Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3030, Did:0, useCase: 3

Latviešu arbitri Kozlovskis un Saliņš pretendē uz darbu Parīzes OS

Emils Ozerinskis

Latviešu arbitri Kozlovskis un Saliņš pretendē uz darbu Parīzes OS
Mārtiņš Kozlovskis Pasaules kausa finālturnīrā. Foto: FIBA

LETA. Latvijas tiesneši Mārtiņš Kozlovskis un Gatis Saliņš iekļauti Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 40 tiesnešu sarakstā, no kuriem 30 tiks izraudzīti darbam Parīzes olimpisko spēļu basketbola turnīros, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Mārtiņš Kozlovskis ir tiesājis Tokijas olimpiskajās spēlēs, kā arī divās Pasaules kausa izcīņās un divos Eiropas čempionātos, apkalpojot arī 2022. gada Eiropas čempionāta finālspēli.

Savukārt Gatis Saliņš tiesājis mačus sieviešu un vīriešu Pasaules kausa izcīņās, tostarp pēdējā Pasaules kausa izšķirošo spēli starp Vāciju un Serbiju. Saliņa pieredzē ir arī darbs Eiropas sieviešu un vīriešu čempionātos.

2012. un 2016.gadā olimpiskajos turnīros strādāja latviešu arbitrs Oļegs Latiševs.

Tiesības spēlēt vīriešu Parīzes olimpisko spēļu basketbola turnīrā jau ir astoņām valstīm: Vācijai, Serbijai, Kanādai, ASV, Austrālijai, Japānai, Dienvidsudānai un Francijai.

Vēl četras ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm tiks izcīnītas kvalifikācijas turnīros, kas no 2. līdz 7.jūlijam notiks Rīgā, Grieķijas pilsētā Pirejā, Valensijā, Spānijā un Sanhuanā Puertoriko.

Savukārt sieviešu turnīrā zināmas visas 12 dalībnieces: ASV, Austrālija, Beļģija, Francija, Japāna, Kanāda, Ķīna, Nigērija, Puertoriko, Serbija, Spānija un Vācija.

Parīzes olimpisko spēļu turnīru grupu izloze notiks 19.martā plkst.20 pēc Latvijas laika, bet cīņa par medaļām norisināsies no 27.jūlija līdz 10.augustam.

Izmantotie resursi:
LETA