Lems par paralimpisko prēmiju pielīdzināšanu olimpiskajām
Otrdien Ministru kabinets (MK) lems par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta un jaunatnes departamenta ierosināto priekšlikumu mainīt paralimpiešu prēmēšanas principus, pielīdzinot tos klasisko olimpisko spēļu izcilnieku prēmiju standartam.
"Ja šobrīd par pirmo vietu paralimpietis var saņemt līdz 50 000 latu, tad jaunie noteikumi paredzēs vienādas iespējas un standartsituācijas visiem sportistiem," sarunā ar portālu Sportacentrs.com pastāstīja IZM Sporta un jaunatnes departamenta direktore Ulrika Auniņa. "Tādējādi vēlamies novērst jebkādu diskrimināciju un dodam visu spēļu uzvarētājiem vienlīdzīgas iespējas."
Priekšlikums tikšot iesniegts izskatīšanai otrdien paredzētajā Ministru kabineta (MK) sēdē. Tad arī kļūs zināms, vai šādi grozījumi stāsies spēkā, un paralimpisko spēļu izcilnieki varēs iegūt tādas pašas prēmijas, kā klasisko olimpisko spēļu medaļnieki.
Priekšlikumā paralimpiešu prēmiju pielīdzināšana klasiskajiem sportistiem būšot paredzēta arī par izcīnītajām vietām pasaules un Eiropas čempionātos.
MK noteikumi Nr.26 "Noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru" līdz šim paredzēja, ka par paralimpiskajās spēlēs un nedzirdīgo spēlēs iegūto pirmo vietu piešķirama prēmija līdz 50 000 latu, kas ir divas reizes mazāk nekā par izcīnītu zeltu klasiskajās olimpiskajās spēlēs.
Latviešu paralimpietis Aigars Apinis Londonā izcīnīja trešo olimpisko zeltu, uzvarot Lodes grūšanas sacensībās, savukārt sudrabu Apinis izcīnīja diska mešanas sektorā.
+13 [+] [-]
+11 [+] [-]
+8 [+] [-]
+5 [+] [-]
-2 [+] [-]
+14 [+] [-]
Variet ielikt 378 mīnusus, bet kam īsti interesē paraolimpiskās spēles.
+6 [+] [-]
nenoniecinu nevienu sportistu, kurš ir spējis sasniegt augstvērtīgus rezultātus, tomēr ne visus kādu sacensību čempionus es ierindotu šo "absolūto čempionu" kategorijā. es pie tādiem nepieskaitu (tas ir mans personiskais viedoklis, ar kuru dalos, bet kuru nevienam necenšos uzspiest) junioru, studentu, veterānu, armijnieku, kāda noteikta kontinenta iedzīvotāju sacensību uzvarētāju, olimpisko spēļu uzvarētājus kaut kādās ierobežotās svaru kategorijās (piem., salīdzinājumam svarcelšana un lodes grūšana - arī lodes grūšanā auguma parametriem ir ļoti liela nozīme, bet tur atšķirībā no svarcelšanas nedod medaļu labākajam starp 60kg vai 100 kg smagajiem), vai paralimpisko spēļu uzvarētājus.
+2 [+] [-]
Lems vai tu esi cilvēks vai puscilvēks!
-1 [+] [-]
Pasaules čempioniem taču nedod tik pat daudz, ja nemaldos, tad neolimpisko sporta veidu čempioniem vēl mazāk. Cik tad Serģa komanda dabūja par saviem tituliem? Un "lielu darbu" iegulda arī lidmodelisma un koru olimpiādes čempioni.
-4 [+] [-]
-2 [+] [-]
+3 [+] [-]
-3 [+] [-]
Apinis ir sasniedzis 3 olimpiskajās spēlēs daudz vairāk nekā visi olimpieši kopā, viņam pienāktos nevis 50 000 Ls, bet vismaz 2 reizes vairāk!!
+5 [+] [-]
Ja kāds man nepiekrīt, tad aicinājums aizdomāties - jau pēc šābrīža sistēmas Apinis, viņa treneris un vēl pāris cilvēki saņems daudz lielāku prēmiju nekā Plaviņš un Šmēdiņš (PŠ pienākas 20 000 vai 25 000, Apinim pagaidām 50 000, varbūt 100 000). Apiņa treneris vispār saņems aptuveni tikpat, cik Štrombergs, jo būs prēmijas arī par citu audzēkņu (arī 10niekā) vietām, kas ir tik augstas mazās konkurences dēļ.
Nevar salīdzināt emocijas un publicitāti, ko mums deva PŠ bronza Londonas Olimpiskajās spēlēs un Apiņa medaļas Paralimpiskajās spēlēs. Man ir prieks par Apini, bet jebkurš, kurš teiks, ka PŠ medaļa nebija nozīmīgāka, melos... Pēc jaunās sistēmas Apinim pienāktos 4(!) reizes lielāka prēmija nekā Pļaviņam un Šmēdiņam. Tas ir absurds...
Nerunājot par citiem sportistiem, kuri dabūja augstas vietas, jo bija maz dalībnieku. Man nav žēl, bet prēmijas nav samērīgas - tad P/Š vajag piešķirt lielāku prēmiju...
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Man visi šie sportisti ir Megazvaigznes kā cilvēki un cīnītāji, bet nevis kā sportisti.
+4 [+] [-]
Šķēpa mešana Paralimpiskajās spēlēs:
Men's Javelin Throw - F12/13
Men's Javelin Throw - F42
Men's Javelin Throw - F44
Men's Javelin Throw - F57/58
Men's Javelin Throw - F33/34
Men's Javelin Throw - F40
Men's Javelin Throw - F52/53
Men's Javelin Throw - F54/55/56
Tātad paralimpiskajās spēlēs sadalīti 8 medaļu komplekti šajā vienā disciplīnā.
Diska mešana Paralimpiskajās spēlēs:
Men's Discus Throw - F32/33/34
Men's Discus Throw - F35/36
Men's Discus Throw - F37/38
Men's Discus Throw - F44
Men's Discus Throw - F11
Men's Discus Throw - F57/58
Men's Discus Throw - F40
Men's Discus Throw - F42
Men's Discus Throw - F51/52/53
Men's Discus Throw - F54/55/56
Tātad tika sadalīti desmit medaļu komplekti tikai vienā disciplīnā.
Vai tiešām tiek novērsta diskriminācija? Vai ir vienlīdzīgi, ka zelta medaļa kādā no šīm kategorijām (vienas disciplīnas ietvaros) ir pielīdzināma Olimpiskajam zeltam?
Visu cieņu paralimpiešiem. Novēlu izturību un cīņassparu. Bet šis ir ļoti negodīgi. Protams, neviens neiebildīs (un arī tā ir pareiza rīcība), jo paralimpiešiem jau tā nav pati vieglākā dzīve.
-4 [+] [-]
tā jau nav sportistu vaina, ka šīs spēles sab.tv netranslē!
+2 [+] [-]
Ja tas ir vienkārši tāpēc,ka invalīds - tas ir pavisam cits jautājums, par invalīdu pensijām visiem invalīdiem,ne jau viņš viens tāds. Bet ja tīri sportiski - vai nu tikai lielajai olimpiādei vairāk, vai arī pilnīgi visiem vienādi, kaut vai tas ir lidmodelists vai makšķernieks.
-4 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]