Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Gu nepārspējami nostartē rampā, tiekot pie otrā zelta, Sildaru paliek ceturtā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Gu nepārspējami nostartē rampā, tiekot pie otrā zelta, Sildaru paliek ceturtā
Ailīna Gu. Foto: AFP/Scanpix

Pekinas olimpiskajās spēlēs aizvadītas sacensības rampas disciplīnā frīstailā sievietēm. Savu favorītes statusu apliecināja Ailīna Gu no Ķīnas, kuras sniegumam konkurentes nespēja ne tuvu pielīdzināties. Nedaudz līdz otrajai bronzai Pekinā pietrūka igaunietei Kelijai Sildaru, kura palika ceturtā.

Pekinas olimpiskajās spēlēs slēpošanas frīstailā rampas disciplīna sievietēm ar cerībām uz vēl vienu medaļu saistījās igauņiem, kuri cerēja uz Kelijas Sildaru panākumiem. Sildaru izcīnīja bronzu sloupstailā, bet rampas kvalifikācijā uzrādīja trešo labāko rezultātu (87.50 punkti), veicot tikai vienu mēģinājumu. Labāko rezultātu (95.50) uzrādīja zeltu "Big Air" un sudrabu sloupstailā izcīnījusī Ailīna Gu no Ķīnas.

• Pirms četriem gadiem Phjončhanā par uzvarētāju kļuva Keisija Šārpa no Kanādas, kurai arī pārliecinoši izdevās pārvarēt kvalifikāciju. Savā pirmajā mēģinājumā finālsacensībās viņai izdevās bez kļūdām veikt savu lēcienu programmu, kas bija gana sarežģīta, lai tiktu novērtēta ar 89 punktiem, kas tobrīd bija labākais rezultāts. Kelija Sildaru savā pirmajā mēģinājumā pēc ļoti labā sākuma nedaudz zaudēja ātrumu, nespējot izpildīt lēcienus tik lielā augstumā, nekā varētu, saņemot 80.25 punktus, kas tobrīd deva ceturto vietu. Igaunieti uz leju nobīdīja Keisija Karkere no Kanādas (87.75 punkti) un Ailīna Gu, kura jau pirmajā mēģinājumā bija gatava nokārtot sev uzvaru sacensībās. Viņa izpildīja dinamiku un plūstošu lēcienu programmu, tiekot novērtēta ar 93.25 punktiem.

• Otro mēģinājumu apņēmīgi sāka Šārpa, bet programmas vidusdaļā pāris lēcieni varēja būt kvalitatīvāki, lai izrādītu nopietnāku konkurenci Gu cīņā par uzvaru sacensībās. Viņa kā otrā aiz Gu saņēma vismaz 90 punktus, bet vēl bija, kur pielikt sniegumā, jo tikai ar nevainojamu mēģinājumu varēja iesaistīties cīņā ar Gu. Arī otrajā mēģinājumā Sildaru trūka ātruma un augstuma lēcienos, bet lēcieni bija daudzveidīgāki un labāk nostrādāti, kas ar 87 punktiem ļāva pacelties uz ceturto vietu. Tikmēr līdzjutējus turpināja priecēt Gu, kurai padevās vēl viens nevainojams mēģinājums, kas tika novērtēts ar 95.25 punktiem.

• Trešajā mēģinājumā sportistes centās izspiest no sevis maksimumu, kas lielākajā daļā gadījumu beidzās ar kritienu. Šārpa pēc pēdējā lēciena noturējās uz slēpēm, bet piezemējums nebija precīzs. Kopā viņas pēdējais mēģinājums bija ļoti labs, bet ne tik, lai konkurētu ar Gu par uzvaru. Tomēr viņai ar 90.75 punktiem izdevās nostiprināties sudraba pozīcijā. Savu sniegumu trešajā mēģinājumā nespēja uzlabot Sildaru, kura pieļāva pāris nelielas kļūdas, lēcienā nesatverot slēpi, kas liedza pacelties vismaz uz trešo vietu un lika samierināties ar ceturto vietu.

• Pie bronzas tika Reičela Karkere, kura pēdējā mēģinājumā nespēja pārspēt tautieti Šārpu, kurai sudrabs. Tikmēr savu pēdējo mēģinājumu olimpiskās čempiones statusā, vienkārši izbraucot rampu, veica Gu, kura kļuva par vienu no sekmīgākajām šo olimpisko spēļu dalībniecēm ar diviem zeltiem un vienu sudrabu.

Pekinas olimpiskās spēles, frīstails, rampa sievietēm

VietaSportistePunkti
1.A.Gu (CHN)95.25
2.K.Šārpa (CAN)90.75
3.R.Karkere (CAN)87.75
4.K.Sildaru (EST)87.00
5.F.Lī (CHN)86.50
6.H.Faulhabere (USA)85.25
7.K.Žana (CHN)78.75
8.A.Freizere (CAN)75.25

Pekinas olimpiskās spēles, frīstails, medaļnieki

DatumsDisciplīnaZeltsSudrabsBronza
05.02Moguls vīriešiemValberjs (SWE)Kingsberijs (CAN)Horišima (JPN)
06.02Moguls sievietēmEntonija (AUS)Kaufa (USA)Smirnova (ROC)
08.02Big Air sievietēmGu (CHN)Ledu (FRA)Gremu (SUI)
09.02Big Air vīriešiemRūds (NOR)Stīvensons (USA)Harlauts (SWE)
10.02Akrobātiskie lēc. kom.ASVĶīnaKanāda
14.02Akrobātiskie lēc. siev.Sju (CHN)Huskova (BLR)Nika (USA)
15.02Sloupstails sievietēmGremu (SUI)Gu (CHN)Sildaru (EST)
16.02Sloupstails vīriešiemHols (USA)Gepers (USA)Tjaders (SWE)
16.02Akrobātisie lēc. vīr.Cji (CHN)Abramenko (UKR)Burovs (ROC)
17.02Skikross sievietēmNeslunda (SWE)Tompsone (CAN)Maiere (GER)
18.02Rampa sievietēmGu (CHN)Šārpa (CAN)Karkere (CAN)
18.02Skikross vīriešiem
19.02Rampa vīriešiem

Noderīgas saites:

Pekinas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums