Londonā Ķīna grib vairāk
Līdz 2012.gada olimpiskajām spēlēm Londonā Ķīnas mērķis ir uzlabot savu riteņbraucēju, vieglatlētu un peldētāju rezultātus, lai pārspētu Pekinā sasniegto rezultātu: 51 zelta medaļu.
Ķīna šajās olimpiskajās spēlēs ieguva 100 medaļas (51 no tām zelta) 25 sporta veidos, taču pārsvarā šo rezultātu nodrošināja vingrošana, daiļlēkšana un svarcelšana.
"Arvien pastāv relatīvi liela atšķirība starp Ķīnu un tām valstīm, kuras ir labākās pasaulē tādos sporta veidos kā vieglatlētika, riteņbraukšana un peldēšana," sacīja Liu Pengs, Ķīnas galvenais sporta cilvēks. "Pekinā mēs sasniedzām maksimumu tajos veidos, kuros esam stipri."
Vieglatlētikā Ķīna ieguva tikai divas bronzas medaļas, riteņbraukšanā - vienu (Lielbritānijai tika astoņas zelta medaļas), bet peldēšanā veicās nedaudz labāk: zelts, trīs sudraba medaļas un divas bronzas. ASV peldēšanā ieguva 31 medaļu, 12 no tām zelta.
Skarbi vārdi tikuši tiem Ķīnas sportistiem, kuri Pekinā nav izpildījuši solīto. "Tiklīdz mēs nokāpjam no pjedestāla, viss sākas no nulles," eiforiju kliedē Ķīnas sporta šefs Liu Pengs.
Katrs ķīnietis par izcīnīto zelta medaļu Pekinā saņems aptuveni 51'000 ASV dolāru, pretstatā aptuveni 29'000 dolāru, ko saņēma Atēnu zelta medaļnieki.
Izmantotie resursi:
bbc.co.uk
+4 [+] [-]
+4 [+] [-]
+4 [+] [-]
Šajā OS nebus tiesneši labvēliigi Ķīnai..
+1 [+] [-]
+9 [+] [-]
+9 [+] [-]
+10 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
Es tieši to gribēju rakstīt.
+8 [+] [-]
+2 [+] [-]
+6 [+] [-]
+6 [+] [-]
fakts ir tāds, ka šogad Ķīna visvairāk medaļas dabūjs sportaveidos, kuru iznākumu nenosaka ne sekundes, ne metri, brt kurus vērtē tiesneši. un man ir tāda liela aizdoma, ka Londonā šie tiesneši nebūs tik devīgi kā Ķīnā
----------------
tieši tā
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
arī mans komentārs
[+] [-]