Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2975, Did:0, useCase: 0

Tiks mainīta Olimpisko spēļu slēpošanas sprinta trase vīriešiem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Tiks mainīta Olimpisko spēļu slēpošanas sprinta trase vīriešiem
Foto: Nordic Focus.

Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) pārstāvji ir bijuši apsekot nākamo Ziemas Olimpisko spēļu distanču slēpošanas trasi un ir secinājuši, ka ir jāmaina vīriešu sprinta trase.

# Nākamā gada februārī Pekinā norisināsies Ziemas Olimpiskās spēles. Jau ziņojām, ka pastāv bažas par sniegu kalnu slēpošanas trasēs, taču arī distanču slēpošanā būs jāveic daži papildu darbi.

# FIS speciālisti, kuri pārbaudīja Pekinas distanču slēpošanas trasi, kā galveno faktoru norāda, ka trase ir ļoti grūta. Tā esot grūtāka nekā pagājušajā ziemā pasaules čempionātā Oberstdorfā.

# Viņi arī norāda, ka slēpošanas trases, kā arī biatlona komplekss atrodas ap 1800m virs jūras līmeņa, kas esot tieši uz robežas, kādu pieļauj FIS noteikumi.

# Par grūtību sagādātāju tika uzskatīts kāpums pirms finiša taisnes, tāpēc ir pieņemts lēmums saīsināt vīriešu sprinta trasi no 1850m uz 1500m.

# Līdz ar to vīriešiem būs pilnīgi tā pati pusotra kilometra trase, kas paredzēta sievietēm.

# Par šādu lēmumu neapmierinātību pauda Krievijas puse. Daži treneri jau paspēja izteikties, ka, noņemot šo grūto kāpumu, esot pilnīgi skaidrs, kurš uzvarēšot (to krievi bija domājuši par Johannes Klēbo – aut.piez.).

# Krievu treneri šādu viedokli pamato ar to, ka Aleksandram Boļšunovam patīk grūtas trases, kur ir sarežģīti kāpumi. Un tieši tādās trasēs Krievijas izlases līderiem esot lielākas iespējas pārspēt Klēbo.

# Taču jāņem vērā, ka šogad pasaules čempionātā Oberstdorfā, kur trase nebūt nebija viegla, sprinta kvalifikācijā Boļšunovs no Klēbo atpalika 8 sekundes. Finālā norvēģi pārliecinoši aizņēma visu goda pjedestālu, Klēbo aizstāvot savu sprinta titulu 2019.gada Austrijas.

Izmantotie resursi:
langrenn.com

  +1 [+] [-]

, 2021-11-10 10:52, pirms 2 mēnešiem
Sprints taču būs brīvajā stilā?! Tad jau uzvarēs Pellegrino.

     [+] [-]

, 2021-11-10 11:33, pirms 2 mēnešiem
Vai tiešām olimpiešiem var būt pārāk grūta trase?

Varbūt ir kāds video ar to kāpumu?

     [+] [-]

, 2021-11-10 11:41, pirms 2 mēnešiem
Ja pareizi saprotu Līna Svana izlaidīs sezonu.

     [+] [-]

, 2021-11-10 12:14, pirms 2 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Vai tiešām olimpiešiem var būt pārāk grūta trase?

Varbūt ir kāds video ar to kāpumu?
tas kāpums ir 1800 metrus virs jūras līmeņa (maksimāli atļauti ir tp 1800m), un slēpotājiem tajā varēu būt lielas problēmas ar elpošanu utml.

     [+] [-]

, 2021-11-10 12:16, pirms 2 mēnešiem
Pērkondēls rakstīja: tas kāpums ir 1800 metrus virs jūras līmeņa (maksimāli atļauti ir tp 1800m), un slēpotājiem tajā varēu būt lielas problēmas ar elpošanu utml.
Bet viņi taču ir olimpieši! Un reakcija uz šo lēmumu, izskatās, arī nav viennozīmīga. Ko saka norvēģi?