Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Svinīgi noslēgtas Pekinas paralimpiskās spēles

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Svinīgi noslēgtas Pekinas paralimpiskās spēles
Foto: AP/Scanpix

LETA. Svētdien ar svinīgu ceremoniju Pekinā tika noslēgtas 2022.gada ziemas paralimpiskās spēles. Pēc muzikāla ievada norisinājās valstu sportistu parāde, kurā viņi piedalījās kopā ar brīvprātīgajiem.

Nodot paralimpisko spēļu karogu 2026. gada sporta foruma rīkotājai Milānai un Kortīnai, tika noslēgtas 2022. gada Pekinas paralimpiskās spēles. Karogu saņēma Milānas mēra vietniece Anna Skavuco un Kortīnas D'Ampeco mērs Džanpjetro Gedina.

Ziemas paralimpiskās spēles Pekinā notika no 4. marta līdz 13. martam. Tiek lēsts, ka tajās sacentās apmēram 560 sportisti no 46 pasaules valstīm.

Pārliecinošu uzvaru medaļu kopvērtējumā izcīnīja Ķīna, kas guva 18 zelta, 20 sudraba un 23 bronzas godalgas. Parasportisti no karadarbības skartās Ukrainas tikai pēdējā brīdī ieradās Pekinā, taču tas netraucēja izcīnīt otro vietu medaļu ieskaitē - viņiem 11 zelta, desmit sudraba un astoņas bronzas godalgas. Trešo vietu ieņēma Kanāda, kas izcīnīja astoņas zelta, sešas sudraba un 11 bronzas medaļas.

Dažas dienas pirms paralimpisko spēļu sākumā tika diskvalificētas Krievijas un Baltkrievijas komandas. Krievija, iebrūkot Ukrainā, un Baltkrievija, sniedzot atbalstu Krievijai, pārkāpušas olimpisko pamieru, kas noslēgsies septiņas dienas pēc paralimpisko spēļu beigām.

Latvija Pekinā bija pārstāvēta ratiņkērlingā. Latvijas komandā bija skips Poļina Rožkova, Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko un Aleksandrs Dimbovskis, kā arī Latvijas ratiņkērlinga izlases galvenais treneris Arnis Veidemanis, izlases otrais treneris Rihards Jeske un fizioterapeite Signe Rinkule.

Latvijas izlase desmit spēlēs izcīnīja četras uzvaras, kas debijā paralimpiskajās spēlēs deva devīto vietu.

Latvija ziemas paralimpiskajās spēlēs bija pārstāvēta otro reizi valsts vēsturē. 1994.gadā Lillehammerē Latviju distanču slēpošanā pārstāvēja Aldis Šūpulnieks.