Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 3

Kalniņš un Ņikitina Londonā pārstāvēs Latviju peldēšanā

Andrejs Siliņš

Kalniņš un Ņikitina Londonā pārstāvēs Latviju peldēšanā
Uvis Kalniņš divās dienās izcīnījis jau četras zelta medaļas
Foto: vocsports.lv

Latvijas Peldēšanas federācija ir saņēmusi oficiālu Starptautiskās Ūdens sporta veidu federācijas (FINA) apstiprinājumu divu Latvijas peldētāju – Uvja Kalniņa un Gabrielas Ņikitinas - dalībai vasaras olimpiskajās spēlēs Londonā, kas notiks no 27. jūlija līdz 12. augustam.

Vairākkārtējs Latvijas un Baltijas valstu čempions, kā arī Eiropas Junioru čempionāta medaļnieks Uvis Kalniņš (tr. V.Širjājevs) olimpiādē Latviju pārstāvēs 100 m brīvā stila peldējumā. Kalniņa labākais sniegums šajā distancē ir 50,18 sekundes, kas tika sasniegts pērn Belgradā (Serbija) notikušajā Eiropas Junioru čempionātā, kur sportists izcīnīja bronzas medaļu. Savukārt Gabriela Ņikitina (tr. V.Maslovskis), kura arī ir vairākkārtēja Latvijas un Baltijas valstu čempione un kurai pieder vairāki Latvijas rekordi, izies uz starta divas reizes īsākā distancē – 50 m br/st. Ņikitina labāko sniegumu šajā distancē demonstrēja 14. FINA pasaules čempionātā Šanhajā, finišējot ar rezultātu 26,20 sekundes. Abiem sportistiem šīs būs pirmās Olimpiskās spēles.

Gan Kalniņš, gan Ņikitina ielūgumu uz XXX Vasaras Olimpiskajām spēlēm saņēma pamatojoties uz universālisma kvotu, kas paredz valstu pārstāvniecību olimpiskajās spēlēs pa vienam dalībniekam vīriešu un sieviešu konkurencē pie nosacījuma, ka šie dalībnieki ir startējuši pēdējā FINA pasaules čempionātā peldēšanā. Kopumā šādas universālisma kvotas tika paredzēts piešķirt tikai 150 sportistiem.

Kā iepriekš tika informēts, Olimpiskā ielūguma normatīvu (OST) olimpisko spēļu kvalifikācijas ciklā izpildīja 4 Latvijas sportisti – U. Kalniņš 100m un 200m brīvajā stilā; J.Šaltāns (tr. G. Broka) un K.Blohins (tr. S.Kurmeļevs) 100m uz muguras; A.Ribakova (tr. G.Jakubovskis) 100m un 200m brasā – tādējādi saglabājot iespējas kvalificēties olimpiādei. Diemžēl kvalifikācijas cikla beigās noskaidrojās, ka neviens no viņiem nav spējis iekļūt starp tiem 169 OST normatīvu sasniegušajiem sportistiem, kuri saņēma ielūgumu dalībai olimpiskajās spēlēs, tāpēc tika izmantota iespēja pieteikties caur universālisma kvotām. Vistuvāk kvalifikācijai olimpiādei pēc OST bija Jānis Šaltāns ar š.g. jūnija sākumā sasniegto Latvijas rekordu 100m uz muguras (55,68). Lai sešpadsmitgadīgais sportists saņemtu ielūgumu dalībai olimpiādē, bija nepieciešams peldēt par 0,36 sekundēm ātrāk.

Lai simtprocentīgi garantētu vietu olimpiskajās spēlēs, sportistiem bija jānopeld distance FINA noteiktajā olimpiskās kvalifikācijas laikā (OQT), ko nosacīti var uzskatīt par A normu. Kopumā ar OQT normatīvu spēlēm kvalificējās 439 sportisti no visas pasaules.