālajā distancē starp jauniešiem – 100m brasā, finišējot pēc vienas minūtes un 12.60 sekundēm (1:12.60), sportists nopelnīja 442 FINA punktus.

Savukārt trešā vieta Kristianam Učkuronim, kas divu distanču (50m un 200m br./st.) summā nopelnīja 763 FINA punktus. Ķekavas NSS audzēknis, startējot visos deviņos Latvijas kausa posmos, nopelnījis 527.5 kopvērtējuma punktus un ieņem 2.vietu, bet jau pieminētais Čilipāns ar 440 punktiem atrodas trešajā vietā.

Izmantotie resursi:
Latvijas Peldēšanas federācija