Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 3

Peldētājai Embrektei otrais zelts un trešā medaļa pasaules nedzirdīgo spēlēs

Agris Suveizda

Peldētājai Embrektei otrais zelts un trešā medaļa pasaules nedzirdīgo spēlēs
Zane Embrekte (vidū). Foto: LNSF

LETA. Latvijas peldētāja Zane Embrekte sestdien Brazīlijā tika kronēta par pasaules nedzirdīgo spēļu čempioni 100 metros brīvajā stilā, izcīnot savu otro zelta medaļu.

Priekšsacīkstēs Embrekte šo distanci peldēja vienā minūtē un 1,69 sekundēs, kas deva otro vietu 21 dalībnieces konkurencē. Latviete bija 0,17 sekundes lēnāka par amerikānieti Elizabeti Tompsoni-Brūku.

Finālā Embrekte bija vienīgā peldētāja, kas šo distanci veica ātrāk par vienu minūti, finišēdama 57,82 sekundēs. Otrās vietas ieguvēja Sāra Maranjo no Itālijas viņai zaudēja 2,66 sekundes. Embrekte šonedēļ par čempioni kļuva arī 50 metros brīvajā stilā, bet 200 metros izcīnīja sudraba medaļu.

Tikmēr Artis Vazdiķis 200 metros brīvajā stilā ar finišu divās minūtēs un 5,13 sekundēs ieņēma 12.vietu, bet Rūdolfs Stupāns ar divām minūtēm un 8,08 sekundēm bija 16.pozījā. Šajā distancē startēja 30 peldētāji.

24. nedzirdīgo spēlēs piedalās 78 valstu sportisti, sacenšoties 20 sporta veidos. Latvija šajā sporta forumā ir pārstāvēta ar septiņiem sportistiem: Laura Gaile (šaušana), Sergejs Soklakovs, Māris Grēniņš (abi - vieglatlētika), Zane Embrekte, Artis Vazdiķis, Kristofers Kraze, Rūdolfs Stupāns (visi - peldēšana).

Izmantotie resursi:
LETA