Paralimpiskās prēmijas pielīdzina olimpiskajām
Valdība otrdien, 18. septembrī, apstiprināja naudas prēmiju pielīdzināšanu olimpiešiem un paralimpiešiem, ar Twitter starpniecību informēja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.
Līdzšinējie noteikumi paredzēja, ka klasisko spēļu olimpiskie čempioni par 1. vietu individuālajos sporta veidos un disciplīnās saņem 100 000 latu, bet paralimpiskajiem atlētiem pienākas uz pusi mazāka summa.
Naudas balvas pienākas arī par 2.-6. vietu. Izmaiņas noteikumos tika ierosinātas tāpēc, lai nebūtu diskriminācijas starp veseliem atlētiem un sportistiem ar dažādiem traucējumiem.
Jaunie noteikumi attieksies arī uz šī gada spēlēm Londonā.
+24 [+] [-]
-2 [+] [-]
+8 [+] [-]
+7 [+] [-]
+4 [+] [-]
Tas ir apsveicams lēmums ka arī atlētiem kas pārstāv Latviju paralimpiskajās spēlēs un izcīna augsvērtīgas vietas ir pelnijuši tādu pašas prēmijas kā sportisti.
+9 [+] [-]
+6 [+] [-]
Noteikti apsveicams lēmums!
-1 [+] [-]
-4 [+] [-]
-1 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
Es nedomāju, ka prēmija tiek piešķirta par Latvijas vārda nešanu Pasaulē, protams, arī par to, bet vairāk par sniegto iedvesmu un piemēru pašiem latviešiem. Tātad, Štrombergam par latviešu jauniešu iedvesmošanu nodarboties ar sportu, bet Apinim tieši par to pašu attiecībā uz invalīdiem.
+3 [+] [-]
2)Nav jau žēl, ka tiek izsniegtas tās prēmijas, tomēr tas vairāk ir tīri dēļ žēlsirdības pret invalīdiem, lai neviens neteiktu, ka viņus diskriminē. Jo atvainojos, bet paralimpiskajām spēlēm tiešām tā auditorija nav tik liela, un Apini ārpus Latvijas neviens parastais sporta līdzjutējs tāpat nezina. Neskaitot skrējēju Pistoriusu un Apini (jo viņš ir latvietis), es šaubos, ka kāds šeit ir spējīgs nosaukt vēl kādu paralimpisko čempionu. Kopsavilkumā, prēmiju balansam ir jābūt, balansā ar sporta veida vai pasākuma nozīmīgumu pasaulē.
+1 [+] [-]
Ja nezinaji, tad profesionali sportisti katru dienu trennejas pec viena sablona, tas, ka liek klat slodzes tas ir pilnigi normali, bet kad pieliek klat slodzi, tad tapat noteiktu laiku pie vinas pieturas, kamer aprod un taa talak un ta joprojam. Nedomaju ka skolotaju dzive ir vienmulaka par sportistu, padomaa ar cik cilvekiem dienaa sastopas un cik cik cilvekiem skolotajs dienaa dod visu ko vien var iedot. Un cik sportists dienaa dod citiem nenemot pats sev neko. Olimpiskas un paralimpiskaas speles ir tiri del individualiem sasniegumiem, tak esi nopietns sportistam (it seviski atletam) ir nosplauties par to ko vins dod apkartejiem, galvenais ir tiekties pec sava labakaa rezultata, par to jau taa runa ir. Musu bananijaa ir taa, ka atalgoti tiek tie, kas ir sava labuma mekletaji, un netiek atbalstiti tie, kas buve un rupejas par Latvijas nakotni
[+] [-]
+1 [+] [-]
+8 [+] [-]
Bet uzskatu, ka tas nav samērīgi:
1. Olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm nevar salīdzināt skatītāju auditoriju, ja pieņem, ka prēmijas maksā par Latvijas valsts vārda nešanu pasaulē.
2. Cilvēki, kas trenējās paralimpiskajām spēlēm vienā sporta veidā, ir daudz mazāk kā sportisti, kas trenējas olimpiskajās spēlēm vienā sportā veidā, līdz ar to nevar salīdzināt arī sportisko konkurenci, ja pieņem, ka prēmijas maksā par ieguldījumu sportā.
3. Paralimpiskajās spēlēs viena disciplīna, cik zinu, ir sadalīta vairākās dalībnieku grupās, atkarībā no invaliditātes pakāpes, atšķirībā no olimpiskajām spēlēm, līdz ar to konkurence ir vēl mazāka uz katru medaļu.
Ja vien kaut ko pamatīgi nejaucu.
PS. Es ar šo komentāru nevēršos pret invalīdiem, bet esmu par prēmiju izdalīšanu dēļ objektīviem kritērijiem, nevis politkorektuma.
[+] [-]
-4 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]